En İyi Gençlik Filmleri: En Çok izlenen Filmler

0 573

En iyi gençlik filmleri son zamanlarda oldukça popüler olmaya başladı. Özellikle genç kesimin sinemaya olan ilgisi arttıkça gençlik filmleri de oldukça popüler oldu. Tüm zamanlarda en çok izlenen (komedi, aşk, romantik) konulu en iyi gençlik filmleri listesi burada.

En İyi Gençlik Filmleri

Elbette ki en iyi gençlik filmleri söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçenek çıkıyor. Özellikle hareketli aksiyonlarla dolu filmlerin gençlik filmleri kategorisi içerisinde yer aldığını ifade etmek mümkün oluyor. Yine gençlik filmleri söz konusu olduğunda genellik romantik aşk tadında filmlerin de karşımıza çıkması mümkün oluyor. Bununla birlikte unutmamak gerekir ki gençlik macera demek! Dolayısıyla gençlere özgü filmlerde de macera olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Son zamanlarda gençlik filmlerine etkili bir düzeyde talep olduğunu ifade edebiliriz. Esasında bu durum biraz da gençlerin film seyretme konusunda taleplerinin fazla olmasında kaynaklanıyor. Yani gençler kendilerini anlatan filmlere etkili bir düzeyde ilgi gösteriyor. Bu da doğal olarak gençlik filmlerine olan ilgiyi arttırıyor. Bu kapsamda bizde sizler için en iyi gençlik filmleri listesi hazırladık! İşte sizler için hazırladığımız en iyi 10 genç filmleri listesi!

Youth (2016)

youth 2016

Tam olarak bir dram komedi filmi olarak karşımıza çıkan Youth; İsviçre Alplerinde yaşanan bir olayı aktarıyor.2016 yılının Ocak ayı itibariyle vizyona girmiş olan bu filmin oldukça etkileyici bir öyküsü de bulunuyor. İki kafadar arkadaş İsviçre Alplerinde yaşamaktadır. Onlar hem yaşamayı hem de hayal etmeyi seven gençlerdir. Fred ve Mick adındaki iki arkadaş birlikte tatil yapacaklardır. Onlar tatil yaparken beklenmedik olaylar da kahramanlarımızı bulacaktır. Üstelik Alplerin etkileyici manzarasıyla birlikte tam anlamıyla macera dolu bir film sizi bekliyor diyebiliriz. Bu kapsamda iki kafadar arkadaşın bu tatilde vermesi gereken önemli kararları da vardır. Oldukça eğlenceli bir film olan Youth, izleyicisini kendine çekmeyi başarmıştır!

Brick (2005)

Brick Filmi

Dram ve macera kategorisinde yer alan bir film olan Brick, yayınlandığı dönemde etkili bir şekilde ses getirmeyi başarmış olan bir yapıt olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik Brick tam olarak bir Asi Gençlik filmi olarak karşımıza çıkıyor. Filmin yönetmenliği Rian Johnson yapıyor. 2006 yılının Nisan ayı itibariyle vizyona girmiş olan bu film; izleyicisini kendisine hayran bırakmasını da başarıyor! Temelde hüzünlü bir olayı konu edinen Brick, lise döneminde olan bir gencin kaybolan kız arkadaşını ararken yaşadığı olayları beyaz perdeye yansıtıyor! Hikayenin tüm detaylarını başarılı bir şekilde aktaran oyuncular ise bu filmde kendilerini göstermeyi başarıyor. Tam olarak sürükleyici bir öyküye sahip olan bu filmin zaman zaman hüzünlü atmosferlere de ev sahipliği yaptığı biliniyor.

Bring It On (2000)

Bring It On

Türkçeye Gençlik Ateşi olarak çevrilen Bring It On, tam olarak bir komedi gençlik filmi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle son derece etkileyici bir öyküsünün bulunduğunu ifade edebildiğimiz bu film; 200 yılının Kasım ayı itibariyle vizyona girmiştir. Son derece eğlenceli sahnelerin mevcut olduğu bu film; izleyicisine etkileyici bir seyir zevki de sunabiliyor. Ünlü bir futbol takımıyla birlikte şampiyonluğa doğru emin adımlarla gidebileceğiniz bu film; izleyiciye pozitif bir ruh katmak konusunda da iddialı bir konumda yer alıyor. Böylece Bring It On her zaman ilgi görmeyi başaran gençlik filmleri kategorisinde de yer almayı başarıyor. Bring It On filmi boyunca birbirinden güzel sahnelerle karşılaşabilir ve oldukça eğlenceli bir şekilde vakit geçirebilirsiniz!

American Honey (2016)

American Honey

Elbette ki gençlik filmleri söz konusu olduğunda genellikle romantik filmleri karşımıza çıktığı için American Honey filminin de romantik film olduğunu söyleyebiliriz. Ancak American Honey filminde sadece romantizm değil biraz da dram dolu olaylarla karşılaşmanız da mümkün oluyor. 2016 yılı itibariyle vizyona giren American Honey, Crystal Ice, Shia LaBeouf, Riley Keoug ile Sasha Lane gibi oyuncuların rol aldığı bir film olarak izleyicisinin karşısına çıkıyor. Duygusal anların etkili bir düzeyde yaşanıldığı bu filmde; Star adındaki bir kızın yaşadıkları konu olarak işlenmektedir. Bu arada Jack amca diye birisinin yanında olmak durumunda kalan Star, bu aşamadan sonra birtakım kötü olaylara da bulaşmak durumunda kalır. Özellikle filmin içeriğinde gençlere ders niteliğinde çok sayıda farklı özelliklerden söz etmek de mümkün olmaktadır.

Paper Towns (2015)

Paper Towns

Komedi ve dram alanında bir yapım olan Paper Towns; yine aynı adlı bir romandan esinlenerek yayınlanmıştır. Senaryosunu Scott Neustadter ve Michael H. Weber. Jake Schreier yazmış ve bu filmin oyuncuları arasında da Nat Wolff, Cara Delevingne, Austin Abrams, Halston Sage, ile Justice Smith gibi isimler yer almaktadır. Filmde konu olarak gizemli bir kızı elde etmek amacıyla etkili bir şekilde mücadele veren bir gencin yaşadıkları anlatılmaktadır. Üstelik bu filmde kahramanımız hayallerinde mutlu hayatı da yaşamak üzeredir! Ancak bir gün bir arkadaşı ondan bir yardım ister! Bu aşamadan sonra artık her şey bambaşka bir hal almaya başlayacaktır. Bununla birlikte film boyunca birbirinden gizemli olaylar, izleyicisini beklemektedir.

American Graffiti (1973)

American Graffiti

Tam olarak bir macera dram filmi olan American Graffiti, 1973 yılının Ağustos ayı itibariyle izleyicisiyle buluşmuş olan bir film olarak izleyicisinin karşısına çıkmaktadır. Filmin yönetmenliğini George Lucas yaparken; bu filmin gençlik filmleri kategorisinde en tanınan filmler asında yer aldığını rahatlıkla ifade etmek de mümkün olmaktadır. Henüz üniversiteye başlayacak olan bir grup gencin yaşadıklarını konu olarak işleyen American Graffiti; üniversite okumak konusunda kararsızlıklar yaşayanlara da önemli ip uçları verebilecek bir filmdir. Filmde üniversite okumayı istemeyen arkadaşlarını ikna etmek için çaba gösteren diğer arkadaşların, ikna çabaları konu olarak işlenmektedir. Son derece sürükleyici bir öyküye sahip olan American Graffiti; yüksek bir seyir zevki de sunabilmektedir!

Cashback (2006)

Cashback

Fantastik filmleri her zaman gençlerin ilgisini çeker! Cashback filmi de tam olarak fantastik bir komedi filmi olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu filmde zaman zaman çok duygu yüklü anları da yaşamanız mümkün oluyor. Bununla birlikte Cashback filminin ilk olarak kısa film olarak çekildiğini daha sonra ise uzun metrajlı halinin vizyona girdiğini de ifade etmek mümkün olmaktadır. Cashback filmi bir Belçika yapımı olan film olarak izleyicisiyle buluşmaktadır. Ben bir ayrılık acısı yaşayan gençtir. Yaşadığı bu acıyı aşmak için yollar arayan Ben; bununla nasıl başa çıkacağını da bilmemektedir. Ancak çok geçmeden kahramanımız sihirli bir mekanla tanışacaktır. Buradaki yaşadıkları onun artık bambaşka bir karaktere bürünmesine neden olacaktır.

The Perks of Being a Wallflower (2012)

The Perks of Being a Wallflower

Dram komedi tarzının güzel bir örneği olarak karşımıza çıkan The Perks of Being a Wallflower; 20 Eylül 2012 tarihi itibariyle izleyicisiyle buluşmuş bir yapımdır. Yönetmenliğini Stephen Chbosky’nin yapmış olduğu bu filmin başrollerinde de Ezra Miller ile Logan Lerman gibi isimler oynamaktadır. Filmde Charlie adındaki birisinin gençlik hayatı konu olarak işlenmektedir. Charlie sürekli olarak arkadaşlarının hor gördüğü ve sürekli olarak görmezden geldiği birisidir. Bu durum ise kahramanımızın kendi iç dünyasında birtakım sorunları yaşamasına neden olmaktadır. Yaşadığı sorunlar ardık Charlie adındaki kahramanımızı büyük bir boşluğun içine çekmek üzeredir…

Mean Girls (2004)

Meab Girls

Gençlik filmleri arasında en çok bilinen yapımlar arasında yer alan Mean Girls tam olarak bir komedi filmi olarak karşımıza çıkmaktadır. 2004 Temmuz ayı itibariyle izleyicisiyle buluşan Mean Girls; Kötü Kızlar ismiyle de bilinmektedir. Filmdeki baş kahramanın adı Cady’dir. Candy henüz 16 yaşında geçn bir kızdır. Kahramanımız lisede okumaya başladıktan sonra artık her şeyin bambaşka bir hal aldığını da görecektir. Bu arada lisenin en popüler kızının eski erkek arkadaşına Candy aşık olacaktır. Tabi ki bu aşama sonrasında artık Cady kendisini hiç de beklemediği olayların içinde bulacaktır. Çünkü artık işler karmakarışık bir hal alacaktır!

17 Again (2009)

17 Again

Listemize bir de aile, komedi, dram ve fantastik bir film eklemek istedik! 17 Again oldukça sürükleyici bir öyküsü bulunan ve geniş bir izleyici kitlesine de ulamış olan bir yapım olarak karşımıza çıkmaktadır. Filmde Mike O’Donnell adındaki lise son öğrencisinin yaşadıkları konu olarak işlenmektedir. Mike okulunun gözde öğrencilerinden birisidir. Üstelik kahramanımız okul basketbol takımının da gözde oyuncusu olarak tanınmaktadır. Mike ise kendisini artık bir yıldız olarak görmeye başlayacaktır. Ancak kız arkadaşının bebek beklediğini öğrenen Mike tüm kariyerini bir yana bırakacaktır. Artık kendisine farklı bir yol çizen kahramanımızı bu aşamadan sonra beklenmedik olaylar da bekleyecektir!


En iyi gençlik filmleri
söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçeneğin çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Üstelik son zamanlarda gençlik filmlerine olan ilginin de artış gösterdiğini söyleyebiliriz. Elbette ki en iyi gençlik filmleri söz konusu olduğunda romantizm, dram ve macera gibi unsurların her zaman ön planda yer aldığını da ifade edebiliriz. Böylece günümüz koşullarında en iyi gençlik filmleri izlemek istediğimizde karşımıza pek çok alternatif seçeneğin çıkıyor olması da mümkün hale gelmektedir! İsterseniz netflix platformu üzerinden de bu kategorideki filmlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir: En iyi dönem Filmleri 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.