Ece Mumay Kimdir? (Aslen Nereli)

2 19.213

Ece Mumay, tiktok sosyal medya uygulamasını kullanan kişilerin en çok takip ettiği isimlerden biridir. Ece Mumay sosyal medyanın yanı sıra aynı zamanda sanatçıdır. Güzel sanatçı, İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Siirtli olan güzel fenomenin burcu ise Aslan’dır. Başarılı sanatçı, sanat hayatına daha 8 yaşında iken gitar çalarak başlamıştır. İlk klibini, İrem Derici’nin söylemiş olduğu ”Kalbimin Tek Sahibi ” ile olmuştur ve twitter sosyal medya hesabında bu klibi paylaşarak oldukça dikkat çekmiştir.

Ece Mumay Kimdir

Sanatçı, aynı zamanda kemençe eğitimi almıştır. Kemençe eğitimi aldıktan sonra gitarı profesyonel bir şekilde öğrenmeye ileri ki yıllarda başlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarında lise eğitim almıştır. Daha sonra ise üniversite hayatına başlamıştır.

Ece Mumay Kaç Yaşında

Ece Mumay, son yılların en iyi çıkış yakalayan ve yaptığı kaliteli işler ile kendinden bahsettiren, başarılı sanatçıdır. İstanbul’da dünyaya gelen güzel sanatçı, 1998 yılının 12 Ağustos günü dünyaya gelmiştir. Henüz 22 yaşında olmasına rağmen kariyer basamaklarında hızla ilerleme kaydetmeyi başarmıştır.

Ece Mumay Aslen Nereli

Ece Mumay Aslen Nereli

Son günlerin en fazla çıkış yakalayan sanatçıları arasında yer alan Ece Mumay’ın nereli olduğu, tüm takipçileri tarafından merak edilmektedir. Baba tarafından Siirt’li olan genç şarkıcının annesi de babası gibi doğu kökenli olduğu bilinmektedir.

Ece Mumay Ailesi

Sosyal medya fenomeni olan başarılı sanatçı Ece Mumay, doğu kökenli olması sebebiyle özellikle söylemiş olduğu kürtçe şarkılar ile oldukça yoğun bir dinleyici kitlesine sahip olmuştur. Ailesine oldukça bağlı olan sanatçı, hem anne, hem de baba tarafından kürttür. Vatanını seven bir aileye mensup olan sanatçı, Doğu Anadolu Bölgesinde en iyi sanatçılar arasında gösterilmektedir.

Ece Mumay  Boyu ve Kilosu

Söylemiş olduğu güzel şarkıları ile gündemden düşmeyen başarılı sanatçı Ece Mumay fiziksel özellikleri ile de herkes tarafından beğenilen bir şahsiyettir. Başarılı olduğu kadar, güzelliği ile dikkatleri üzerine toplayan genç yetenek, 1.65 cm boyunda ve 57 kilo ağırlığındadır. Giyim tarzı gençler tarafından beğenilen ve kendisine iyi bakan sanatçı, formunu korumaktadır. Ece Mumay, kahverengi gözlü ve siyah saçlı bir sanatçıdır.

Ece Mumay Şarkıları

ece mumay şarkıları

Özellikle sosyal medya üzerinden paylaşmış olduğu ve söylemiş olduğu şarkılara klip çeken Ece Mumay, sevilen şarkılara imza atmış bir kişidir. Ece Mumay şarkıları ise, dinleyici kitlesi en fazla genç kesimden oluşmaktadır. Kürtçe şarkılarla birlikte, Türkçe şarkılar da söyleyen başarılı kadının bir çok şarkısı, sosyal medya üzerinden yoğun bir şekilde sevilerek dinlenmektedir.

Sanatçının sevilen ve dinlenen şarkılarından bazıları şunlardır:

 • Vazgeç Gönül
 • Bir Vedayla Bir Ömür
 • Belki Bir Gün
 • Söyle
 • Hırka
 • Bulutlara Esir Olduk
 • Manidar
 • Bağdat
 • İçimdeki Duman

Sanatçının en fazla dinlenen şarkıları içerisinde yer almaktadır. Sanatçının ilk albümün ismi ise, “Odamdan” olmuştur. 2018 yılında çıkartmış olduğu bu albüm ise, çok sayıda dinleyiciye ulaşmıştır. Aynı zamanda başarılı sanatçının, Gitmem ve Eylül isimlerinde single parçaları bulunmaktadır. Ece Umay Odamdan isimli ilk albümü ise Pasaj isimli müzik şirketi tarafından piyasaya çıkarılmıştır.

Ece Mumay Sosyal Medya

Başarılı ve genç sanatçı, gün geçtikçe yeni izleyici kitlesine ulaşan ve adını sosyal medya üzerinden duyuran kişidir. Ece Mumay sosyal medya hesapları ise, her geçen gün yeni sosyal medya hesabı kullanan kişiler tarafından, takip edilmektedir. Sanatçının başarılı şarkıları sosyal medya hesaplarında paylaşılmakta ve oldukça fazla beğeni almaktadır.

“Sanatçının kullanmış olduğu bazı sosyal medya hesapları şunlardır.”

Güzel sanatçı aynı zamanda; facebook, spotify gibi sosyal medya uygulamalarını da kullanmaktadır.

Ece Mumay Galaksi Sözleri

Ece Mumay Galaksi Sözleri

Son günlerin en fazla çıkış yakalayan ve oldukça fazla kişi tarafından şarkıları takip edilen ve şarkıları sevilerek dinlenen sanatçı, yazmış olduğu Ece Mumay galaksi şarkı sözleri ile de adından sıkça bahsettirmeyi başarmıştır. Son derece etkileyici sözlere sahip olan Galaksi şarkısı, hem hareketli hem de dinleyiciyi keyiflendiren bir havaya sahip. Arabada dinlenecek şarkılar arasında Ece Mumay Galaksi şarkısını keyifle dinleyebilirsiniz.

Karaları bağlamadan hadi bana gel
Durma durdurma beni
Saçını başını toplamadan bana gel
Sorma sordurma beni
Tavrını tarzını saklamadan gel
Zorla, oldurma bizi
Memleket neresi ver artık adresi
Nasi bi’ galaksi
Şimdi ne farkeder pazartesi, cumartesi
Yanımda yoksun iyi mi böylesi
Aklım almıyor geldiğin yer neresi nası’ bi galaksi
Eline beline dokunamaz oldum
Su gibi tenine sarılamaz oldum
Sensiz bi’ güne uyanamaz oldum
Bittim özüme sözüme dönemez oldum
Kulun oldum, kapına kölen oldum
Yaralarını saralım
Ah tiryakin oldum
Karaları bağlamadan hadi bana gel
Durma durdurma beni
Saçını başını toplamadan bana gel
Sorma sordurma beni
Tavrını tarzını saklamadan gel
Zorla, oldurma bizi
Memleket neresi ver artık adresi
Nasi bi’ galaksi
Karaları bağlamadan hadi bana gel
Durma…

Dikkatinizi Çekebilir: Cemre Solmaz Kimdir


2 Yorumlar
 1. Ece diyor

  Uzun zamandır takip ediyorum Ece mumay sesi gerçekten çok güzel

 2. Merve diyor

  Abla sesin aşırı güzel ve hayrNla dinliyotum senin şarkını helede galaksi efsane birşarkı abla bayıldım

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.