Ala Tokel Kimdir? (Tüm Merak Edilenler)

0 16.487

Ala Tokel, 3 Aralık 1994 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası İstanbul doğumlu annesi ise aslen İranlı’dır. Annesinin ve kız kardeşinin isimleri Farsça kökenlidir. Annesinin adı Menije’dir, kız kardeşinin adı ise Tara’dır.

Ala Tokel Kimdir

kimnerelidir.com sitesinde tüm biyografilere ulaşabilirsiniz. Ala Tokel’in sosyal medyada popülerliği arttıkça hayranları, Ala Tokel kimdir gibi soruların üzerinden araştırmalar yapmaya başlamıştır. Bizde bu yazımızda sizlere Ala Tokel hakkında bilgiler vereceğiz.

Kız kardeşinin ismi de İran kökenli olduğu için Tara isminin anlamı gökteki en yüksek yıldız anlamına gelmektedir. Annesi Menije’nin isminin anlamı senede bir kere açan siyah lale’dir.

Ala Tokel, ilköğretim eğitimini Doğa Koleji’nde almıştır. Daha sonra Erenköy Kız Lisesi’nde lise eğitimine devam etmiştir. Üniversite eğitimini, Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya bölümünde tamamlamıştır. Daha sonra sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla tanınmaya başlamıştır.

Ala Tokel’in İsminin Anlamı Nedir

Ala Tokel, İran kökenli bir annenin kızıdır. Ala ismi, Farsça kökenli bir isimdir. Ala isminin anlamı, güzel demektir. İsminin anlamını taşıyan fenomen, güzelliği ile takipçilerinin methiyelerini bol bol almaktadır.

Ala Tokel’in Mesleği Nedir

Ala Tokel, lisans eğitimini Yeni Medya bölümü üzerinde tamamlamıştır. Kariyerine eğitim aldığı bölüm üzerinden devam etmemiş, Make-up artist ve Youtuber olarak takipçilerinin karşına çıkmıştır. Ala Tokel Ala Make Up Studio ismini verdiği bir makyaj stüdyosu vardır.

Ala Tokel Mesleği

Ala Tokel, bu stüdyoda birbirinden farklı makyaj çalışmaları yaparak bunları takipçileri ile sosyal medya hesaplarından düzenli olarak paylaşmaktadır. Kısaca, Ala Tokel’in mesleği sosyal medya fenomenliğidir. Yaptığı gündüz makyajı, gelin makyajı, gece makyajı, ekspress makyajı gibi çeşitli makyaj denemelerini 241 abonesi olan Youtube hesabından paylaşımlarına devam etmektedir.

Ala Tokel Kaç Yaşında

Ala Tokel Kaç Yaşında

Genç İnstagram ve Youtube fenomeni Ala Tokel, 1994 yılında doğmuştur. Ala Tokel 2020 itibariyle 26 bir genç bayandır. Yaşı henüz genç olmasına rağmen kariyerinde çok büyük adımlar atmış ve oldukça iyi işler başarmıştır.

Ala Tokel’in Boyu ve Kilosu

Sosyal medya fenomeni Ala Tokel, paylaştığı videolar ile merak edilen isimlerden biri olmuştur. Takipçileri Ala Tokel’in fiziksel özelliklerini de merak etmektedirler. Tokel’in gerek giyim kuşamı gerekse de fiziksel özellikleri takipçileri tarafından oldukça beğenilmektedir. Fiziği ve güzelliği ile herkesi kendine hayran bıraktırmayı başaran İranlı güzel fenomenin fiziksel özellikleri şöyledir;

 • Ala Tokel’in boyu, 1.70’dir.
 • Ala Tokel’in kilosu ise 58’dir.

Boyu ve kilosu birbirine orantılı olan ve güzel fiziği ile dikkat çeken Ala Tokel, gezmeyi ve farklı kültürlerdeki yemekleri tatmayı oldukça sevmektedir. Kahvaltı yapmayı sevmemekte fakat genellikle salata ve türevlerini daha çok tüketmektedir.  En sevdiği yemek Roka’dır. Sürekli Roka yemekten bıkmayan güzel fenomen, salata ve roka sayesinde kilosunu korumayı başarıyor.

Ala Tokel’in Burcu Nedir

Ala Tokel, 3 Aralık tarihinde dünyaya gelmiştir. Ala Tokel’in burcu ise Yay’dır. Yay burcu kadınları çevresine yaydığı neşe ile bilinirler. Ala Tokel, çektiği videolar ise bize aslında yay burcu kadının en önemli özelliği olan neşeli yanını her zaman göstermektedir.

Ala Tokel Burcu

Ala Tokel, yay burcuna ait girişimcilik ruhunu, sosyal medya üzerinden paylaştığı videolarla büyük kitlelere ulaşmayı başararak kanıtlamıştır. Yay burcu kadını, her zaman araştırmayı yeni şeyler keşfetmeyi çok severler. Ala Tokel de bu özelliğini yay burcundan almıştır.

Ala Tokel ve Eren Bülbül Nasıl Tanıştı

Ala Tokel, Doğa kolejinde okuduğu dönemler daha önce de kendisiyle sürekli İnstagram üzerinden yaptığı paylaşımlar ile tanınan arkadaşı Onur’un vasıtasıyla Eren Bülbül ile tanışmıştır. İstanbul Ataşehir’de tek başına ayrı bir eve çıktığı dönemlerde arkadaşı Onur’un onu arayıp bir arkadaşının onun sitesine taşındığını ve klimalar ile ilgili bir arıza olduğunu, kendisinde de aynı problem olup olmadığını soruyor. Bu vesileyle arkadaşlar arası toplu bir görüşme/tanışma oluyor.

Alo Tokel ve Eren Bülbül

Bunun planlı olduğunu düşünen Ala Tokel, bunu defalarca arkadaşı olan Onur’a ve şimdiki eski eşi Eren Bülbül’e sorsa da kesinlikle planlı bir şey olmadığını söylediklerini belirtiyor. Arkadaşça bir toplantıdan sonra kurulan whatsapp gurubunda Eren Bülbül ile numara alışverişi yapılmıştır. Bunun sonrasında bir gün Eren’in cevapsız çağrısını telefonunda gören Ala Tokel oldukça şaşırıyor. Erene;

Sen benim resmime mi baktın?  Sorusunu sorduktan sonra Eren Bülbül’ün oldukça heyecanlandığını belirtiyor. Whatsapp grubunun dışında sohbet etmeye başlamış ve ilişkileri bu şekilde başlamıştır. Ala Tokel ve Eren Bülbül evlenene kadar nerdeyse her gün buluştuklarını söylüyor. Evlenmeye karar verdiklerinde birbirleri ile iyi günde kötü günde birlikte olacaklarına olan inançları oldukça fazlaydı.

Ala Tokel Eren Bülbül İlişkisi

Ala Tokel Eren Bülbül İlişkisi

Evlenmeden önce de sürekli Eren Bülbül ile vakit geçirdiklerini ve evlendikten sonra da bu düzenin değişmediğini belirten Tokel, Eren ile güzel vakit geçirdiğini, onun dışında arkadaşlarıyla da vakit geçirdiğini ve birbirlerine hayatları konusunda anlayış gösterdiklerini belirtmiştir. Ala Tokel ve Eren Bülbül ilişkisi oldukça hareketli geçmiştir. Birbirlerine olan sevgileri bir yana ilişkilerinde hem sevgili hem de arkadaş gibiydiler.

Ala Tokel Evliliği

Evlilik konularına ilişkilerinde de pek yabancı olmadıkları ve sürekli evlilikten bahsettikleri için, evlilik teklifi Ala Tokel için bir sürpriz değildi. Eren Bülbül ile evlenmek isteyen Ala Tokel, ilk mesajı kendisi atarak Eren Bülbül’e “Biz evlenebiliriz” demiştir.

Bu mesajı gönderdikten sonra, evlilik teklifi alma kutlaması yapmışlar ve Ala Tokel her an sürpriz evlenme teklifinin gelmesini sabırsızlıkla beklemiştir. Paris’e seyahate giden Ala Tokel ve Eren Bülbül eyfel kulesinin önünde bir konuşma yapmaya başlarlar. Eren Bülbül, Ala Tokel’e evlenmek istemediğini söylemiştir.

Bu olaydan bir süre sonra tekrar Fransa’ya tatile giden çift, Eren Bülbül’ün sürpriz evlenme teklifi sonucunda evlenmeye karar vermişlerdir. Sosyal medya fenomeni Ala Tokel, 2017 yılında görkemli bir düğünle Eren Bülbül ile dünya evine girmiştir.

Ala Tokel ve Eren Bülbül Boşandı mı

Evlendikten sonra bekârken yaşadıkları özgür hayatı devam ettiren Ala Tokel ve Eren Bülbül, birbirlerine oldukça güvenmekteydiler. Ala Tokel’in evliliği toplamda 1 yıl sürmüştür.

Eren Bülbül ve Ala Tokel 1 yıl içerisinde resmi olarak boşanmıştır. Ala Tekel ve Eren Bülbül boşanma sebepleri çok dramatik bir olay olmadığını söyleyen Ala Tokel, sadece bir türlü mutlu olamadıklarını, çok genç evlendiklerini ve mutsuz oldukları için boşanmaya karar verdiklerini belirtmiştir.

Ala Tokel Eski Eşi Eren Bülbül

Eren Bülbül ve Ala Tokel Four Season Hotel’de rüya gibi bir nikah töreni ile dünya evine girdikten 1 sene sonra boşandılar. Çiftin düğününe Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ve çok sayıda davetli katılmıştır. Eren Bülbül, liseyi İsviçre’de Üniversiteyi de ABD’de bitirmiştir. Türkiye’ye döndüğünde aile şirketinin başına geçmiştir.

Ala Tokel’in Sevgilisi Kimdir

Kısa süren evliliğini ardından Ala Tokel yeni bir aşka yelken açmış ve Ahmet Aksöz ile bir aşk yaşamaya başlamıştır.  Ala Tokel’in sevgilisi Ahmet Aksöz, Eski CHP milletvekili olan Uğur Aksöz’ün oğludur. Sürekli İnstagram’da birlikte fotoğraf paylaşan çift, aynı eve çıktılar ve evin içini baştan sona kendileri inşa ettiler.

Aynı eve çıkarak ilişkilerini pekiştirmeye başladılar. Ahmet Aksöz, 14 Mart 1994 yılında doğmuştur ve şu an 26 yaşındadır. Ahmet Aksöz, kız arkadaşı Ala Tokel gibi ünlü bir sosyal medya fenomenidir. Ala Tokel ve Ahmet Aksöz birlikteliklerini noktalama kararı almışlardır.

Ala Tokel Kız Kardeşi

Tara Tokel

Ala Tokel’in kız kardeşi olan Tara, 29 Ekim 2001 doğumludur. Akrep burcu olan Tara Tokel, Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatroculuk bölümü okuyor. Tiyatro ile ilgili daha iyi yerlere gelmek isteyen Tara Tokel, eğitiminin bir kısmını yurt dışında bir kısmını da Türkiye’de tamamlamak istiyor. Kız kardeşiyle oldukça iyi anlaşan Ala ve Tara kız kardeşler, birbirleriyle oldukça güzel vakit geçirmektedir.

Ala Tokel Burun Ameliyatı

Ala Tokel Burun Ameliyatı

Lisede kız kavgasında burnu kırılan Ala Tokel, 2013 yılında Gayrettepe Anatomica Hastanesi’nde Op. Dr. Ergin Er tarafından burun ameliyatı geçirmiştir. Burun ameliyatından sonra yüz yapısının değiştiğini, daha önce daha kaba bir yüzünün olduğunu söyleyen Ala Tokel, ameliyattan sonra olumlu bir değişim olduğunu söylemiştir. Burun ameliyatı geçirmek isteyen kişiler için ameliyatı önermektedir.

Ala Tokel En Sevdiği Sanatçı

Ala Tokel’in en sevdiği sanatçı Türk-Rap müzisyeni, müzik yapımcısı ve DJ olan Sagopa Kajmer’dir. Sagopa Kajmer, İstanbul Üniversitesi Fars Dili Edebiyatını bitirmiş ve Rap müziğine Silahsız Kuvvet olarak başlamıştır. Önceden küfürlü şarkılar söyleyen Sagopa Kajmer, sonraki dönemlerde Rap müzik anlayışını değiştirerek oldukça geniş bir dinleyici kitlesine ulaşmayı ve hemen her yerde kendini dinletmeyi başarmıştır.

Sagopa Kajmer dışında Ala Tokelin sevdiği sanatçılar Justin Bieber, Ebru Gündeş, Manuş Baba ve kulağa hoş gelen tüm şarkıları ve sanatçıları dinlemektedir.

Ala Tokel Sosyal Medya Hesapları

Ala Tokel sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Paylaştığı fotoğraf ve videoları takipçilerine sunan Ala Tokel’in sosyal medya hesaplarında birçok takipçisi bulunmaktadır. İnstagramda, “alatokell” adıyla kişisel hesabı bulunan ünlü fenomenin toplam 453 bin takipçisi vardır.

Ala Tokel Sosyal Medya

Ala Tokel’in, make-up stüdyosu için açtığı, “makeupstudioala” isimli hesapta ise 34.7 Bin takipçisi vardır. İnstagramın yanı sıra Youtube hesabı ile paylaşımlar yapan Tokel’in, Youtube hesabında ise 241 Bin takipçisi vardır.

Ala Tokel Sevdiği Yemekler

Ala Tokel’in en sevdiği yemek Roka yemeğidir. Roka-Domates-Soğan veya Soğan-Peynir-Roka veya Roka-domates-soğan-füme somon ve ton balığı yemeklerini oldukça seviyor ve hayatının bir parçası haline getirmiştir. Sarımsaklı sosları sevmez. Ekşi seven Ala Tokel Sevdiği soslar; Nar ekşisi, limon, sirke

Ala Tokel İle İlgili Bilinmeyenler

Ünlü fenomen ve Makyaj artisti Ala Tokel hakkında bilinmeyenler;

 • Şuan uğraşmış olduğu makyaj işini ilerletmek ve büyütmek istiyor,
 • Küçükken en büyük hayali bütün sevdikleriyle birlikte büyük bir apartmanda yaşamaktı. Hala da aynı hayali kurmaktadır,
 • Sevdiği işi yükseltmek istiyor,
 • Beşiktaş’ın şampiyon olmasını istiyor,
 • Kendisine ait alanlar olmasını seviyor,
 • Arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi seviyor,
 • Kendisine ne yapılırsa yapılsın kolay affettiğini fakat yalanı sevmediğini belirtmiştir,
 • Hasete ve kıskançlığa tahammül etmez,
 • Sinsi ve kinli insanlardan hoşlanmaz,
 • Samimiyetsiz insanlardan hoşlanmamaktadır,
 • İki yüzlü insanları sevmemektedir,
 • Çocuğu olursa Erkek olursa Ali, Şerefi, Bülbül koymak istiyor,
 • Düzenli olarak boks yapar,
 • Boksun kardiyo gücüne ve zayıflatma gücüne inanıyor.
Ala Tokel Kullanıcı Yorumları

Ala Tokel’in hem İnstagramda hem de Youtube’da oldukça geniş bir hayran kitlesi vardır. Güzelliği, zekası ve cesareti ile takipçilerinin beğenisini toplamayı başarmıştır. Ayrıca kendine ait makeup firmalarında yoğun çalışması, hayran kitlelerini müşteriye çevirmiş ve daha hızlı bir ilerleme kaydetmiştir.

Ala Tokel hayranları onun azmini, bir kadın olarak yaşadıkları yüzünden hala güçlü oluşunu ve ticari olarak ayakta duruşunu takdir etmektedir.

Sosyal medya fenomenlerini oldukça konu alan sitemizde Ceren Yaldız kimdir? makalemizde dikkanizi çekebilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.