Sessiz Bir Yer 2 Ne Zaman Çıkacak?

0 832

Sessiz Bir yer 2 Filmi, 23 Nisan 2021 tarihinde vizyona gelecek. Fragmanı yayınlanan ilk filmi A quiet Place oldukça çeken film, koronavirüs tedbirleri aşamasında ileri tarihe alınır mı onun için birşey demek çok zor.

Sessiz Bir Yer 2 Ne Zaman

23 Nisan 2021 tarihinde vizyona girmesi beklenmektedir. Fakat tüm dünyanın geçirdiği zorlu süreçten dolayı vizyon tarihinin değişebilme ihtimali vardır. Yönetmen koltuğuna John Krasinski oturduğu filmin ilk serisinin devam halkası olması bekleniyor. Çok beğeni almasından dolayı seriye devam edildiği bilinmekte. Filmde ana karakter olarak Emily Blunt, Noah Jupe ve Millicent Simmonds’ın  baş rolleri paylaşmıştır.

Sessiz Bir Yer 2 Konusu

İlk filmin devam serisi olan Sessiz Bir Yer 2 filmi, ilk filmde yer alan karakter ile devam etmektedir. Filmin fragmanın yayınlamasının ardından, ilk filmde yer almayan canavarların gelişi hakkında bilgi sunduğu görülüyor. Aynı zamanda ilk filmde yarıda kesilen sahnelerinde devamını görebileceğiz. Son sahnede canavarları öldüren ailenin başına neler geldiği hakkında bilgimiz yoktu. Çok fazla ses çıkartan ailenin evine doğru bir ordu canavarın geldiği bilinmekteydi.

Sessiz Bir Yer 2 Konusu

Fragmanda görüldüğü üzere ailemiz iki çocuk bir anne ve bir bebek ile hayatlarına devam etmektedir. Var olma savaşında bu defa tek başındadırlar. Abbott ailesi ilk sınavları başarı ile geçtikten sonra bir bebek ile sessiz bir biçimde yollarına devam ederler. İnsanlığın nesli tükenmek üzeredir. Artık insan topluluğu kalmamıştır ve başka tehlikeler vardır. Yeni tehlikelere karşı ailemizin nasıl başa çıkacak asi genç kız Regan yaptığı hatalar ile yüzleşebilecek mi?

Sessiz Bir Yer 2 Oyuncuları

Yapımcılığını ve yönetmenliğini John Krasinski yapan Sessiz bir yer 2 oyuncuları oldukça ilgi çeken kişilerden oluşuyor. Yakışıklı yönetmenin ilk filminin büyük ses getirmesi ve taklit edilmesi filmin ne kadar başarılı olduğunun kanıtıdır. Sessiz Bir Yer filminin ilk serisinde gördüğümüz güzel oyuncu Emily Blunt, Eveltn Abbott karakterine can vermeye devam etmektedir.

İşitme engelli bir oyuncu olan Millicent Simmonds asi genç kız rolü olan Regan Abbott karakteri ile karşımızda. İlk sinema filmi olan Sessiz Bir Yer filminde büyük beğeni toplayan Mllicent, işitme engelli olmasından dolayı işaret dili ile konuşma konusunda settekilere yardım ettiği bilinmektedir. Noah Jupe küçük erkek kardeş rolüne devam edeceği bilenmektedir.

Sessiz Bir Yer 2 Oyuncuları

Cillian Murphy yeni seride yer alacağı biliniyor. Emily Blunt ile başrolleri paylaşacağı kesin olsa da karakteri hakkında kesin bir bilgi yoktur. Emmett karakterine can veren baş rol oyuncusu Cillian Murphy filmde kötü bir karakter mi yoksa yardım sever bir karakterimi canlandıracağı bilinmemektedir. Tek bilinen şey ise eşi ve oğlu ile hayatta kalma mücadelesi veren biri olduğudur. Sessiz Bir Yer 2 merak edilen sahneleri ile seyircileri tarafından sabırsızlıkla izlenmesi bekleniyor.

 • Eveltn Abbott (Emily Blunt)

Filmimizin ana karakterleri Emily Blunt canlandırdığı Eveltn Abbott karakteri üç çocuklu ve hamile bir annedir. Can güvenliğinin yanı sıra, barınma, ilaç ve yemek ihtiyaçlarının olduğu bir dünyada yaşamaktadır. Evelt güçlü bir karakter olmasına rağmen bir çocuğunun vefatı sonucu iyice dengesi şaşmıştır. Hamilelik sürecinde olması, doğum ve sonrasında kendisi büyük tehlikeler beklemektedir. Güçlü bir kadın karakteri olarak karşımıza çıkar.

 • Regan Abbott (Millicent Simmonds)

Regan, bu korkunç yerde çocukluk yaşamayan bir ergendir. Kardeşinin ölümünden dolayı kendini sorumlu hisseder. Ergenlik sorunları, kardeşinin ölümü Reganı biraz hırçınlaştırır ve söz dinlemez. Bu asi tavırları kardeşinin ölümünden sonra iyice artar ve babasının ölümüne neden olur.

 • Beau Abbott (Cade Woodward- Noah Jupe)

Serinin ilk filminde Cade Woodward’ın canlandırdığı küçük erkek kardeş karakteridir. Çok fazla radikal çıkışları bulunmayan güçlü bir karakter olarak karşımıza çıkar. Ailesinin verdiği görevleri yerine getirerek hayatta kalmaya çalışır.

Sessiz Bir Yer 1 De Neler Oldu?

İnsanların konuşamadıkları çıt çıkarmadıkları bir dünya düşünün. Yürürken bile asla ses çıkartamazlar. Çok dikkatli olmaları gerekir. Bu canavarlar her yerde ve bunlardan kurtuluş yok. İşaret dili konuşarak anlaşmaya çalışan bir aile, anne yakın zamanda doğum yapmak üzere kendilerine güvenli bir yer inşa etmek için kırsala geçerler.

Sessiz Bir Yer 1

Sessiz Bir Yer filmi izleyiciler tarafından büyük ilgi görmüş bir filmdir. Filmin konusu çok sevilmesinden dolayı aynı konuda farklı filmler çekilmiştir. Bu film büyük ilgi toplaması hem oyunculukları harika olması hem de harika bir senaryo ile işlenmesidir. Sessiz Bir Yer’de aile bir kırsal alana taşınmış, doğacakları bebekleri için hazırlık yapıyorlardı.

Bebekleri ve iki çocukları için hazırlık yapan aile aynı zamanda diğer ihtiyaçlarını karşılamak için alternatif çözümler aramakta farklı insanlar var mı diye aramaktaydı. Lakin çocukların büyüme çağında olması aksiliklerin en büyük başlangıcı oldu. Kale gibi hazırladıkları ev artık canavarların geldiği bir yerdir. Sessiz Bir Yer film sonu ise ne olduğu hakkında bilgi verilmemektedir. Canavar ile silahlı çatışan aile ne olduğu hakkında hiçbir fikir yoktur.

Sessiz Bir Yer 2 Hakkında Bilgi

 • Sessiz Bir Yer 2 (A quiet Place 2) kesinlikle bir platforma satılmayı düşünülmemesidir. Yapımcılarının kararı ile filmin sinemada izleyici ile buluşması beklenmektedir.
 • Canavarların gelişine dair bilgi içereceği düşünülmektedir.
 • 8 Mart 2020 tarihinde çıkması beklenirken Covid-19 virüsünden dolayı ertelenmiştir.
 • Sinemalardan sonra kesinlikle bir dijital platformda yayınlanması beklenmiyor.
 • Filmin 3 filmi çekilmesi beleniyor. Yönetmen üçüncü bir devam filminin olası olduğunu belirti.
 • İlk filminin beğenilmesinden dolayı ikinci filmin 60 milyonluk bir hasılat yapması bekleniyor
 • Serinin ilk filmi A Quiet Place 50 milyon dolarlık bir hasılat yapmıştır.
 • Sessiz Bir Yer filmi kitaptan uyarlamadır.

Dikkatinizi Çekebilir: Tomb Raider 2 Ne Zaman


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.