Öykü Karayel Kimdir? (Bir Başkadır Meryem)

2 11.516

Son zamanlarda “Bir Başkadır” dizisinde Meryem karakteri ile oldukça dikkat çeken güzel oyuncu Öykü Karayel, 20 Ağustos 1990 yılında (şu an 30 yaşında) İstanbul’da doğmuştur. Kız lisesinden mezun olan Öykü Karayel’in birde ikiz kardeşi vardır. Güzel oyuncunun yaşını ve kapandığını merak edenler için işte detaylar.

Yönetmeliğini Berkun Oya’nın yaptığı Netflix’te 12 Kasım 2020 tarihinde yayınlanan “Bir Başkadır” dizisinin ilk bölümleri yayınlanarak seyircilerin ilgisini çekmiştir. Dizi yayınlanmaya başladığından beri sosyal medyada büyük bir yankı uyandırdı. Dizinin Meryem’i olan Öykü Karayel, diziden daha çok, oyunculuğu konusunda ilgi odağı olarak başköşeye oturmayı başardı. Övgülerin tümünü kendinde toplayan Bir Başkadır dizisi Meryem karakteri rolünü benimseyen ve seyirciyi oyunculuğuyla kendisine hayran bırakan, gündemden düşmeyen Öykü Karayel’in hayatı ve kim olduğu merak konusu olmaya başlamıştır.

Öykü Karayel Kimdir

Öykü Karayel, 20 Ağustos 1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ezgi Karayel adında bir ikiz kardeşi bulunmaktadır. Lise eğitimini, Çemberlitaş Kız Lisesi’nde tamamlamıştır. Lise eğitiminden sonra ise, Kenter Tiyatro’sunda bir dönem tiyatro eğitimi aldı. 2007 üniversite eğitimine, İstanbul Üniversitesi Devlet Tiyatro Bölümüne girerek devam ettirdi.

Öykü Karayel

Üniversite eğitimi devam ederken, öğrenci değişim programı ile 5 ay Londra’ya gitmiştir. Öykü Karayel, Konservatuar eğitime devam ettiği dönemlerde ilk başarısını Tiyatro Krek’in “Güzel Şeyler Bizim Tarafta” isimli tiyatro oyununda rol alarak “Ayşe” adlı karakteri ile canlandırarak kazanmıştır. Canlandırdığı Ayşe karakteri ile 16. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nde, Efes Özel Ödülü’nü ve Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Genç Yetenek Ödül’ünü aldı. 20 yaşında, Senarist Ece Yörenç ve Yapımcı Kerem Çatay’ın dikkatini çekmeyi başarmış ve oyunculuğa adım atmıştır.

Öykü Karayel Kuzey Güzey

Öykü Karayel, İlk oyunculuk deneyimini 2011 yılında başlayan Kuzey Güney adlı dizide Cemre Çayak karakteri ile kazanmıştır. Kuzey Güney dizisi Cemre karakterinde sinsilik, hırs ve çirkefliği ile dizide tansiyonları yükseltmeyi başarmıştır. İsmini daha o dizide duyurmayı başaran genç oyuncu, 2013 yılında biten Kuzey Güney dizisinden sonra, 2014 yılında Moda Sahnesinde Katil Joe adlı oyun ile izleyici karşısına çıkmıştır. Öykü Karayel daha sonra, Kara Para Aşk dizine 30. bölümde girmiş ve dizide İpek adlı karakteri canlandırmıştır. Son olarak 2020’de Netflix’de yayınlanan, “Bir Başkadır” adlı 8 bölümlük dizide Meryem karakteri ile  oyunculuğu büyük ilgi toplamış ve sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girmeyi başarmıştır.

Öykü Karayel Boyu ve Kilosu

Öykü Karayel boyu ve Kilosu

Bir Başkadır dizisinde başarılı oyunculuğuyla adından sıkça bahsettiren Öykü Karayel, 1.55 boyunda ve 51 kilodur. Kilosuna ve boyuna uygun kıyafetler giyinen Karayel, nerede ne giyeceğinin bilince olup, şıklık ve rahatlık konusunda kendinden asla ödün vermemeyi başarıyor.

Öykü Karayel Burcu Nedir

Yaşam alanı boyunca sürekli gelişen ve odak noktası haline gelen Öykü Karayel Aslan burcudur. Burcunun tüm özelliğini barındıran ve isteklerini olmazsa olmaz şeklinde film ve dizilerde karakterine oturtan yapısı sayesinde kendini ön plana çıkarmayı başarmıştır. Etkileyici bakışları, güler yüzlülüğü ile tüm sevimliliğini ekran başındaki izleyicilere göstermiştir. Öykü Karayel aldığı eğitim sayesinde elde ettiği başarıları en iyi şekilde sergilemeyi başarmaktadır.

Öykü Karayel Hobileri

Oyunculuğunun yanında, spor ile de yakından ilgilenen Öykü Karayel, profesyonel sertifikaya sahip bir su altı dalışçısıdır. Su altı dalışı, Dünya üzerinde en çok ilgi gören sporların başında gelmektedir. Öykü Karayel, farklı derinliklere dalarak su altı sporunda keşif yapmaktan büyük keyif alıyor. Nefes teknikleri ve yön bulma konusunda iyi bir eğitim almıştır.

Öykü Karayel İkizi

Öykü Karayel, 1.63 boyunda ve 51 kilodur. Ezgi Karayel adında bir ikiz kardeşi bulunmaktadır. Öykü ve Ezgi Karayel kardeşler, tek yumurta ikizi oldukları için birbirlerine tıpatıp benzerlikleriyle dikkat çekiyorlar. Bu benzerlikten dolayı hayranları tarafından neredeyse hiç ayırt edilemiyorlar. Ezgi Karayel ise ikizinin aksine oyunculukla değil moda ile yakından ilgilidir.

Öykü Karayel ikizi

Ezgi Karayel, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Ürün Tasarımı Bölümü mezunudur. Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışmasında birinci olmuştur. Bir moda atölyesi olan Ezgi Karayel, geçimini moda üzerinden sürmektedir ve bir yandan da moda eğitimleri almaya devam etmektedir.

Öykü Karayel Eşi

2012 yılında Eurovision yarışmasıyla dünyaca ün kazanan Can Bonomo ve Öykü Karayel 11 Temmuz 2018’de rüya gibi bir evlilik yaparak hayatlarını birleştirmişlerdir. Can Bonomo ile olan mutlu evliliği hala devam etmektedir. İnstagram hesaplarındaki paylaşımlarla da eğlendikleri pozları veren çift, birbirleriyle çok iyi anlaşmaktadır. Aralarında müthiş bir uyum olan Öykü Karayel ve Can Bonomo’nun mükemmel bir birliktelikleri var.

Öykü Karayel Eşi

Her iki tarafın da birbirlerine olan saygılarından dolayı, bazen farklı zamanlarda ayrı vakit geçirirken, bazen de birlikte vakit geçiriyorlar. İkili, anlaşma konusunda birbirlerine anlayış ve esneklik göstererek hem iki aşık, hem dost, hem de arkadaş olarak birlikteliklerini sürdürüyor.

Öykü Karayel İnstagram Hesabı

Öykü Karayel instagram hesabı ile günlük hayatını, takipçileri ile paylaşmaktadır. Güzel oyuncunun İnstagram adresini merak edenler; https://www.instagram.com/imoykukarayel/ üzerinden ulaşabilirler. 2020 Kasım ayına ait güncel takipçi sayısı 1.6 Milyon kişidir. Öykü Karayel İnstagram hesabını aktif bir şekilde kullanarak, takipçilerine kendisi ile ilgili şeyleri paylaşmayı seviyor.

Öykü Karayel Eski Sevgilisi

Öykü Karayel, eski sevgilisi olan Bartu Küçükçağlayan ile 4 yıl beraber olmuştur. 4 yıllık birliktelikten sonra çift sonunda yollarını ayırma kararı almıştır. 2018 yılında Can Bonomo ile dünya evine giren Karayel, 2020 yılında eşi Can Bonomo ile eski sevgilisi Bartu Küçükçağlayan ve onun eşi Merve Özgüle çiftiyle birlikte tatile çıkmaları gündem oluşturmuştur. Fakat Can Bonomo, Bartu Küçükkaya’nın en yakın arkadaşlarından biri olduğunu ve Öykü Karayel’in biricik eşi olmasından dolayı bu konunun sorun olmadığını dile getirerek, geçmişin kurcalanmasının doğru olmadığını savunmuştur.

Öykü Karayel Kapandı mı ?

Öykü Karayel Kapandı mı

Son dizisi olan ” Bir Başkadır” dizisinde Meryem olarak karşımıza kapalı bir şekilde çıkan Öykü Karayel, takipçileri ve sevenleri tarafından ” Özgü Karayel Kapandı mı ” şeklinde sorulara neden oldu. Henüz net bir bilgi veremesek de Özgü Karayel’in rol icabı kapandığı düşünülmekte. Tabi bunu ilerleyen zamanlarda daha iyi göreceğiz. Şu an net bir şey söylemek doğru olmaz.

Öykü Karayel’in Dizi ve Filmleri

 • 2011-2013: Kuzey Güney (Dizi) – Cemre Çayak (Başrol)
 • 2014-2015: Kara Para Aşk (Dizi) – İpek (Yardımcı Rol)
 • 2015: Bulantı (Film) – Aslı (Başrol)
 • 2015: Toz (Film) – Azra Naziri (Başrol)
 • 2016: Muhteşem Yüzyıl (Dizi) – Kösem Dilruba Sultan (Yardımcı Rol)
 • 2017-2018: Kalp Atışı (Dizi) – Eylül Erdem (Başrol)
 • 2017: İşe Yarar Bir Şey (Film) – Canan (Başrol)
 • 2018: Put Şeylere (Film) – Elif (Başrol)
 • 2018-2019: Muhteşem İkili (Dizi) – Yağmur Bulut (Başrol)
 • 2019: Jet Sosyete (Dizi)-Sinem (Konuk Oyuncu)
 • 2020: Bir Başkadır (İnternet Dizisi) – Meryem (Başrol)

Öykü Karayel Aldığı Ödüller

 • 2011: 16. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödüller / Efes Özel Ödülü-Güzel Şeyler Bizim Tarafta
 • 2011: Tiyatro Eleştirmenliği Birliği / Genç Yetenek Ödülü-Güzel Şeyler Bizim Tarafta
 • 2011: Direklerarası Seyirci Ödülleri / Kerem Yılmazer Genç Yetenek Teşvik Ödülü- Güzel Şeyler Bizim Tarafta
 • 2014: Haydarpaşa Lisesi / En İyi Kadın Oyuncu Ödülü – Kuzey Güney (ayrıca ekranlarda ilk oyunculuk deneyimidir)
 • 2017: 17. Sinema Burada Film Festivali / Başarı Ödülü – Toz (Kuzey Güney dizisinden sonra gelen başarı).
 • 2017: 7. Malatya Uluslararası Film Festivali / En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Kalp Atışı
 • 2017: 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali / En İyi Kadın Oyuncu – İşe Yarar Bir Şey
 • 2017: 44. Pantene Altın Kelebek Ödülleri / En İyi Dizi Çifti – (Gökhan Alkan) Kalp Atışı (oyunculuğunda büyümeye devam ettiği ve kırılma noktalarından biri olan ödüllerden biridir.)
 • 2017: İstanbul Büyükşehir Şehit Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi / En İyi Kadın Oyuncu – Kalp Atışı
 • 2018: 23. Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri / En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – İşe Yarar Bir Şey
 • 2018: 21. Uçan Süpürge Kadın Film Festivali / Genç Kadın Ödülü – Bulantı, Toz, İşe Yarar Bir Şey
 • 2018: 11. Uluslararası Elazığ Çayda Çıra Film Festivali / En İyi Kadın Oyuncu – Toz
 • 2019: Adana Film Festivali / Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın Jüri Üyesi

  Dikkatinizi Çekebilir: Hazal Kaya Kimdir


2 Yorumlar
 1. Oyku diyor

  Valla kadın patladı bir başkadır dizisi ile eskiden beri takip ederim öykü karayel i

 2. Suna diyor

  Diiziyi izledim çok güzeldi öykü Karayel gerçekten ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu çok bellı etti

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.