Sense8 Konusu Nedir? (Netflix) Dizi Oyuncuları

2 5.965

Sense8 konusu nedir? Netflix ile izlenme rekorları kıran aksiyon ve gizem dolu dizinin oyuncuları ve sezonları hakkında bilgi sahibi olunuz.

Netflix’in en sevilen dizi projelerinden olan Sense8 konusu nedir? Tüm dünyada hatırı sayılır bir izleyici kitlesine ulaşmıştır. Öne çıkan yapıtlardan biri olan Sense8, farklı şehirlerde yaşayan ve daha önce birbirini hiç tanımayan 8 yabancının açıklamakta zorlanılan deneyimler yaşaması ile birlikte başlar. 2 sezonluk bir dizi olan Sense8 unutulmayacak bir final bölümü ile izleyicilerine veda etmiştir.

Bu yazımızda Sense8 dizisi hakkındaki bilinmesi gereken her şeyi ele alacağız ardından da oyuncular hakkında kısa bilgiler vereceğiz. 2015 yılında yayınlanmaya başlayan diz Netflix’in önemli bilim kurguları arasındadır. Dizinin bu denli beğenilip öne çıkmasında The Matrix’in yapımcısı Wachowski kardeşlerin dizinin yaratıcılığını üstlenmesindeki rolü çok büyüktür.

Sense8 Dizisi Konusu Nedir?

Netflix’te ya da başka yayın araçlarından bir dizi izleyeceğimiz zaman konusunu merak eder internette araştırma yapmaya başlarız. Biz de böyle bir arayış içinde olduğunuzu düşünerek dizi hakkında kısa bilgiler vereceğiz. Bu sayede size göre izlenebilecek bir dizi olup olmadığına karar vermenizde yardımcı olmayı hedeflemekteyiz.

sense8 dizisi

Bilim kurgu, drama ve gizemi konu alan Sense8 dizi konusu daha önce rastlanmamış türden bir hikayeyi konu almaktadır. Dizide dünyanın farklı yerlerinde doğmuş 8 farklı kişinin birbiri ile bağlantısı konu alınıyor. Diziye göre bu 8 farklı kişi birbirine bilinç akışıyla bağlıdır. Sense8 dünya üzerinde LGBT’yi destekleyen bir dizi olması ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Bu sayede birçok kitle tarafından beğenilmiş, ayrıca azınlık haklarını savunan ve ayrımcılığı reddeden konusuyla da bu öne çıkmayı sürdürmüştür.

Sense 8 Dizisi Kaç Sezon

Sevilen ve netflix ekranlarında da izlenen Sense8 dizisi kaç sezon diyenler için bilgileri sunuyoruz, toplamda 2 sezon ve 24 bölümden oluşmaktadır. Bence diziye başlamayanlar için sezonlar hakkında detaylı bilgi vermek çok mantıklı olucaktır, onun için gelin sizler için sezonlar hakkında bilgi alış verişi yapalım.

Sense8 Dizisi 1. Sezon

Sense8 Dizisi 1.Sezon da neler oluyor? Dizinin ilk sezonunda 8 farklı karakter ve bundan kaynaklı olarak 8 farklı hayat konu alınmaktadır.  Bu 8 karakter yukarıda da belirttiğimiz gibi birbirine duyusal olarak bağlıdırlar. Ayrıca birbirlerinin acı, hüzün mutluluk gibi bütün duygularını bir şekilde hissetmektedirler. Bu olağanüstü durum çok usta bir şekilde işlenerek inanılmaz bir bilim kurgu ekranlara yansımaktadır. İlk bölümü 5 Haziran 2015’te yayımlanan dizide heyecan, dram ve gizem ön plandadır.

sense8 oyuncları

Sense8 Dizisi 2.Sezon

Sense8 dizisinde 2.sezon yine hızlı ve heyecanlı bir şekilde başlamaktadır ve izleyenleri ekrana kilitleyerek bir solukta diziyi bitirmelerini sağlamaktadır. Wachowski kardeşlerin ustaca işledikleri senaryo inanılmaz bir final bölümüyle uzun zaman hafızalardan silinmeyecek bir yapıt. 2.sezonda daha da derinleşen ve sürükleyici bir hal alan dizide ilk sezonda yer alan sır perdeleri bir bir aralanmaktadır. Aynı zamanda 8 farklı hayat hikayesi anlatılmaya ve diğer yandan da kader yollarını kesiştirmeye devam etmektedir. İlk sezona oranla daha hızlı gelişen olaylar çerçevesinde dizi akışı farklılaşıyor ve final bölümünde sürpriz olaylarla izleyiciyi etkilemeyi başarıyor bu Wachowski kardeşler yapıtı…

Sense8 Dizisi Oyuncuları

Netflix’te yayınlanan Sense8 oyuncuları arasında ilk sırada gelenler Max Riemelt, Jamie Clayton, Brain J. Smith, Miguel Angel Silvestre, Tina Desai, Bae Doona, Tuppence Mİddleton, Freema Agyeman’dır.

Dizinin öne çıkan bir yapıt olmasında ve izleyicileri ekrana kilitlenmesindeki en büyük paylardan biridir. Dizide her çeşit karakterin yer alması ve LGBT’ye verilen destek de dikkat çekmektedir. Gelin dünyanın farklı yerlerindeki Sense8 dizisi oyuncuları olan 8 dizi karakterini yakından tanıyalım…

Sun Bak – Doona Bae (Seoul)

Doona Bae

Kore’de bir şirkette müdür olarak çalışmaktadır. Şirketi erkek kardeşiyle birlikte yöneten başarılı bir iş kadınıdır. Aynı zamanda bir dövüşçüdür. İnternette erkek kardeşi hakkında ilginç bilgilere rastlaması sonucu ekibe katılır.

Kala Dandekar – Tina Desai (Mumbai)

Tina Desai

Rajan Rasal’ı sevmemesine rağmen ailesinin isteği ile evlenmek zorunda Hintli bir kadındır. Eczacı ve ülkesinde ileri gelen şirketlerinden birinde çalışmaktadır. Aynı zamanda dindar bir kadın olan Dandaker bir festival sırasında bayılmış ve gözlerini açtığında kendisini bir Şamandır’da bulmuştur ve bu olay onu dindar olamaya sürüklemiştir.

Capheus van Damme – Aml Ameen (Nairobi)

Aml Ameen 

Afrikalı bir otobüs şoförü olan Capheus van Damme aynı zamanda AIDS hastası olan annesinin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır. Kendisi dışındaki 7 karaktere kıyasla daha iyimserdir.

Lito Rodriguez – Miguel Ángel Silvestre (Mexico City)

Miguel Ángel Silvestre

İspanyalı oyuncu 1982 yılında dünyaya geldi. Sense8 dizisinde Lito Rodriguez karakterini canlandırıyor. Meksikalı ünlü bir dizi yıldızıdır. Kendini kameralar karşısında kız arkadaşıyla gösterse de Rodriguze’in gizli bir erkek arkadaşı vardır.

Nomi Marks – Jamie Clayton (San Francisco):

Jamie Clayton

1978 Kaliforniya doğumlu güzel oyuncu Sense8 dizisinde Nomi Marks karakterine can veriyor. Marks transseksüel Amerikalı bir blogger. Genelde politik konular üzerine durmayı tercih etmektedir. Amanta adında da bir kız arkadaşı vardır. Hatta cinsel tercihi sebebiyle ailesinde dışlanmıştır; fakat bu tercihinden gurur duymaktadır.

Riley Blue – Tuppence Middleton (Londra):

Tuppence Middleton 

Londra’da yaşayan İrlandalı genç kız bir gece kulübünde DJ olarak çalışmaktadır. Geçmişi hiçbir zaman peşini bırakmayan genç kadının en büyük sorunu uyuşturucu ticaretinde etkin bir rol oynamış olmasıdır. Kendini ailesinin yani eşinin, kızının ve annesinin ölümünden sorumlu tutmaktadır.

Will Gorski – Brain J. Smith (Chicago):

Brain J. Smith

Brain J. Smith 1981 yılında Teksas’ta doğdu. Dizide Will J. Smith karakteri ile bütünleşiyor. Ekibin kurtarıcısı konumunda olan Gorski ABD’li bir polistir. Elinden geldiği kadar ekibi kötü olaylarda kurtarmaya çalışmaktadır.

Wolfgang Bogdanow – Max Riemelt (Berlin)

Max Riemelt

Max Riemelt 1984 yılında Berlin’de dünyaya geldi. Dizi de ise Wolfgang karakterini canlandırıyor. Alman bir hırsız olan Bogdanow yakın arkadaşı ile birlikte yaşamaktadır ve organize suçlar peşinde koşmaktadır. Babası ile henüz sonlanmamış birtakım işleri bulunmaktadır ve bunların peşinden gitmektedir.

Sense8’in Yaratıcısı Hollywood’un ünlü yönetmenleri “Wachowski Kardeşler“

Sense8 konusu ve dizi incelemesini mümkün olduğu kadar spoiler vermeden yapmaya çalıştık dizi ile ilgili ilginç bir bilgiden söz edecek olursak. Dizi LGBT’ye destek vermesinin yanı sıra, yapımcıları olan Wachowski kardeşlerin sinema tarihinde önemli bir yere sahip olduğunu son zamanlarda sık sık gündeme gelmeleri ile bilmeyenimiz yoktur. Holywood’un en önemi ve gözde yönetmenlerinden olan Wachowski kardeşlerin ilginç de bir de hikayesi bulunmaktadır.

Kardeşlerden biri olan Larry Wachowski 2007 yılında bir cinsiyet değiştirme ameliyatı olarak kadın cinsiyetine geçme kararı almıştır. Magazin gündeminde çok konuşulan bu olayın ardından. Larry Wachowski artık Lana adını kullanmaya başlamıştır. Bu radikal kararın üzerine Wachowski biraderler diye anılan ikili 2007 yılından itibaren Wachowski kardeşler diye anılmaya başlanmıştır.

Wachowski Kardeşler

Bu olaydan sonra yapıtlarında eş cinsellik vurgusunu arttırmışlardır. Sense8 de bu durumun önemli örneklerindendir.
Lana’nın ardından tam 9 yıl sonra 2016 yılında diğer kardeş olan Andy Wachowski de şaşırtan bir karar almış ve yine magazin gündemini sarsan açıklamalarda bulunmuştur. Kendisine yeni isim olarak Lily’i seçen Wachowski trans bir kadın olduğunu tüm dünyaya duyurmuştur. Wachowski kardeşler bundan böyle Wachowski kız kardeşler olarak anılmaya başlanmıştır.

SENSE8 Dizisinin Aldığı Ödüller

Sense8 Dünya çapında büyük bir izleyici kitlesine sahip olan ve final yapacağının öğrenilmesinin ardından izleyicileri tarafında kampanyalar başlatılarak ekranlara geri dönmesi istenilen ünlü bir dizidir. Aldığı ödüller ile de bunu kanıtlamıştır.
Sense8’in aldığı ödüller ise şöyledir.

 • 2016 GLAAD Medya En İyi Drama Dizisi Ödülü
 • 2016 Lokasyon Yöneticileri Derneği Uluslararası Ödülü
 • 2016 İngiliz Film Tasarımcıları Derneği En İyi Prodüksiyon Tasarımı Ödül

Sense8 Dizisi Merak Edilenler

 • Başlangıç: 5 Haziran 2015
 • Ülke: ABD
 • Dil: İngilizce
 • Sezon Sayısı: 2
 • Televizyon: Netflix
 • IMDb: 8.4
 • Tür: Gizem, Bilim Kurgu, Aksiyon, LGBT
 • Yapımcı: Wachowski Kardeşler(The Matrix’in yapımcıları)
 • Oyuncular: Doona Bae, Aml Ameen, Jamie Clayton, Max Riemelt, Tina Desai, Miguel Silvestre, Tuppence Middleton, Freema Agyeman, Brian J. Smith.
 • Çekim yapılan yerler: Londra, Seul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago’ydu.
 • Yapım Şirketleri: Anarchos Productions, Georgeville Television, Javelin Productions, Motion Picture Capital, Studio JMS, Unpronounceable Productions 

  Sense8 Devam Edecek mi?

  Sense8 Netflix aracılığı ile 3 sezon devam eden bir dizi. Dizinin son yayınlanan bölümünde bir final algısı olmadığı için dizinin devamı izleyenleri tarafından beklenmesine rağmen herhangi bir yeni bölüm açıklaması yapılmadı. Sense8 konusu birbirinden uzak yerlerde yaşayan 8 ayrı kişinin birbirleri ile olan nasıl bir bağlantısı olduğu ile ilgili bilim kurgu içerikli bir dizidir.

  Netflix tarafına dizinin izleyenlerinin göstermiş olduğu ilgiden dolayı bir açıklama yapıldı. Aslında dizinin 6 sezon olarak planlandığı fakat beklenen ilginin görülmemesinden dolayı diziyi bitime kararı aldıklarını açıkladılar. Fakat dizinin finalini yapmak için ise uzun bir final bölümü yayınlanacağı müjdesi iletildi. Finali izlemeden önce Sense8 fragmanı izleyerek dizinin geniş bir özetine ulaşabilirsiniz. Sense8 konusu itibari ile 8 karakterin birbirleri ile olan ilgileri hakkında bir hikayesi olduğu için 8 oyuncunun başrolü paylaştığını söyleyebiliriz.

  Kaynak: Sense8 Konusu fullfilmizle.vip sitesinden esinlenmiştir.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR! Elite Konusu


2 Yorumlar
 1. Abdullah diyor

  Sense8 korku filmi gibi duruyor. Veyada gizemli bir konusu varmış gibi. Bana oyle gelmişte olabilir

 2. adnan diyor

  çok değişik bir dizi, zamanım olsa dırek ızleyecegım ama burda da baya detaylı yorum yapılmıs konu anlatılmıs tskler yaapybilgi.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.