Gençlik Dizisi: Baby Konusu ve Oyuncuları

0 1.647

Baby dizisi konusu ve oyuncuları dizinin dünya çapında üne kavuşması ve yaşanmış bir skandaldan uyarlanması açısından oldukça merak uyandıran bir konusu var. Netflix platformunda yayınlanan bir İtalyan gençlik dizisi olan Baby hakkında bilinmeyenleri ve merak edilenleri sizler için araştırdık.

Baby Dizi Konusu

Baby dizisi İtalya’da geçen bir gençlik ve dram dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Roma’nın elit bir lisesinde okuyan iki genç kız hayatlarından sıkılır ve kendilerine gizli bir hayat kurmaya karar verir. Bu noktada kendilerini Roma’nın karanlık dünyasının içinde bulurlar. Çok zengin bir aile sahip olan Chiara istediği her şeyi elde edebilen bir kızdır. Ancak bu maddi zenginlik iç dünyasında karşılık bulmaz.

Baby Konusu

Yeni ve heyecanlı bir şeyler yapmak isteyen Chiara okuldan arkadaşı Ludovica ile yakınlaşır. Ludovica ise maddi sıkıntılar çekmektedir ve çareyi Roma’nın fuhuş dünyasına adım atmakta bulur. Ludovica ile beraber Chiara da bu dünyaya adım atar ve beraberinde birçok skandalın gerçekleşeceği olaylar silsilesi başlar. Baby dizisi konusu ile oldukça ilgi uyandırmış ve yayınlandığı tarihten itibaren merakla takip edilen bir gençlik dizisi olmuştur. 2018 yılında Netflix platformunda yayın hayatına başlayan dizi beklentileri fazlasıyla karşılayarak 2. ve 3. sezon onayını almayı başarmıştır.

Baby Dizisi Gerçek Hikayesi

Baby dizisi bilindik gençlik dizilerinin dışında Roma’nın karanlık sokakları ve yozlaşmış ahlaki yapısı üstüne sunduğu çarpıcı gerçeklikle seyirciler tarafından oldukça ilgiyle karşılanan bir dizi oldu. Bunun yanında dizinin aslında yaşanmış olan büyük bir skandaldan uyarlama olması da başarısının en önemli etkenlerinden birini oluşturuyor. 2013 yılında meydana gelen olay Baby Call Girl olayı olarak bilinmekte. Gerçekten dizideki gibi Roma’nın elit liselerinde okuyan iki genç kız hayatlarından sıkılıp yeni şeyler denemek istiyorlar ve kendilerini bir anda fuhuş dünyasının içinde buluyorlar.

Baby Dizisi Gerçek Hikayesi

İşin en kötü yanı ise kızların reşit olmaması ve herkesin bu durumun bilincinde olması. Kızları istismar edenler arasında saygın iş adamları ve bürokratların bulunması ise skandalın boyutlarını kat kat arttırıyor. Kızlardan birinin annesinin durumdan şüphelenmesi sonucu ortaya çıkan olayda, maddi durumu kötü olan kızın annesinin ise olaydan haberdar olması ve duruma göz yumması kamuoyunda infial yaratıyor. Baby dizisi gerçek hikayesi ve karakterler üzerine yoğunlaşan etkili draması ile son yılların en ses getiren işlerinden biri olma özelliği taşıyor.

Baby Dizisi Oyuncuları

Baby Oyuncuları

Baby dizisi hikayesi ve etkileyici anlatımının yanında genç oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor. Baby dizisi oyuncuları dizinin sevilmesindeki önemli etkenlerden birini oluşturuyor.

Benedetta Porcaroli (Chiara)

11 Haziran 1998 İtalya Roma doğumlu, 1,68 boyunda olan Benedetta daha önce de birkaç filmde rol almış genç bir aktris. Perfetti Sconosciuti, 18 Gift, All My Nights gibi filmlerde rol almış oyuncu güzelliğiyle izleyenleri kendine hayran bıraktı. Baby dizisiyle daha fazla üne kavuşan Benedetta dizide ki karakteriyle insanların beğenisini topladı.

Baby Chiara

Chiara çok güzel ve oldukça akıllı bir lise öğrencisidir. İtalya’nın zengin ailelerinden birinin kızı olan Chiara maddi olarak istediği her şeye sahip olabilmekte ancak manevi dünyasında büyük boşluklar bulunuyor. Sosyal hayatında ailesi ve çevresiyle kopukluklar yaşayan Chiara en yakın arkadaşı Camilla’nın erkek kardeşiyle yakınlaşması sonucu bulanıma sürükleniyor ve okuldan arkadaşı Ludovica ile yakınlaşarak hiç bilmediği bir hayata adım atıyor. Chiara karakterini genç İtalyan oyuncu Benedetta Parcaroli canlandırıyor.

Alice Pagani (Ludovica)

19 Şubat 1998 İtalya doğumlu, 1,65 m boyunda olan Alica 2017 yılında dahil olduğu Classe Z filmi kadrosuyla ilk ününe kavuştu. Daha sonra 2018 yılında Loro isimli Dram/Politika konulu filmde rol aldır. The Poison Rose isimli filmde Morgan Freeman ve John Travolta gibi iki usta oyuncuyla çektiği film sonrası daha da ünlenen Alice Baby’nin ilk yayınlandığı 2018 senesi içerisinde hayatına tam 4 film sığdırdı. Başarılı oyuncu şu an ki rolüyle gençlerin beğenisini toplamaya devam ediyor.

Baby Ludovica

Ludovica karşımıza dizinin asi karakteri olarak çıkıyor. Anne ve babasının boşanması sonucunda kişisel dünyasında sorunlar yaşayan Ludovica okuduğu liseye oranlar maddi durumunun iyi olmaması nedeniyle sosyal hayatında da iyi ilişkiler kurmakta zorlanıyor. Erkek arkadaşıyla uygunsuz görüntülerinin yayılması ile iyice yalnızlaşan Ludovica, Chiara ile Roma’nın karanlık dünyalarına sürükleniyor. Karakteri İtalyan oyuncu Alice Pagani canlandırıyor.

Lorenzo Zurzolo (Niccolo)

Baby Niccolo

21 Mart 2000 Roma, İtalya’da doğan Lorenzo 1,80 boyunda genç kızların kalbini fethetmeyi ve büyük beğeni kazanmış bir aktör olmayı başardı. 12 yaşında A Perfect Family ile başladığı oyunculuk yolculuğunda Baby dizisine kadar pek bir üne kavuşamadı.

Camilla

Baby Camilla

Camilla, Chiara’nın en yakın arkadaşı. Kendini dünyanın merkezine koymuş, şımarık bir genç kız profili çiziyor. Chiara’nın erkek kardeşiyle yakınlaşması sonucu araları bozuluyor ve Chiara’nın Ludovica ile yakınlaşmasından büyük rahatsızlık duyuyor. Camilla karakterini Chabeli Sastre Gonzalez canlandırıyor.

Fabio

Baby Fabio

Fabio okul müdürü Fedeli’nin oğlu ve Chiara ile Camilla’nın yakın arkadaşı. Oldukça duygusal bir karakter olan Fabio eşcinsel ve bu durumu herkesten saklamaya çalışıyor. Bu yüzden ciddi duygusal problemlerle uğraşıyor. Fabio karakterine Brando Pacitto hayat veriyor.

Damiano

Baby Damiano

Damiano Lübna’nın Roma Büyükelçisi’nin oğlu. Annesinin ölümünü kaldıramayan Damiano zorlu bir ergenlik dönemi geçiriyor ve okulda uyuşturucu satıcılığı yapmaya başlıyor. Damiano karakterini İtalyan oyuncu Riccardo Mandolini canlandırıyor.

Baby Dizisi Merak Edilenler

Baby dizisi gerek çarpıcı konusu gerek dikkat çeken oyuncu kadrosu ve ustaca oluşturulmuş karakterleri ile son yılların en beğenilerek izlenen Netflix yapımları arasında yer alıyor. Baby dizi merak edilenler bölümünde dizinin hayranları tarafından sık sorulan sorulara cevap vermeye çalıştık.

Baby Dizisi Merak Edilenler
  • Baby hangi ülkenin dizisi? Baby Netflix için yapılmış bir İtalyan dizisi. Dizi İtalya’da gerçekleşmiş bir skandaldan yola çıkıyor ve çarpıcı hikayesi ile izleyenlerden tam not almayı başarıyor.
  • Baby dizisi nerede çekiliyor? İtalya’nın gizli kalmış karanlık dünyalarını gençler üzerinden anlatan dizinin çekimleri İtalya’nın Roma şehrinde sürmekte.
  • Baby dizisi 3. sezon olacak mı? Dikkat çeken ilk sezon ve devamında beklentileri karşılayan 2. sezonunun ardından dizinin hayranları Baby dizisinin 3. sezonunun olup olmayacağını tartışırken yeni sezon Netflix platformunda izleyiciler ile buluştu.
  • Baby Netflix: Netflix kullanıcılarının dizi hakkında yaptığı yorumlara bakıldığında genel olarak diziye klasik gençlik dizisi önyargısıyla başlandığının ancak konusu itibari ile farklı ve çarpıcı bir iş olduğuna dair görüşler ön plana çıkmakta. Özellikle karakterlerin derinliği ve ayrıntılı işlenmesi de dizinin beğenilmesindeki önemli unsurlardan biri olarak yorumlarda göze çarpıyor.
    Baby 3.Sezon Fragmanı

Dikkatinizi Çekebilir: Elite Konusu


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.