20 Mart Hangi Burç? Balık Burcu (Özellikleri)

0 473

20 Mart doğumlu olan kişiler Balık burcudur. 20 Şubat dahil 20 Mart arasında doğan kişiler Balık burcu olmaktadırlar. Gelin 20 Mart doğumlu olan kişiler için Balık burcu özelliklerine bir göz atalım.

20 Mart Hangi Burç

20 mart tarihinde dünyaya gelmiş olan herkes Balık burcudur. 20 şubat ile 20 mart tarihleri arasında doğan herkes Balık burcu özelliklerini taşımaktadır. Doğum tarihine göre belli olan burçlar insanların yaşam standartlarını ve belirli karakteristik özelliklerini tahmin eden önemli astrolojik bilgilerdir.

20 Mart tarihinde dünyaya gelen balıklar su grubuna dahil oldukları için hassak bir yapıya sahiptir. Duyarlı, empati özelliğine sahip, vicdanlı, sanatsal, hayırsever, yardımsever, kolay etkilenebilen gibi pek çok özelliği barındırır. İşte balık burcunun temel özellikleri ve yükseleni yazının devamındadır.

Balık Burcu Nedir

Her burcun kendisine has bir takım temel özellikleri mevcuttur. Balık burçları yaşamında genellikle duygusal olarak kolay etkilenebilen bir yapıya sahiptir. Balık burcunun hassas olması aynı zamanda bu burcun sanatsal ve estetik yönünü de ön plana çıkarmasını sağlamıştır.

Balık Burcu

Tüm olaylardan ve olanlardan kolay etkilenebilen bir yapıya sahip olan balıklar, empati yeteneğine sahip duyarlı kişilerdir. Balık burcunun en iyi anlaştığı burçlar genellikle toprak grubu burçlarından çıkar. Oğlak ve başak burçları ile son derece iyi anlaşan balıklar bu iki burç grubuyla iyi bir dost olabilir.

Balık Burcu Özellikleri

  • Renk: Yeşil ve Mavi
  • Şanslı Sayı : 3, 7
  • Şanslı Günler: Perşembe
  • Gezegen: Jüpiter, Neptun

Burçların kendilerine has bir takım temel özellikleri vardır. Balık burçlarının en uğurlu sayıları 7 rakamıdır. En şanslı günleri ise perşembe olarak bilinir. Jüpiter gezegenine ait olan balık burcu, su grubuna ait bir burç olmasıyla öne çıkar. Uğurlu taşı Akvamarin’dir. En iyi gelen renkler ise deniz mavisi, yeşilimsi mavi ve gümüş olduğu bilinmektedir. İnci çiçeği, beyaz gül, zambak balık burçlarının vazgeçilmez çiçekleri arasında yerini almıştır.

Balık Burcu Özellikleri

Koku olarak balıklar kiraz çiçeği, zambak, limon çiçeği gibi kokulardan hoşlanır. Genel olarak dingin bir ruh haline sahip olan balıklar yatıştırıcı türden müzikler ile ilgilenir ve bu müzik türü onların ruh halini besler. Merhamet duygusunun yoğun olarak görüldüğü balık burçlarının hayattaki en büyük arzusu rahat bir yaşama sahip olmaktır. Kendisini kötülemek gibi olumsuz bir özelliğe sahip olan balıklar aynı zamanda dünyayı dolaşmak gibi büyük bir hayale sahiptir.

Balık Burcu Yükseleni

Belirli tarih aralığında dünyaya gelen kişilerin hangi burca ait oldukları kesin olarak bilinirken yükseleni bulmak için kişinin doğduğu tarih ve saate net olarak hakim olmak gerekir. Özellikle saat kaçta doğumun gerçekleştiği yükselen bulmak adına büyük önem taşır. Burçların sahip olduğu özellikler yükselene göre de değişmektedir. Balık burcunun yükseleni kişinin dünyaya geldiği saate göre değişmektedir.

Balık Burcu Yükseleni

Bu yüzden balık burcu olup balık burcunun özelliklerini taşımayan kişiler yükselenine dikkat etmesi gerekmektedir. Burçların özellikleri kişinin karakteristik özellikleri konusunda bize fikir verirken aynı zamanda yükselen özellikleri de karakter özellikleri hakkında büyük ölçüde önem bilgi sunacaktır.

Yapaybilgi.com Sitesi sizlere en çok merak edilen bilgileri verir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.