Murat Birsel Kimdir? (Ne iş Yapmaktadır)

0 4.224

Murat Birsel, 1960 yılında İzmir’de doğmuştur. Şu an 60 yaşında olan Murat Birsel, 9 Eylül Üniversitesinde Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuş ve Birçok Kanalda Sunuculuk yapmıştır. Gülse Birsel ile evli olan Murat Birsel, magazin Dünyasından uzak durmayı seçiyor.

Murat Birsel Kimdir?

Murat Birsel, 1960 yılında İzmir’in Karşıyaka ilçesinde dünyaya gelmiştir. Yazar kimliğiyle tanıdığımız Salah Birsel, Murat Birsel’in büyükbabası ile kardeşmiş. Annesi mesleğini icra edememiş olsa da arkeolog olduğu söylenirken, babası hukuk profesörüymüş.

Murat Birsel, ilkokulu Ankara İlkokulunda, Sait Joseph ve lise öğrenimini İzmir Atatürk Lisesinde tamamlamıştır. Üniversitede ise 9 Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. Meslek hayatına, 1980 yılında Yeni Asır Gazetesi’nde muhabir olarak başlamıştır.

Doktora eğitimini 1984-1987 yılları arasında Siyasal Bilimler Uluslararası İlişkiler alanında Üniversite of North Texas ‘ta yapmıştır. ODTÜ’de bir dönem ders veren Birsel, 1996 yılında Tayyibe Gülek ile ilk evliliğini yaptıktan ve bir süre sonra boşanmasının ardından ikinci evliliğini Gülse Birsel ile 1999 yılında yapmıştır.

Murat Birsel Ne İş Yapıyor?

Murat Birsel, yükseköğretim eğitimini 9 Eylül Üniversitesinde Kamu Yönetimi Bölümünü okuyan Murat Birsel, meslek hayatına, 1980 yılında muhabir kimliği ile Yeni Asır Gazetesi’nde başlamıştır. Rapor Gazetesi’nde Dış Haberler Müdürü olarak mesleki hayatına devam etmiştir.

1988-1991 yılları arasında TRT Genel Müdür Müşavirliği yaparak Dr. Adnan Kahveci’nin danışmalığını yapmıştır. 1991 yılında Sabah Gazetesi’nin haber müdürü oldu. 1990 yılının ortalarında ATV Haber Merkezi’nin kuruluşunda görev aldıktan sonra akabinde NTV’nin kuruluşunda görev almıştır.

Murat Birsel Ne iş Yapıyor

NTV’de Gündemdekiler adlı program ile televizyon dünyasında tanınmıştır. NTV’de Murat Birsel’le 5 Çayı adlı program yapmıştır. 2000’lerde ATV Haber’in haber sunuculuğunu yaparak başlamış ve günümüze kadar mesleki hayatında habercilik alanı ile adından söz ettirmiştir. ATV, TV8, Cine5 adlı televizyon kanallarında programlar yapmış ve Sabah, Vatan, Star’da köşe yazarlıklarına ara vermeden devam etmiştir.

Murat Birsel’in Eğitim Durumu?

Murat Birsel, eğitim hayatına Ankara İlkokulunda başlamıştır. Saint Joseph okulunda devam etmiş ve lise öğrenimini de İzmir’de tamamlamıştır. Üniversite eğimine 9 Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi üzerine devam etmiş ve tamamlamıştır. 1984-1987 yılları arasında University of North Texas’da Siyasal Bilimler Uluslararası İlişkiler alanında doktora eğitimi yapmıştır. Murat Birsel, belirli bir dönem ODTÜ’de dersler de vermiştir.

Murat Birsel Eğitim Durumu

Eğitimlerini tamamladıktan sonra çeşitli gazetelerde muhabirlik görevleri yapan Birsel, ATV, NTV gibi kanalların kuruluşlarında görev aldı. 2000’li yılların başında anchormanligini (haber sunuculuğu veya televizyonda, radyoda haber spikerliği yapılması) yaparak başladı ve bugüne kadar televizyonda haberci yüzüyle öne çıkmıştır.

Murat Birsel’in Babası Kimdir?

Murat Birsel’in babası hakkında çok fazla bilgi bulunmamasıyla birlikte hukuk profesörü olduğu bilinmektedir. Türk Edebiyatı’nın önemli isimlerinden, Türk şair ve deneme yazarı olarak tanıdığımız Salah Birsel, Murat Birsel’in büyükbabası ile kardeş olduğu hakkında ki bilgiler arasındadır.

Murat Birsel Ne Zaman Evlendi?

1996 yılında Tayyibe Gülek ile evlenmiş ve bu eklilikleri bir süre devam ettikten sonra ayrılma kararı almışlardır. Murat Birsel, ikinci evliliğini 1999 yılının ağustos ayında Gürse Birsel ile yapmıştır. Başarılı oyuncu ve senarist kimliği ile tanınan Gürse Birsel kariyeri ve yaptığı işlerler anılırken eşi Murat Birsel hakkında çok bilgi vermemektedir. Murat Birsel ve Gürse Birsel’in evlilikleri 22 yıldır devam etmektedir.

Murat Birsel ile Gürse Birsel Evli Mi?

Murat Birsel, eşi Gürse Birsel ile 1999 yılının ağustos ayında dünya evine girmiş ve 22 yıllık evlilikleri hala devam etmektedir. Murat Birsel, Gürse Birsel ile evliliğinden önce bir evlilik daha yapmıştır. Bu evliliği hakkında çok bir bilgi olmamakla beraber 1996 yılında Tayyibe Gülek ile evlenmiştir.

Murat Birsel – Gülse Birsel

Eşi Gürse Birsel, magazin dünyasında çok tanına bir isim olsa da Murat Birsel televizyon dünyasının magazin boyutundan uzak durmaktadır. Birçok kişi Gürse Birsel’in evli olduğunu bilmemekte ve bekâr olduğunu düşünmektedir. Çift 22 yıllık evliliklerine rağmen birlikte magazin dünyasından uzak durmaktadır. Çift Ayşe Arman’ın vasıtasıyla tanışmıştır. Hala evli olup Nişantaşı’nda ikamet etmektedirler.

Murat Birsel’in Eşi Gürse Birsel Kimdir?

Gürse Birsel, 11 Mart 1972 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Beyoğlu Anadolu Lisesi’nde lise eğitimi aldıktan sonra, yüksekokul öğrenimini ise Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamlamıştır. Birsel, senarist, gazeteci, yapımcı, yazar, oyuncu ve sunucu kimliğiyle birçok alanda büyük başarılara imza atmıştır.

Gülse Birsel Kimdir

1994-1996 yıllarında Columbia Üniversitesi’nde sinema alanında yüksek lisans yapmıştır. Gürse Birsel ve Murat Birsel Fransa’nın Cannes kentinde Ayşe Arman vasıtasıyla tanışmıştır. Çift çocuk düşünmediğini röportajlarında belirtmektedir. Murat Birsel ve Gürse Birsel çifti, Nişantaşı’nda yaşamaktadır.

Bu makalemizden sonrasında NTV spor spikeri Buse Yıldırım hakkında bilgi verdiğimiz makalemizi de inceleyebilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.