En İyi Ağlatan Türk Filmleri, (Aşk Ve Dram) İçerir !!!

0 4.440

En iyi Ağlatan Türk filmleri, aşk ve dram içerikli göz yaşlarınıza hakim olamayacağınız yerli yapım Ağlatan Türk Filmleri sizler için listeledik. Türk sineması her geçen gün farklı yapımları ile sinemaseverlerin ilgisini çekmektedir. Özellikle zaman kavramı olmadan birkaç defa seyredebileceğiniz harika filmler kesinlikle arşivlerinizde yer almalıdır. İnsanın yüreğinin bam teline dokunan duygu dolu Ağlatan Türk filmleri izlerken göz yaşlarınıza hâkim olmanız mümkün değil.

En çok izlenen ve sinema salonlarını dolduran herkesin gözyaşları içinde izledikleri filmler ile pek çok kişi kendi hayatına dair yakaladığı nükteler ile beyaz perdede kendini buldu. Duygularınızın her sahnede coşacağı bu ağlatan Türk filmleri listesi ile keyifli ve bir o kadar da duygu dolu zamanlar geçirebilirsiniz. İnsanlar ekranlarda hayatın gerçeklerini gördüklerinde filmlerin etkileri çok daha yüksek olmaktadır. İşte sizin için en iyi ağlatan Türk filmlerinden bazı öneriler…

En İyi Ağlatan Türk Filmleri

Babam ve Oğlum

Çağan ırmak yapımı olan film 2005 yılında vizyona girdi. Küçük bir kasabada yaşayan Sadık gazetecilik okumak için İstanbul’a gelmektedir. Bu gelişine babasının karşı çıkmasına rağmen Sadık kendine farklı bir hayat kurmaya çalışmaktadır. Evlenen ve kendini çabası ile güzel ama ufak hayalleri olan biriyken Sadık bir gece karısının doğum sancıları ile uyanır. Hemen taksi bulmak için sokağa çıkan Sadık hiçbir şekilde ulaşım aracı bulamamıştır. Ne acıdır ki o gün 12 Eylül darbesi yaşanmaktadır.

babam ve oğlum

Karısı yol ortasında doğum yapmak zorunda kalan Sadık eşini kaybetti ve elinde ufacık bir çocuk ile kaldı. Oğlu Deniz ile yaşamaya başlayan Sadık yazarlık yaparak geçimini sürdürürken çok hasta olduğunu öğrenir. Hayatta Deniz’i emanet edecek tek kişi ise babasıdır. Sadık yıllar sonra köyüne geri döndü. Babası hala küs ve tavırlı iken annesi ve kardeşi onu bağırlarına bastı. Ve bir gece beklenen yüzleşme yaşandı ve Sadık babasına her şeyi anlattı. Kısa süre sonra Deniz artık babasız kaldı. Artık dedesinin yanında ve babasız bir hayat sürerken kanayan yaralarını Sadık ile geçiremediği zamanları geçiren dedesi saracaktır.

Abimm Filmi

2009 yılında vizyona giren filmde Çetin ve engelli abisinin hikâyesi anlatılmaktadır. Ünlü bir uyuşturucu baronu ile çalışan Çetin bir araba ile teslimat yapmak için yola çıkmaktadır. Yolculuk sırasında babasının öldüğünü öğrenir ve eskiden yaşadığı kasabaya babasına son görevini yapmaya gider. Gittiğinde ise halası onu abisi Arif ile tanıştırır ve artık ona bakması gerektiğini söyler. Arif’i de yanına alan Çetin teslimatı bitirmek için yola çıkar. Yolda araçları bozulur ve bir şekilde Çetin araca gizlenmiş paraları bulur. Arif ile bu paraları yemeye başlarlar. Abisine bakmak konusunda Çetin oldukça zorlanmaktadır. Arif ve Çetin eğlencenin ayarını kaçırıp eskort kızlarla takılmak isterler. Arif yanlışla kızlardan birini öldürür ve kızların çalıştıkları adamlar peşlerine düşer.

abimm

Çetin ve Arif saklamak ve yaşamak için küçük bir köye gelir. Bu köyde kendi gibi engelli bir Melek ile tanışan Arif çok mutludur. Kısa süre sonra kötü adamlar kardeşlerin izini bulur. Arif ve Meleği rehin alan adamlar paraları isterler. Çetin her şartı kabul etmiştir. Meleğe tacizde bulunan adamları Arif öldürür. Kapıda bir sürü jandarma beklemektedir. Melek ve Arif’i dışarı çıkmaları konusunda ikna ederler. Silahlı olan Arif’in engelli olduğunu jandarma bilmemektedir. Arif tam silahı yere koyacakken silah ateş alır ve masum Arif orada ölür.

Müslüm Filmi

Müslüm Gürses’in acı dolu yaşamını konu alan film 2018 yılında vizyona girdi. Müslüm’ün annesini ve kardeşlerini kaybettiği ve nasıl meşhur olduğunu anlatan film de gözyaşlarına hâkim olmak nereyse imkânsız. Şöhret olurken kaza geçiren hatta sesini kaybetmesi gibi acı bir gerçekle karşılaşan Müslüm asla şarkı söylemekten vazgeçmeyerek bu süreci atlatmaktadır. Ne var ki yaşadıkları yüreğine ağır gelen Müslüm alkol batağına düşecektir.

müslüm filmi

Bir turnede o dönemin meşhur aktrislerinden olan Muhterem Nur ile yolları kesişen Müslüm hayatının kadınını bulacaktır. İlk başlarda aradaki yaş farklı ile geri duran Muhterem Müslüm Babaya karşılık verecek ve büyük aşk doludizgin yaşanmaya başlayacaktır. Hınca hınç dolu konser alanları, şöhret ve genç yaşta aramızdan ayrılışı ile Müslüm filmi sizi tam yüreğinizden yakalayacak.

Issız Adam Filmi

Issız Adam Filmi

2008 yılında vizyona giren film Çağan Irmak yapımlarından biridir. Alper ve Ada’nın yaşadıkları aşkı konu alan filmlerde farklı hayatlara dokunacaksınız. Alper genç, çapkın ve harika bir aşçıdır. Ada ise kostüm tasarımları yapan ve kendi dünyasında yaşayan güzel bir kızdır. Bir kitapçıda tesadüfen karşılaşan Ada ve Alper için aşk çok tutkulu bir şekilde başlamaktadır. Ancak bir süre sonra Alper bir gün aniden ayrılmak ister ve büyü bozulur. Ada çok âşık olsa da ayrılırlar. Ne Ada ne Alper bir birlerini asla unutmadılar. Taksimde bir yerde yıllar sonra yolları kesişir. Ada evlenmiş ve birçoğu vardır. Alper ise berduş yaşamına devam eder. Kısa bir sohbetin ardından hoşça kal deyip ayrılarken ikisi aynı anda dönüp birbirlerine sarılırlar.

Ayla Filmi

Ayla Filmi

2018 yılında hikâyesi ile herkesi alıp götüren filmin yönetmenliğini Can Ulkay yapmaktadır. Filmde Süleyman astsubay ile küçük bir Koreli kızın hikâyesi anlatılmaktadır. 1950 yılında Kore’de yaşan savaşa Türk birlikleri de destek olmak için katılırlar. Savaş tüm şiddeti ile sürerken annesi ve babası ölen 5 yaşındaki kız ile Süleyman’ın yolları kesişmektedir. Süleyman kızı birliğe getirir ve ona bakmaya başlar. Ayla ismini verdiği minik kız ile çok güçlü bağlar kuran Süleyman görevi bitince Türkiye’ye dönecektir. Ancak Ayla’nın yetimhaneye bırakılması gerekmektedir. Süleyman Ayla’dan vaz geçmek istemese de maalesef ülkeye yalnız dönmüştür. Aklı sürekli Ayla’da olan Süleyman evlenir. Eşi durumu öğrenince yıllar sürecek bir macera ile aylayı bulur ve Ayla ile Süleyman yıllar sonra bir araya gelirler.

Mucize Aşk 1 ve 2 Filmleri

Mucize Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı iki film serisi ile sinemaseverler ile buluştu. İlk filmde 1960’lı yıllarda doğunun ücra bir köşesine atan bir öğretmenin köye gelişi ile hikâye başlar. Okulu bile olmayan köye gelen öğretmen halkında yardımı ile okulu açar. Köyde herkesin Alay ettiği Aziz’i fark eder. Aziz kalabalık bir ailenin engelli olan çocuğudur. Aile köyün sevilenlerindendir. Evlenme çağına gelen Aziz’in kardeşleri peş peşe evlenmeye başlar. Bir tek bekar kalan Aziz’dir onun da en iyi dostu atıdır. Sonra ise öğretmenle yakınlık kurmuşlardır.

Mucize Aşk Filmi

Aziz’in babası bir gün şehir merkezinde bir adamın hayatını kurtarır. Adam da kızını Aziz’e hayatı karşılığında hiç görmeden verir. Dünyalar güzeli olan kız Aziz ile evlendirilir. Aziz bu kıza öyle bir aşık olur ki onun için iyileşmek ister ve öğretmenin de yardımı ile tedavi olarak köye iki çocuklu olarak döner. Babası ve ailesi 7 yıl sonra Aziz’i yürür ve konuşurken görünce şok olur.
İkinci filmde ise Aziz ve karısının bu tedavi sürecinde neler yaşadıkları anlatılmaktadır. Yine oldukça duygusal sahneler olan film de ağlamadan izleyeceğiniz sahne oldukça az.

Evim Sensin Filmi

Evim Sensin Filmi

2012 yılında sinemaseverler ile buluşan film buram buram aşk kokmaktadır. İskender ve Leyla’nın hikâyesini konu alan filmi Özcan Deniz yönetmektedir. Leyla yaşadığı aşk acısı ile uzun zaman sonra babasının evine döner. Babası ile araları çok iyi değildir. Leyla evde olduğu sürece hem kendi gönül yaralarını sarmaya çalışır hem de babası ile olan ilişkisini düzeltmeye çalışır. İskender ise çocukluğu yetimhanelerde geçmiş ve sadece kendi evi olsun isteyen genç ve yakışıklı bir çocuktur. Leyla ve İskender beklenmedik bir şekilde karşılaşır ve çok büyük bir aşk yaşamaya başlarlar. Artık İskender’in evi Leyla’nın güzel kalbi olmuştur. Ne yazık ki sonra kader ağlarını örecek ve bu iki aşığı acı bir ölüm ayıracak ve İskender Leyla’yı kaybedecektir.

Benim Dünyam Filmi

Benim Dünyam Filmi

Uğur Yücel’in hem yönettiği hem de rol aldığı film 2013 yılında vizyona giriştir. Ela ile öğretmeni Mahir’in hikâyesi oldukça duygusal şekilde anlatılmaktadır. Ela henüz iki yaşında görme ve işitme yeteneğini kaybetmiş oldukça zeki bir kızdır. Ailesi Ela büyürken oldukça zorlanmaktadır. Çünkü ela hırçın ve söz dinlemeyen bir çocuktur. Ela için bir eğitmen tutmaya karar verirler ve Mahir Hoca’ya ulaşırlar. Mahir Hoca orta yaşta bir adamdır. Ela’nın eğitiminde ne kadar zorlansa da çocuğu çok zeki olduğunu fark eder ve farklı eğitim teknikeri ile ona işaret dilini en iyi şekilde öğretir. Ela öğrendikçe çok daha uysal bir çocuk olacaktır. Hızla gelişme gösteren kız okuma yazma öğrenecek ve üniversiteyi kazanarak başarı hikâyesini tamamlayacaktır.

Güneşi Gördüm Filmi

Yönetmen koltuğunda Mahsun Kırmızıgül’ün oturduğu film 2009 yılında beyaz perde de yer aldı. Doğuda küçük bir köyde geçen hikâye Ramo ve ailesini konu almaktadır. Mayınların gölgesinde ve sınırın dibinde bir köyde yaşayan Ramo 5 kız çocuk babasıdır ve bir oğlu olsun çok istemektedir. Kalabalık bir ailede yaşayan Ramo’nun bir oğlu olur. Kısa süre sonra asker köyü boşaltmaya karar verir. Ailenin bir kısmı Norveç’e giderken bir kısmı da İstanbul’da yaşamlarını sürdürmeye başlayacaktır. İstanbul’a geliş Ramo ve ailesi için acı dolu günleri beraberinde getirmektedir.

Güneşi Gördüm Filmi

Ramo’nun eşi rahatsızlanacak ve yeni doğan bebek dede ve ablalarına emanet edilerek hastaneye tedaviye gidilecek. Çocuklar ise tamamen masumluk ve cahillikleri ile erkek kardeşleri altını pisletince onu çamaşır makinesinde yıkayarak öldürecekler. Daha sonra Ramo eşini de kaybedecek. Kardeşleri ile çocukları ile faklı bir hayata sürüklenen Ramo’nun hikayesi yürekleri dağlamaktadır.

Aşk Ve Dram Filmleri

İnsanlar sinema filmlerinde kimin oynadığını veya yönetmenini zaman içinde unuturlar. Ancak perdede onları yakalayan hikâyeleri ve karakterleri uzun zaman geçse de unutmazlar. Bu on Ağlatan Türk filmleri ile gözyaşlarınız sele dönecek. Farklı zamanlarda yapılmış olsalar da asla eskimeyecek olan bu yapımları ne zaman izlerseniz izleyin hep o yürek sızısını derinde hissedeceksiniz. Filmler oldukça yüksek puanlı yapımlar arasında yer almaktadır.

Çok güçlü isimler yönetmen koltuklarında yer alırken yine çok güçlü kalemlerce senaryolar yazılmıştır. Oyuncu kadroları, anlatış tarzı ile sadece yayınlandığı dönemlere de değil yıllar geçse de bu filmlere kayıtsız kalınması kesinlikle imkânsızdır. Filmlerin hikâyelerinde yaşanmışlar oldukça dikkat çektiği için ister istemez kendinizi birden hikâyenin tam ortasında buluveriyorsunuz. En iyi ağlatan Türk Filmlerinde aşk ve drama ile en üst duyguları hissedeceksiniz. İşte bu buluş da sahnede siz olduğunuz için duygusallık çok daha üst seviyelere ulaşmaktadır.

Yeşilçam Ağlatan Filmleri

Ağlatan Yeşilçam Filmleri

Sizlere bu yazımızda Ağlatan Yeşilçam filmlerinden bahsetmezsek olmazdı. Ağlatan Türk Filmleri denilince tereddütsüz Yeşilçam filmleri aklımıza geliyor. En güncel filmleri paylaştığımız bu makalemiz de ayrıca Yeşilçamın unutulmaz dram ve aile dayanışmasını sonuna kadar yaşadığımız o eski filmlere de göz atabilirsiniz.

 • Bizim Aile
 • Ah Müjhan Ah
 • Hayat mı Bu?
 • Boş Beşik
 • Zavallı
 • Dönüş
 • Aile Şerefi
 • Şaka ile Karışık
 • Yusuf ile Kenan
 • Selvi Boylum Al Yazmalım
 • Canım Kardeşim

Dikkatinizi Çekebilir: Kölelik Filmleri ListesiEleştirmenlerden Tam Not Alan Filmler


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.