En İyi DC Filmleri (İzleme Sırasına Göre)

0 563

En iyi DC Filmlerini izleme sırasına göre sizler için listeledik. En Güncel ve İmdb’den yüksek puan almış çizgi film uyarlaması DC filmleri burada !!!

Dc Filmleri Nedir?

Dünyada en çok izlenen ve geniş bir kitleye sahip olan DC filmleri izleme sırası, çizgi romanlardan esinlenmiş ve çizgi romanda elde edilen başarıyı filmlere aktararak izleyici kitlesinin ilgisini çekmeyi başarmıştır. DC Comics; Dünya genelinde Marvel’dan sonra en fazla bilinen ve takip edilen çizgi roman yayıncısı olup, Marvel’ın son 10 senede sinema alanında yapmış olduğu atılımlardan sonra geride kalmamış ve yeni filmlerle dikkatleri üzerine çekmeyi ve sinema dünyasında kendini kabul ettirmeyi başarmıştır. DC Entertainment, Time Warner’a bağlı olan Warner Bros’ın alt kurumudur.

En iyi DC Filmleri

En iyi DC filmleri

DC filmlerini şimdiye kadar izlemedim diyorsan hiç üzülme! Çünkü sıfırdan başlayanlar için hem kaliteli hem de bugüne kadar yayınlanmış olan en iyi 13 DC filmlerini izleme şansına sahip olacaksınız. Bu listede sıralanan filmler DC hakkında fikir edinmenizi sağlayacak ve Marvel filmlerinden sonra da kalitenin 2. Adresini yakalamış olacaksınız. En iyi DC filmleri listesi burada mevcuttur. Wonder Woman’dan The Dark Knight’a kadar en iyi DC filmlerini izlerken keyif alacaksınız. Lafı fazla uzatmadan sizleri DC dünyasına gönderelim. Bu filmleri ölmeden önce izlenmesi gereken filmler listesine eklemeyi unutmayın. Sizler için izleme sırasına göre en iyi DC filmleri sıralıyoruz.  

Justice Leauge: Adalet Birliği

Justice League: Adalet Birliği

Bir süper kahraman takımını oluşturan DC hikayesi olan Justice Leauge: Adalet Birliği’nin, yönetmenlik koltuğuna Watchmen’in yönetmeni olan Zack Snyder oturmuştur. Başrollerinde ise Henry Cavill, Gal Gadot, Ben Affleck, Ezra Miller ve daha birçok harika oyuncunun yer aldığı filmde Superman, Wonder Woman, Cyborg, Batman ve Aquaman gibi sevilen tüm DC süper kahramanları yer alır. Bu süper kahramanlar, Steppenwolf isminde dünyaları işgal ederek kendi istedikleri gibi bir hayat kurmak isteyen zorlu bir mücadeleyi konu almaktadır. Aksiyon, Bilim Kurgu ve Fantastik türde olan bu filmi izlerken keyif alacaksınız.

 • Yapım Yılı: 2017
 • İmdb Puanı: 6,3

Aquaman

Aquaman

Bu süper kahraman filmin konusunda Atlantis’in kraliçesi bir takım nedenlerden dolayı Atlantis’ten kaçmak ister. Kraliçe, kaçmaya çalışırken olumsuz olaylarla karşılaşır. Karaya kavuşan kraliçe, Tom isimli karakter tarafından kurtarılır ve böylece bir insanla olan ilişkisi/tanışması başlar. Bu büyük aşktan Arthur Curry, Atlantis krallığında resmi taht varisi olduğunu öğrenir. Aquaman’ın üvey kardeşi olan Orm ile savaşarak tahta geçmek için çabalar.

 • Yapım Yılı: 2018
 • İmdb Puanı: 6,9

Green Lantern: Yeşil Fener

yeşil fener

Yeşil Fener Büyük Birliği olarak isimlendirilen barış ve adalet koruyucularının gizemli bir evrende yüzyıllar boyunca var olan birliğini konu ediyor. Bu savaşçı birliği düzen koruyucusu olup her üyesinin de süper güçlü birer yüzükleri vardır. Düşmanlarından olan Parallax, evrenin güç dengesini bozmak ister. İşte tam da bu sırada tüm evrenin kaderi yeni asker olan Hal Jordan’a teslim edilir. Hal ise yetenekli ve aynı zamanda ukala bir pilottur. Yeşil Fenerliler, yüzüğün gücüne inanmayanlara asla saygı duymazlar fakat Hal’a ihtiyaçları olduğu için buna göz yumarlar.

Çünkü Hal, iradeli ve kararlı olduğu kadar, Yeşil Fenerlilerde olmayan “insanlık” gücüne sahiptir. Hal, yeni güçlerine hemen alışmaya başlarsa ve tüm korkularını yenebilirse Yeşil Fenerliler arasında en büyük savaşçı o olacak.

 • Yapım Yılı: 2011
 • İmdb Puanı: 5,5

Wonder Woman

Wonder Woman

DC Comics’in en fazla sevilen kadın karakterlerinden biri olan Wonder Woman: Amazon Prensesi Diana Price, oldukça iyi eğitim almış rakibi olmayan bir savaşçıdır. Bir gün bir savaş uçağı düşer ve Diana, uçağın pilotunu kurtarır. Kurtarılan pilot, yarı tanrıça olan Diana’ya dünyanın bir savaş muharebesine dönüştüğünü anlatmaya başlamıştır. Diana da aldığı savaşçılık eğitimiyle bu savaşı durdurmaya karar verir. Dünyayı keşfetmek amacıyla tropik toprakları geride bırakarak dünyamıza dalmaya başlar.

İnsanüstü yetenek ve kıvrak zekâ ile donatılmış güzel kahraman Cennet Adasının medeniyete açılan bir kapısı olacak ve sizi bambaşka bir dünyaya götürecek. 2017 uyarlamasındaki başrolünde Gal Gadot rol almaktadır. Yönetmen koltuğuna da Patty Jenkins oturmuştur.

 • Yapım Yılı: 2017
 • İmdb Puanı: 7,4

Suicide Squat: Gerçek Kötüler

Suicide Squat – Gerçek kötüler

Anti kahramanlardan oluşan filmde DC evreninin en kötü kahramanları ele alınıyor. David Ayer hem Yönetmen hem de senarist zekâsıyla sizleri belki de alışkın olmadığınız yararlı olan kötülerin dünyasına götürüyor. Devletin verdiği gizli bir emir üzerine, bir araya toplanan hükümlü süper kahramanların birbirinden heyecanlı maceralarına şahit olacaksınız. Bu kötü adamlar dünyayı kurtarmak için çabalayacaklar. Ayrıca Harley Quinn karakterinin filmde kullanılan makyajı ve kıyafetleri de dünya genelinde oldukça büyük bir ilgi görmüş ve beğenilmiştir.

 • Yapım Yılı: 2016
 • İmdb Puanı: 6,0

Watchmen

Watchmen

1985 senesinin alternatif evreninde süper kahramanların olduğu ABD ve Sovyetler Birliği arasındaki gerilim artmaya başlamıştır. Bir komedyen lakaplı olan süper kahramanın öldürülmesi sonucunda bu olayı soruşturmaya alan Roeschach, kahramanların gözden düşürülmesi ve onların öldürülmesi için düzenlenen dehşet komploları gün yüzüne çıkarmayı başarır. Arkadaşlarının geçmişleriyle alakalı olan geniş çerçeveli komplonun aslında dünya tarihinin akışını değiştirecek düzeyde olduğunu keşfetmeye başlayacaktır.

Oyuncu kadrosunda Patrick Wilson, Malin Akerman, Carla Gugino, Jackie Earle Haley, Billy Crudup gibi önemli isimlerin yer aldığı Watchmen filminin yönetmen koltuğunda 300 Spartalı’nın da yönetmenliğini yapmış olan önemli isim Zack Snyder oturmuştur.

 • Yapım Yılı: 2009
 • İmdb Puanı: 7,6

Batman: Kara Şövalye

Batman Kara Şovalye

İnsanların kabusu haline gelen ve onlar için oldukça büyük bir tehdit oluşturan Joker ortaya çıkar. Joker’in ortaya çıkmasıyla birlikte Gotham Sokakları büyük bir kaosa dönmeye başlar. Gotham Sokaklarını kurtarmak isteyen Batman, piyasaya yeniden dönüyor. Bu esnada da kendi varlığını bulduğunu hissederken, kendini gerçekten sorgulamaya başlıyor.

 • Yapım Yılı: 2008
 • İmdb Puanı: 9,0

Superman Dönüyor

Superman Dönüyor

Çocukluğumuzun kahramanı Superman uzun zamandır kayıplardaydı değil mi? İşte bu amansız ve gizemli gidişle birlikte, Superman, dünyamıza tekrar dönmeye karar veriyor. Ama o süper kahraman dünyaya geri geldiğinde, kendi yokluğunda aşık olduğu kadın Lois Lane, kendine yeni bir hayat kurmuştur. Superman bunun üzüntüsünü yaşarken dünyadaki insanların da bir süper kahraman olmadan yaşamın bir yolunu bulduklarını öğrenir.

Fakat dünya değişse de düşmanlar değişmiyor. İşte Superman’ın eski düşmanı, hain planlar yapmaktan yine geri durmuyor ve Superman kendisini sevenlerin tekrar güvenlerini kazanmak için eski düşmanıyla savaşmaya hazırlanıyor. Yeni bir macera Superman’ı bekliyor.

 • Yapım Yılı: 2006
 • İmdb Puanı: 6,0

V For Vendetta

V For Vendetta

Watchmen filminin yazarlarından olan Alan Moore ve David Lloyd’un da çizmiş olduğu DC Comics harika eseri olan V For Vendetta, Wachowski kardeşler tarafından sinemaya uyarlanmıştır. Ayrıca bu filmin prodüktörlüğünü de Wachowski kardeşler üstlenmiştir. Matrix filminin yardımcı yönetmenlerinden olan James McTeigue, V For Vendetta’nın yönetmen kolduğuna oturmuştur. Bu filmde Guy Fawkes maskeleri kültleşmiş ve propagandalarda eylemcilerin yüzlerine taktığı maske haline dönüşmüştür. Filmde geçen replikler ve müziklere kadar her şey ince ayrıntısına kadar şaheser yaratmıştır. V filmi 2020 senesinin İngiltere’sini anlatıyor.

Ülkede oldukça baskıcı bir toplum düzeni yaşanırken halk, birçok yasak ve engellerle idare edilmeye çalışılıyor. Bu durumda halk geride kalmıyor ve şiddet yanlısı olmaya başlıyor. Bu karmaşıklığın orta yerinde gizemli V, kötülüğe bulaşmış ve masum bir kadın olan Evey’i kurtarır. Fakat bu kurtarma, ulusun kurtuluşunu temsil eder. Çünkü V’nin yapmış olduğu bu davranış halkın tekrar uyanmasını tetiklemiş olmakla birlikte, yeniden onların başkaldırmalarına neden olur. İnsanlar ayaklanmaya başlamıştır. Film, Alan Moore’un romanından uyarlanmıştır.

 • Yapım Yılı: 2005
 • İmdb Puanı: 8,2

Man Of Steel: Çelik Adam

Man Of Steel Çelik Adam

Clark, birtakım sıra dışı güçlere sahip olduğunu fark eder ama bu güçleri nasıl kullanacağını bilemez. Clark, bir gün çocuklarla birlikte okul servisindeyken, servis kaza yaparak nehre doğru uçar. Sıra dışı güçleri olan Clark, servisin içindekilerin ölmesine göz yumamaz ve güçlerini kullanmaya başlar ve herkesi kurtarır. Ama bu olayla birlikte herkes onun diğerlerinden farklı biri olduğunu açıkça ortaya koyacaktır.

 • Yapım Yılı: 2013
 • İmdb Puanı: 7,0

Batman v Superman: Adaletin Şafağı

Batman v Superman

Superman, kendine ait gezegende değil de dünyada yaşayarak, dünyanın zorlu yaşam koşullarına uyum sağladığını Man of Steel filminde ayrıntılı olarak anlatılmıştır. O, güçlerini kötü yerlere kullanmak ya da insanları korkutmak istemiyordu. İnsanlar ikiye ayrılmış ve bunların bir kısmı Superman’ı oldukça yüceleştirmiş, onu kurtarıcı olarak görürken; diğer kısım insanlar ise onun (Superman) dünyanın ve insanlığın sonunu getirebilecek bir güce sahip olduğunu düşünerek onu bir tehdit olarak görmeye başlamıştır. Batman (Bruce Wayne) de Superman’i bu tehlikeler arasında görenlerden biridir.

Onun vermiş olduğu zararları yeniden düzeltebilmek adına Gotham’dan Metropolis’e gelir. İkili arasında mücadele başlar ve Lex Luthor’un sebep olduğu Doomsday, tüm Metopolis için tehlikeli bir düşmana dönüşünce, Wonder Woman işe el koyar ve onun da yardımıyla beraber onu yenmek için güçlerini birleştirmeye başlarlar.

 • Yapım Yılı: 2016
 • İmdb Puanı: 6,4

Shazam

Shazam

Billy Batson, 14 yaşında bir çocuktur ve oldukça koruyucu bir ailesi vardır. Billy, “Shazam” kelimesini bağırarak söylemeye başlarken eski bir büyücü yardımıyla altı mitolojik Tanrı gücüne hakim olan yetişkin ve süper kahraman Shazam’a dönüşür. Ana karakter, kendi gücünü tanımaya çalışırken diğer yandan da kötü karakter Dr. Thaddeus Sivana’ya karşı mücadele etmek zorun kalır. Onunla mücadele ederken bir yandan da güçlenmek zorundadır.

Billy, günlük yaşantısında gerçek annesini ararken, süper güçlere sahip olduktan sonra düşmanlarla ve kötülerle savaşmaya başlayan bir kahramana döner. Shazam, kaslı ve heykel gibi bir vücudun içerisinde hala bir çocuktur. O da yetişkin halini, her ergenin hayalinde olan süper güçleri kullanarak bu durumun tadını çıkarıyor ve oldukça eğleniyor.

 • Yapım Yılı: 2019
 • İmdb Puanı: 7,0

Birds Of Prey: Yırtıcı Kuşlar

Birds Of Prey: Yırtıcı Kuşlar

Oldukça gaddar bir suç lordu tarafından kaçırılmış olan genç bir kızın kurtarılması için Yırtıcı kuşların verdiği mücadeleyi anlatan Birds Of Prey filmi heyecanlı sahnelerden oluşuyor. Gotham’ın kötü adamı olan Roman Sionis ve yardımcısı olan Zsasz, genç bir kızı hedeflerine koyar. Şehirde yaşayan Cass isimli genç kızı arayanların suratında oldukça büyük bir kaos meydana gelir. Bu olay ise Black Canary, Harley, Renee Montoya ve Huntress’in yollarının kesişmesine sebep olmur. Bu ekip, genç kızı kurtarmak ve Roman’ı etkisiz duruma getirmek için beraber çalışmak durumunda kalır.

 • Yapım Yılı: 2020
 • İmdb Puanı: 6,1

İzleme sırasına göre listelediğimiz En iyi Dc Filmleri‘ni izlediniz mi? O halde diğer filmlerede bi bakmanızı tavsiye ederim, işte En iyi DC filmleri izleme sırası;

 • Batman Gotham Şövalyesi
 • Wonder Woman 2
 • Gerçek Kötüler 2
 • Yırtıcı Kuşlar 2
 • Adalet Takımı ” Patlama Noktası”
 • Batman’in Oğlu
 • Adalet Takımı Kıyamet
 • Batman Vs. Robin

Gücünü Mısır Tanrılarından alan ve SHAZAM ‘ın kardeşi olarak bilinen Black Adam ile ilgili konumuza da göz atabilirsiniz.

Admin Notu: Yenilmezler 4 marvel filmleri de dikkatinizi çekebilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.