Sibil Çetinkaya Kimdir? (Kaç Yaşında)

0 8.089

Sibil Çetinkaya, ablası Narod Çetinkaya sayesinde Youtube’de oldukça tanınmış 10 Mayıs 1997 doğumludur. 26 yaşındaki genç fenomen bi ara sevgili olduğu Burak Yörük ile sosyal medya gündemini baya sallamıştır. İsminin Ermenice olmasından dolayı Ermeni olduğu düşünülen Sibil Çetinkaya aslen Sivaslıdır.

Sibil Çetinkaya Kimdir

Bu yazımızda sosyal medya fenomeni olan Sibil Çetinkaya kimdir sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Sibil Çetinkaya, 2 çocuklu bir ailenin ortanca çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Bir tane ablası ve bir tane de erkek kardeşi vardır. Sibil Çetinkaya, çektiği videolar ile sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yapmaktadır. Sibil Çetinkaya, ilkokul döneminden beri oyunculuk yapma hayali kurmuştur ve ilkokulda drama eğitimi almaya başlamıştır.

Sibil Çetinkaya, lisans eğitimini İstanbul Bİlgi Üniversite’sinde Medya ve İletişim bölümünde tamamladı. Daha sonra üniversite, değişim programıyla Londra’ya eğitim almaya gitmiştir. Londra’da LAMDA Akademisi’nde oyunluk dersleri almıştır. Bu eğitimden sonra, BAFTA’da bir tiyatro sahnesinde rol almıştır. Üniversite eğitimin son yılında ise, TV8’in yapım ekibinde çalışmıştır.

Sibil Çetinkaya Boy ve Kilosu

Sibil Çetinkaya Boyu

Takipçileri tarafından hayatı merak edilen, Sibil Çetinkaya’nın fiziksel özellikleri de merak konusudur. Güzel fenomen uzun boyu ile dikkatleri üzerine çekerken boyu Türkiye ortalamasının üstüdür. Hem güzelliği hem de boyu ile ilgileri üstüne çekmeyi başaran Sibil Çetinkaya’nın boyu 1.72, kilosu ise 58’dir. Kilosunun sürekli değiştiğini söylemektedir.

Kendisi oldukça vizyon sahibi bir insan olmasının yanında, fiziksel olarak oldukça dayanıklıdır. Takipçileri tarafından oldukça beğenilen bir görüntüye sahiptir.

Sibil Çetinkaya Kaç Yaşında

Sibil Çetinkaya Kaç Yaşında

Son dönemlerin en çok merak edilen ve kendisi hakkında araştırma yapılan sosyal medya fenomeni Sibil Çetinkaya, 10 Mayıs 1994 yılında doğmuştur. Sibil Çetinkaya henüz 26 yaşında bir genç kızdır. Henüz yaşı küçük olmasına rağmen yaptığı işi oldukça seven ve başarılı olmak için çok fazla çaba sarf eden bir kadındır.

Sibil Çetinkaya Burcu Nedir

Youtube kanalında tanınmaya başlayan güzel fenomen Sibil Çetinkaya Boğa burcudur. Başarılı fenomen burcunun çoğu özelliklerini taşıyarak sevenlerini kendine daha çok hayran bırakmayı başarmıştır. Sibil Çetinkaya’nın sakin, ağırbaşlı ve yatıştırıcı ses tonu tam bir boğa kadını olduğunun göstergesidir.

Ayrıca başarılı fenomenin en belirgin özelliklerinden bir diğeri güvenilir, dost canlısı, aşırı duygusal ve şefkatli olmasıdır. Bu yüzden çevresindeki insanlarla oldukça iyi anlaşır.

Sibil Çetinkaya’nın Sevgilisi Kimdir

Sosyal medya fenomeni Sibil Çetinkaya’nın adı bir süredir oyuncu Burak Yörük ile anılmaktaydı. Sibil Çetinkaya ve Burak Yörük bir süre birlikte olduktan sonra ayrılma kararı aldı ve çift yollarını ayırdı. Sibil Çetinkaya sevgilisi Burak Yörük ile birbirlerinin gönderilerini beğenmemesi takipçilerinin dikkatinden kaçmadı ve böylece ayrıldıkları kesinleşmiş oldu.

Sibil Çetinkaya Sevgilisi Burak Yörük

Burak Yörük 26 Mayıs 1995 yılında İstanbul’da doğmuştur. Lisans eğitimine Beykent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde başladı. Rol aldığı 4N1K dizi ile oyunculuk kariyerinde önemli bir adım attı. Çetinkaya, sevgilisi Burak Yörük’te sevdiği en güzel özelliğinin merhameti olduğunu ve fedakar olduğunu söyler. Ayrıca sevgilisinin her ortama oldukça uyum sağladığını söylemiştir.

Sibil Çetinkaya Burak Yörük

Burak Yörük bir süre sosyal medya fenomeni Sibil Çetinkaya ile oldukça güzel bir ilişki yaşamış, daha sonra ayrılarak eski sevgilisine geri dönmüştür. Sibil Çetinkaya sabit karakteri, sakin ve yavaş bir hayat standardına sahipken, Burak Yörüğün değişken yapısı değişime açık olması ve hareketli yapısı dolayısı ile ikilinin anlaşmasını zorlaştırmıştır. Zaten Çetinkaya Burak Yörük ile birlikteyken sabırsız olmasından yakınmaktaydı.

İlişkilerinin devam etmemesinin bir diğer sebebi de Sibil Çetinkaya’nın oldukça romantik olması, fakat Burak Yörük’ün buna ayak uyduramamasıdır. Çünkü biri garantici iken diğeri anı yaşamaktaydı. İkisi de kendi hayat tarzlarından ödün veremediği için bu ilişki sonlanmıştır. Zaten ilişkilerini özel yaşadıkları için ilişkileri ile ilgili çok fazla bilgi vermemiştir.

Sibil Çetinkaya Sevgilisi

Burak Yörük eski sevgilisi ile tekrar ilişkiye başladığında bu durum Sibil Çetinkaya’nın takipçilerini oldukça üzmüş ve herkes tarafından eleştiriye neden olmuştur. Dolayısıyla Sibil Çetinka’nın eski sevgilisi olarak anılmaya başlanmıştır.

Sibil Çetinkaya ve Burak Yörük Ayrıldı mı

Sibil Çetinkaya zaten instagram paylaşımlarında Burak Yörük ile ilgili olan fotoğraflarını paylaşmamaktaydı. Sadece storylerde onunla birlikte olduğu zamanları çekiyordu. Fakat şu an instagramdan onu takip etmemesi ayrıldıklarının bir göstergesi olsa da, Çetinkaya Burak Yörük ile ilgili videolarını Youtube kanalından kaldırmamıştır. Bu da akıllarda Sibil Çetinkaya ve Burak Yörük ayrıldı mı sorularını getiriyor. Bu ilişki bitmiş gibi görünse de Youtube kanalında Burak Yörük ile ilgili olan videoların silinmemiş.

Sibil Çetinkaya Ermeni Mi

Sibil Çetinkaya Ermeni Mi

Sibil Çetinkaya’nın kendi isminden ve kardeşinin isminin Narod olmasından dolayı, Sibil Çetinkaya Ermeni mi diye bir algı oluşmuştur. İsimlerinden dolayı bu tarz sorular sorulsa da aslen Sivaslıdır. Sibil ismi Ermenice olduğu için herkes ermeni olduklarını düşünmektedir.

İsminin anlamı aslında Yunan mitolojisinde değişik güçleri olan kadın anlamına geldiği ve için annesi bu ismi oldukça fantastik bulmuş ve biricik kızlarına bu ismi vermişlerdir. Ayrıca isminin anlamını taşıdığını ve 6. Hislerinin oldukça kuvvetli olduğunu belirtiyor.

Sibil Çetinkaya Kız Kardeşi Narod Çetinkaya

Sibil Çetinkaya Kardesi Narod

Sibil Çetinkaya ve Narot Çetinkaya Youtube’da tanınmaya başlanmıştır. Narod Çetinkaya evlidir ve 1 çocuk sahibidir. Boyu 1.65 ve kilosu 56’dır.

 • Narot Çetinkaya sürekli spor yapar
 • Kız kardeşi Sibil Çetinkaya ile birlikte sık sık yurt dışı seyahatleri yapmaktadır
 • İki kız kardeş de Hindistan’da Holi festivalini unutamadıklarını ve çok eğlendiklerini her seferinde dile getirirler
 • Galatasaray Üniversitesi İşletme Mezunudur
 • Daha önce aile şirketinde çalışmaktaydı. Şuan sadece sosyal medya ile ilgilendiğini söylüyor
 • Narot Çetinkaya’nın burcu Yengeç’tir.
 • Narot isminin orijinali Narod şeklindedir. Ama nüfusta Narot olduğu için bu şekilde tanınmıştır. İsminin anlamı da düğünlerde takılan tac’ın adıdır.

Sibil Çetinkaya Sosyal Medya Hesapları

Ünlü fenomen Sibil Çetinkaya sosyal medya ile ablası sayesinde tanınmaya başlanmıştır. Birçok kişi onların ikiz olduğunu düşünse bile Sibil Çetinkaya’nın Ablası Narod Çetinkaya, sosyal medya paylaşımları ve Youtube videoları için kardeşini desteklemiş ve bu yönde ilerlemesini söylemiştir. Sibil Çetinkaya ablası ile birlikte videolar da çekmektedir. İnstagram’da 450 bine yakın takipçisi olan güzel fenomen, Youtube takipçileri de 300 bin takipçiye kadar ulaşmıştır.

Sibil Çetinkaya Genel Bilgiler

Sibil Çetinkaya
 1. Vücudunda hiç dövme olmayan ve asla dövmeyi sevmiyor.
 2. En sevdiği marka Off-White’dir. Bu markayı oldukça seviyor ve her zaman her yerde tercih ettiğini belirtiyor.
 3. Canı sıkıldığı zaman tırnağı yiyip boşluğa bakıyor
 4. Babası Elektrik Panosu yapan bir şirketin sahibidir
 5. Gelecekte evlilik ile alakalı pozitiftir ve evcil bir insandır
 6. Kötü hissetti zaman bu durum çok uzun sürmez ve çabuk toparlanır
 7. Youtube hesabını İnstagram’dan daha çok seviyor
 8. Sibil Çetinkaya bir ilişkide oldukça kıskançtır
 9. Tutarlı bir insandır
 10. Sevdiği dizilerden biri “You” ve Medcezir dizileridir
 11. Çok fazla kitap okumaz ama “Olasılıksız” kitabını oldukça beğenerek okumuştur.
 12. Sibil Çetinkaya’nın 1 yeğeni vardır
 13. Lisedeyken okuldan kaçarak sandviç alırdı.
 14. Küçükken olmak istediği meslek sunucu olmaktı
 15. Aşk mı Para mı sorusunda tercih ettiği ilk şey Aşk’tır
 16. İşinde ilk kazandığı para 100 TL’dir ve O parayı hatıra olarak saklamaktadır
 17. Tek başına yaşamayı düşünmüyor, ailesiyle yaşamaktan oldukça mutlu.
 18. En nefret ettiği şey kendisine baskı yapılmasıdır.
 19. Sibil Çetinkaya tatlıyı çok seviyor.
 20. Kısaltma ismi Sib şeklindedir.

Dikkatinizi Çekebilir: Özge Özacar Kimdir


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.