Yeni Başlayan Diziler (2020-2021) TV Dizileri

0 6.866

Yeni Başlayan diziler, 2020 – 2021 dizileri arasında yerini alan ve tüm izleyicilerin merak ile başlamasına gün saydığı Televizyon dizilerini bu listemizde sizler için ekledik.

Yeni Başlayan Diziler

Yeni başlayan diziler bu sene de dizi severler tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Sevdikleri oyuncuların hangi diziler de rol alacaklarını merak eden sıkı dizi takipçileri ardı ardına gelen dizi haberleri ile mutluluktan havalara uçuyorlar. Farklı kanallar da yer alan yeni yapımlar farklı hikâyeleri ve yeni kadroları ile izleyenleri çekmeyi planlıyorlar. Özellikle yaklaşan kış sezonun da gecelerin daha uzun olması doğal olarak insanların dizilerin karşısında geçirdikleri zamanı da arttırıyor.

Bu sebeple dizi yapımcıları ve kanal sahipleri de birbirinden kaliteli yapımlar ile ilgileri çekmeye çalışmaktadırlar. Her biri birbirinden farklı senaryoları, oyuncu kadroları ve planlamaları ile dikkatleri çeken Türk dizilerinin dünya genelinde ilgi çekecek kadar kaliteli hale geldiği şu günler de yeni dizilere olan ilgi de her zamankinden daha çoktur. Kimileri yayına giren kimileri ise yayına girmek için gün sayan bu yeni başlayan dizilerden en önemlilerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Akıncı
  • Maraşlı
  • Mara İle Mustafa
  • Kimsesizler
  • Kefaret
  • Sadakatsiz
  • İyi Aile Babası
  • İyi Günde Kötü Günde
  • Gönül Dağı
  • Arıza

Akıncı (Atv)

Aşka inanmayan 30’lu yaşlar da bir genç olan Fatih bir gün tanıştığı bir bayan sayesinde aşka karşı olan tüm bakış açısını değiştirir. İkili arasında ilerleyen zamanlar da heyecanlı ve duygusal bir olayların temelleri de bu şekilde atılmış olur. Dizi de herkesin yakından tanıdığı isimler olan Şükrü Özyıldız, Büşra Develi, Deren Talu, Ayça Erturan ve Yıldıray Şahinler gibi isimler yer alıyor.

Akıncı Dizisi

Yeni dönemin en iddialı yapımlarından biri olan Akıncı isimli dizi ATV’de yayınlanıyor. Özellikle konusu ve iddialı kadrosu ile hemen dikkatleri çeken dizi de izleyiciler için birçok sürpriz olacağı ve hikâyenin insanların ekran başına kilitleyeceği söyleniyor.

Maraşlı (Atv)

ATV’nin en iddialı yapımlarından biri olan Maraşlı son dönemin başarılı oyuncuları olan Burak Deniz ve Alina Boz’u bir araya getiriyor. Dizi de Kahramanmaraş’ta dünyaya gelen bir polisin başına gelenler anlatılacak. Maraş’lı dizinin ilerleyen zamanların da firuze isimli bir kadına aşık olduktan sonra hayatı bir anda değişir ve yani bir hayata adım atar.

Maraşlı Dizisi

Halen cast çalışmaları devam eden dizinin oldukça iddialı olması ve aynı zamanda farklı hikâyesi ile yayın hayatına girmesi bekleniyor. PUHU TV’de yayınlanması beklenen dizi her geçen ilginin arttığı dijital platformlar da isminden sıkça söz ettireceğe benziyor.

Mara ile Mustafa (Atv)

Son dönem de yayına giren dizilerden en çok ilgi çekenlerden biri olan Mara ile Mustafa yine ATV’nin en önemli yapımlarından biri haline geldi. Kadrosunda Hilmicem İntepe, Jessica May, Alpay Atalan, Ezgi Çelik, Hülya Gülşen, Tuğba Tutuğ, Haki Biçici ve Haldun Boysan gibi isimleri barındıran dizi daha ilk bölümünden ciddi bir takipçi kitlesi edinmeyi başardı.

Mara ile Mustafa Dizisi

Çekimleri Kapadokya’da geçen dizi de zengin bir ailenin oğlu evine şehir dışından evine dönerken yolda tanıştığı bir yabancı asıllı bir bayana aşık olur ve onu evine getirir. Ancak tutucu bir ailenin oğlu olması işlerin istediği gibi gitmesini engeller. Ailesinin bu ilişkiye karşı çıkmasına rağmen mücadele etmeyi tercih etmesiyle artık onu zor ve yorucu günler beklemektedir. Kapadokya’nın tüm doğal güzelliklerini izleyicilere sunan dizi görüntü ve ses kalitesi ile takdir topluyor.

Kimsesizler (FoxTV)

FOXTV’nin yeni yapımlarından biri olan Kimsesizler daha ilk bölümü ile izleyicileri ekran başına toplamayı başardı. Farklı ve duygusal hikâyesi ile yetiştirme yurtlarında yetişmiş çocukların hayatları hakkında kesitlerin sunulduğu dizi de başroller de Erdal Beşikçioğlu ve Burcu Özberk yer alıyor. Aynı zamanda bu ikiliye Beren Gökyıldız, Kübra Süzgün, Damla Cercisoğlu, Nilay Yeral, Derin Su Akkuş, Batuhan Gelener, Ali Kayra Kul ve İsa Musa Kadan eşlik ediyorlar.

Kimsesizler Dizisi

Dizi de Ali Kaan Çocuk Evi’ni açan Mahir Boztepe’nin kimsesiz çocuklar için en doğru aileleri bulabilmek için verdiği mücadeleden bahsediliyor. Kendisine bu konuda yardımcı olan memuresi Ayşegül ise yuvada kalan çocukların tüm dertleri ile yakından ilgileniyor ve onlar için her türlü fedakârlığı yapıyor. Ancak mahir’in çocuklara aile edindirme konusunda çok seçici olmaması ve olayları her zaman oldu bittiye getirmesi sebebi ile Ayşegül genellikle bu duruma tepki gösteriyor.

Kefaret (FoxTV)

FOXTV’nin bir başka iddialı yapımı olarak ön plana çıkan Kefaret isimli dizi de tanınmış oyuncular Mert Fırat ve Nurgül Yeşilçay başrolleri paylaşıyorlar. Zülfü Livaneli’nin Konstantiniyye Oteli isimli kitabından uyarlanan dizi de Zeynep isimli bir bayan öğretmenin mükemmel giden hayatının bir anda alt üst olması ve ödediği kefaret konu edilmektedir.

Kefaret Dizisi

Yönetmenliğini de Mesude Eraslan’ın yapacağı dizi de başrol oyuncularına tanınmış başka bir oyuncu olan Yurdaer Okur’da eşlik ediyor. Henüz yayına girmeyen dizi özellikle oyuncu kadrosu ve aynı zamanda farklı hikâyesi ile daha şimdiden birçok kişinin büyük bir merak ile bekledikleri yapımlar arasında ye alıyor.

Sadakatsiz (Kanal D)

İzleyicilerin merakla bekledikleri yapımlardan biri olan Sadakatsiz özellikle zengin oyuncu kadrosu ile hemen dikkatleri çekiyor. Cansu Dere, Caner Cindoruk ve Mesli Sezen gibi oyucuların yer aldığı dizi de değinilen konu birçok kişinin yaşadığı ve asla yaşanmak istenmeyen aldatma konusu. Dizi de bir başarılı bir doktor olan Asya eşi tarafından aldatılmaktadır. Bunu öğrendiği zaman dünyası başına yıkılır.

Sadakatsiz Dizisi

Ancak fevri davranmak yerine hiç kimsenin aklına gelmeyecek bir intikam planı yapar. Fragmanları ile izleyenler de büyük bir merak uyandıran ve aynı zamanda bu senenin en iddialı yapımlarından biri olarak gösterilen sadakatsiz dizisinin yönetmeni Neslihan Yeşilyurt.

İyi Aile Babası (Kanal D)

Sevilen oyuncular Çağlar Çorumlu ve Şebnem Bozoklu’nun başrollerini paylaştıkları İyi Aile Babası daha yayına girmemesine rağmen insanların merakla bekledikleri yapımlardan biri olmayı başardı. Özellikle kadrosuna bakıldığı zaman hemen bir komedi dizisi olacağı anlaşılan dizi de İstanbul’da yaşayan geleceklerine bağlı sıradan bir ailenin yaşamı konu alınacak. Başlarına gelen kötü olaylara rağmen neşelerini kaybetmeyen ve her türlü durumda mutlu olmayı başaran bu aile yaşadıkları komik olaylar ile de izleyenlere keyifli anlar yaşatacaklar.

İyi Aile Babası Dizisi

Bugüne kadar imza attıkları başarılı yapımlar ile insanların beğenilerini kazanmış isimler olan Çorumlu ve Bozoklu ilk defa bir projede bir arada yer alıyorlar. Daha önce genellikle komedi tarzı yapımlar da yer alan ikilinin kısa zaman içinde bir uyum yakalayacakları ve izleyenlere de keyifli anlar yaşatacakları tahmin edilmektedir.

İyi Günde Kötü Günde (Star TV)

Yayına girdiği günden bu yana büyük bir beğeni ile takip edilen İyi Günde Kötü Günde özellikle oyuncuları ve sıra dışı hikâyesi ile diğer diziler arasından sıyrılmayı başarıyor. Elçin sangu, Ozan Dolunay ve Yasemin Allen gibi başarılı isimlerden oluşan başrol paylaşımı ile daha ilk günden iddialı bir dizi olduğunu kanıtlamış yapımlardan biridir.

İyi Günde Kötü Günde Dizisi

Dizi de nikâh masasında terk edildiği adamın düğününü organize etmek zorunda kalan bir bayanın hikâyesi anlatılıyor. İnsanların karşısına her zaman çıkmayacak olan bir hikâyeye sahip olması bu dizinin insanların gözünde ki yerini de sağlamlaştıran özelliklerinden biri. Her geçen gün artan izlenme oranları ile dizinin uzun soluklu olacağı tahmin ediliyor.

Gönül Dağı (TRT 1)

Gönül Dağı Dizisi

TRT’nin en güvendiği dizi yapımlarından biri olarak tanıtımı yapılan Gönül Dağı küçük bir köyde yaşayan kişilerin yaşadıkları olayları anlatıyor. Dizi de Berk Atan ve Gülsüm Ali İlhan başroller de yer alırken yönetmen koltuğunda da Yahya Samancı oturuyor. Genel olarak Anadolu’da büyüyen ve köylerinden çok fazla dışarı çıkmamış olan gençlerin hayallerinden, yaşadıkları aşklardan ve maceralardan söz edilen dizi Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde çekiliyor. Özellikle bölgenin tüm güzelliklerinin izleyenlere aktarıldığı görüntüleri ile dikkatleri çeken diziyi birçok kişi sabırsızlıkla bekliyor.

Arıza (Show TV)

Özellikle söz dizisi ile hatırı sayılır bir hayran kitlesi yakalayan Tolga Sarıtaş’ın başrollerin de yer aldığı Arıza dizisi hareketli senaryosu ve başarılı oyuncuları ile kısa zaman içinde insanların ilgilerini çekmeyi başaran yapımlardan biri. Dizi de Ayça Ayşin Turan, Ahmet Mümtaz Taylan, Olgun Toker, Levent Can, Murat Daltaban, Dilara Aksüyek ve Cavit Çetin Güner gibi isimler de yer alıyor.

Arıza Dizisi

Dizi de bir taksi şoförünün aldığı yolcusu sayesinde hayatının bir anda değişmesi anlatılıyor. Sıradan ve basit bir hayatı varken kendisini bitmek bilmeyen bir maceranın içinde bulan Ali Rıza için hayat artık eskisi gibi olmayacaktır. İlerleyen zamanlar da aralarında aşka varan bir yakınlaşma olacak olan bu yolcunun belalı aşığı Ali Rıza’ya rahat vermeyecek ve ona zarar vermek için her zaman fırsat kollayacaktır. Her bölümün de heyecanı daha da üst seviyelere çıkacak olan dizi birkaç bölüm de ciddi bir hayran kitlesi edinmeyi başarması ile dikkatleri çekmiştir.

Dikkatinizi Çekebilir: Ezel Dizi KonusuFinal Yapan Diziler


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.