Polivit Şurup Nedir, (Vitamin Şurubu) Nasıl Kullanılır?

2 25.152

Polivit Şurup Nedir?

Polivit Şurup vitamin eksikliği görülen kişiler de gerekli günlük vitamin ihtiyacının karşılanmasını sağlaması için kullanılır. Özellikle beslenme bozukluğundan dolayı büyüme ve gelişme eksikliği olan çocuklar da, ani kilo kaybı yaşayan kişiler de, gebelik ve emzirme dönemlerin de vitamin eksikliği yaşayan kişiler de ve aynı zamanda özel diyetlerden kaynaklanan vitamin eksiklikleri çeken kişiler de normal beslenmenin desteklenmesi amacı ile kullanılabilir.

Polivit şurup nedir, hangi amaçla kullanılır veya kimler kullanabilir gibi sorular bu ürünü kullanmak isteyen kişiler için çok önemlidir.

Polivit Şurup İçeriği

Oldukça zengin olan polivit şurup içeriği özellikle vitamin eksikliği yaşayan kişiler için günlük vitamin ihtiyacını karşılayacak şekilde oluşturulmuştur. Vitamin eksikliğinin yanında bazı sağlık sorunlarının çözülmesinde de etken bir rol oynayan ürünün içinde yer alan en önemli içerikler arasında şunlar yer almaktadır;

 • Vitamin A1500 IU
 • Vitamin B11 mg
 • Vitamin B2
 • Vitamin B6
 • Nikotinamid
 • D-Pantenol
 • Vitamin C25
 • Vitamin D3 400 IU

  Polivit Şurup içeriği

Polivit Şurup Ne İşe Yarar?

Birçok kişinin hakkında bilgi sahibi olduğu ve araştırma yapan kişilerin de polivit şurup ne işe yarar veya benzeri sorular sordukları bu ürün insan sağlığı üzerinde etkin bir rol oynamaktadır. Özellikle farklı sebeplerden dolayı vitamin eksikliği yaşayan kişilerin ihtiyaç duydukları vitamin miktarını karşılamayı amaçlayan Polivit Şurup aynı zamanda bazı sağlık sorunlarının çözümlerinde de önemli rol oynamaktadır. Örneğin tiroid bezinin fazla çalışması, uzun süren hastalık durumları, yüksek ateş, hemodiyaliz, uzun süreli yanıklar, bağırsak hastalıkları veya boğaz hastalıklarının çözümü konusunda ciddi sonuçlar verebilmektedir.

Polivit Şurup Kullanımı

Polivit şurup kullanımı hakkında her zaman dikkatli olmak ve özellikle uzman desteği almak gerekebilir. Genellikle 3 aylık üzeri bebekler, çocuklar ve aynı zamanda yetişkinler bu ürünü kullanabilirler. Özellikle vitamin eksikliği sorunları çeken kişiler için bu ürün önerilmektedir. Kullanım sürecinde kesinlikle doktorların verdikleri bilgilerine dışına çıkılmaması önerilir. Her zaman doğru zamanlar da ve doğru dozlar da alınması gerekir.

polivit şurup kullanımı

Eğer doktorlar farklı bir kullanım şekli önermediyseler 3 ay – 1 yaş arası bebekler günde 5ml, 1-5 yaş arası çocuklar günde 7,5 ml, 5 yaşından büyük çocuklar ve erişkinler ise günde 10 ml şeklinde kullanabilirler. Ancak hamile ve süt veren bayanların günde 10 ml’den daha fazla almamaları kesinlikle dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Aksi takdirde beklenmeyen sorunlar yaşanabilir ve doktor desteği alınması gerekebilir.

Polivit Şurup Yan Etkileri

Tüm tıbbi ürünler de olduğu gibi polivit şurup yan etkileri hakkında da mutlaka bilgi sahibi olmak gerekir. Çünkü farklı sebeplere bağlı olarak kullanıcılar da farklı yan etkiler meydana gelebilir. Özellikle farklı sağlık sorunlarına sahip olan veya düzenli ilaç kullanmak zorunda olan kişilerin bu konuda çok daha dikkatli olmaları gerekir. Bugüne kadar polivit kullanıcıların da en çok görülen yan etkiler arasında şunlar yer almaktadır;

 • Karın ağrısı
 • Nefes zorluğu
 • Kurdeşen
 • Yüz, dil ve boğazlar da şişkinlik
 • Farklı ilaçlar ile kullanıldığın da yaşanabilen mide bulantısı veya uyku bozukluğu

Polivit Şurup Fiyatı

İnsanların bütçelerini zorlamayacak düzeyler de seyreden polivit şurup fiyatı hakkında birçok internet sitesinden veya eczanelerden bilgi alınabilir. Polivit Şurup Fiyatı 8 – 10 tl arasında satışa sunulmaktadır. Ürünü hem internet üzerinden hem de eczanelerden kolay bir şekilde temin edilmektedir. Bu da isteyen kişilerin polivit şurup adlı ürüne kolay bir şekilde ulaşabilmelerini mümkün kılmaktadır. Ancak sırf fiyatı düşük olduğu için bu ürünü biliçsiz bir şekilde kullanmak riskli olabilir. Bu sebeple gerekli teknik analizlerin yapılması için güvenilir bir uzmandan yardım almak her zaman en doğru seçim olacaktır.

Polivit Şurup İştah Açar mı?

Ürünü kullanmak isteyen kişilerin cevabını en çok merak ettikleri sorulardan biri de polivit şurup iştah açar mı veya iştah kapatır mı olmaktadır. Genel amacı vitamin eksikliklerinin giderilmesi olan bu ürünün bu tarz bir etkisinin olup olmadığı hakkında kesin bir bilgi yoktur.

polivit şurup iştah açar mı

Ancak kişiler vitamin eksikliğinden dolayı iştah kapanması gibi bir sorun yaşamışlarsa o zaman düzenli polivit şurup kullanımından sonra yeniden eski iştahları yerine gelecektir. Her ne kadar bu durum polivit şurubun bir etkisi olarak görülse de aslında nedeni ihtiyaç olan vitamin miktarının karşılanması ve metabolizmanın yeniden olması gerektiği gibi çalışmasıdır.

Polivit Şurup Aç mı Tok mu?

Polivit şurup aç mı tok mu kullanılmalı sorusu bu ürünü kullanmak isteyen kişiler için her zaman çok önemli olmuştur. Amacı eksik kalan vitamin ihtiyacının karşılanması veya bazı hastalıkların giderilmesi olan bu ürünün istenen etkileri göstermesi için mutlaka tok karnına kullanılması gerekir. Bu sayede etkileri kısa zaman içinde ortaya çıkacak ve istenen sonuçlar çok daha kolay bir şekilde alınacaktır.

Polivit Şurup Faydaları

Son zamanlar da kullanıcı sayısı hızlı bir şekilde artan ve aynı zamanda doktorların da insanlara en çok önerdikleri vitamin takviyelerinden biri olan polivit şurup faydaları ile dikkatleri çekmektedir. Özellikle her yaştan insanın kullanabilmesi, temin edilmesinin kolay olması ve tüm bunların yanında düşük fiyatı da bu ürünü insanlar için değerli kılmaktadır. Ürünün en önemli faydaları arasında şu seçenekleri sayabiliriz;

 • Günlük vitamin ihtiyacını tek başına karşılayabilmesi
 • 3 aydan büyük her insanın kullanabilmesi
 • Uzun süreli hastalıkların iyileşmesin de önemli rol oymaması
 • Özellikle vitamin eksikliğinden kaynaklanan sağlık sorunların da çok önemli bir rol oynaması

Polivit Şurup Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Eğer polivit şurup isimli ürünü kullanmak istiyorsanız o zaman mutlaka polivit şurup hakkında sıkça sorulan sorular hakkında araştırmalar yapmalısınız. Bu araştırmalardan sonra ürünü daha yakından tanıyabilir ve kullanıp kullanmama konusunda çok daha net kararlar verebilirsiniz. Polivit şurup hakkında en çok sorulan sorular ve cevapları genel olarak şu şekilde sıralanabilir;

Polivit şurup hayvanlar için kullanılabilir mi?
Evet kullanılabilir. Özellikle kedi, köpek veya evcil kuşlar gibi hayvanlar da oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda uzmanlar da bu ürünü hayvanların günlük vitamin ihtiyaçlarının daha sağlıklı bir şekilde karşılayabilmeleri için önermektedirler.

Polivit şurup ne kadar zaman içinde tüketilmelidir? Kullanım ömrü ne kadardır?
Polivit şurup açıldığı andan itibaren 1 ay içinde tüketilmelidir. Zaten hekimlerin verdikleri kullanım şekline uyulduğu takdirde bu süre içinde bitecektir. Eğer devam edip etmem konusunda kararsız kalırsanız o zaman hekiminizden destek almanız önerilir.

Polivit şurubun iştah açıcı etkisi var mı?
Ürünün iştah açıcı olarak kullanıldığı da bilinmektedir. Zaten kullanıcıların yaptıkları yorumlara bakıldığında bu tarz bir etki yaptığı da görülmektedir. Ürünü kullanan kişilerin yaptıkları yorumları okuduğunuz zaman bu konu hakkında bir fikir edinebilirsiniz.

Polivit şurup ürününün nasıl temin edebilirim?
İnternet sitelerinden ve aynı zamanda tüm eczanelerden çok uygun fiyatlar ile temin edebilirsiniz. Ancak kullanıma başlamadan önce kesinlikle uzman kontrolünden geçmeli ve aynı zamnada uzman önerisi ile kullanmaya özen göstermelisiniz.

Vitamin eksikliği çektiğim de kendi istediğim ile polivit şurup kullanabilir miyim?
Bunun kararını tek başınıza vermek yerine hekim kontrolünden geçerek karar vermeniz çok daha doğru olacaktır. Kullandığınız diğer ilaçlar, sahip olduğunuz sağlık sorunları veya bilmediğiniz farklı etkenlerden dolayı polivit şurup kullanımı siz de beklemediğiniz yan etkilere neden olabilir.

Polivit şurup kullandıktan sonra herhangi bir yan etki oluşur mu?
Bu durum kullanım şekli, yaşanan sorunun ciddiyeti veya farklı ilaçlar ile aynı anda kullanılması gibi etkenlere bağlı olarak değişebilir. Özellikle farklı rahatsızlıklarından dolayı düzenli ilaç kullanan kişilerin polivit şurup kullanmaya başlamadan önce hekimleri ile görüşerek onay almalarında fayda vardır.Dikkatinizi Çekebilir: Trosyd Krem nedir 


2 Yorumlar
 1. Hale diyor

  İnternet üzerinde en detaylı bilgi olmuş polivit şurup için tskler

 2. poli diyor

  gerçekten on numara bir şurup zamanında cok kullanmıstık nerde o eskı gunler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.