Dextrocin Krem Nedir? Nasıl Kullanılır

8 99.670

Dextrocin krem nedir? Nasıl kullanılır? Ciltte oluşan enfeksiyon ve yaralanmalara karşı kullanılır. Ayrıca merak edilenleri ve fiyatını öğreniniz.

Dextrocin nedir sorusunun cevabı kısa olarak, ciltte oluşan yaralanmalara ve enfeksiyonlara karşı kullanılan bir krem çeşididir. Tüm tedavi ilaçları ve kremlerde olduğu gibi, Dextrocin kreminin içeriğinde de uyarılar ve tavsiyeler bulunmaktadır. İlaç sanayiinin gelişmesiyle piyasaya bir çok sahte ve yararsız ürünler çıkıvermesinden dolayı insanlar, tavsiye edilen kremlerin içeriğini ve kullanıcı yorumlarını merak ederek internet sitelerinden yardım almaktadır. Bu yazımızda, tüm sorularınıza cevap bulabileceksiniz. Sitemizde bulunan bilgiler tamamen bilgi amaçlıdır. Araştırarak en doğru bilgileri ve Dextrocin kullananların görüşleri sizler için bir bir başlıklar halinde ele alınacaktır.

Dextrocin Krem Nedir? Ne işe Yarar?

Dextrocin kremin ne işe yaradığı ve ne için kullanıldığı hakkında şunları söyleyebiliriz… Vücüd un herhangi bir bölgesinde sonradan oluşan yaralara, yanıklara karşı iyi geldiği bilinmektedir. Halk arasında ”uçuk” olarak bilinen dudakta çıkan sinir bozucu bu yaraya da iyi gelmektedir. Özellikle sivilce ve akne ler de etkili olduğu belirtilmektedir. Bunun dışında çıbanlar, kıl kökü intihapları, deri intihap ı apse ve lezyonlar için tedavi amaçlı kullanılan bu krem, her evde bulunması gereken bir malzemedir diyebiliriz. Doktor bilgisi dahilinde kullanılması her zaman tavsiye edilmesiyle beraber, daha ciddi yara ve çıbanlar için muhakkak bir uzmana muayene olmak gerekmektedir.

Dextrocin Krem Nasıl Kullanılır?

Dextrocin kremin nasıl kullanılacağı ve ne aralıklardan uygulanacağı hakkında bilgi vermezden önce değinmemiz gereken hususlar bulunmaktadır. İlaç çeşitleri, gıda veya tekstil ürünlerindeki gibi tavsiye üzerine kullanılmamalıdır. Ne yazık ki aklımızın bir çoğu bu şekilde kullanımı benimsemiş durumdadır. Bir kişiye iyi gelen bir ilaç, diğer bir kişiye iyi gelmeyebilir. Veya dışarıdan aynı tür bir yara gibi duran yaralar, esasen birbirinden çok farklı olabilmektedir. Genel bir tavsiye ile sonuçtan memnun kalanlar olsa da, bir uzman bilgisi dahilinde kullanmak en mantıklısı ve en iyisi olacaktır. Dextrocin in istenilen bölgeye uygulanma şekli ise, az miktarda parmak ucuna alınarak ovalama gibi tahmin edilebilir bir kullanıma sahiptir. Süresi ise 10 gündür. Her gün 3 defa istenilen bölgeye az miktarda belirttiğimiz şekilde uygulanmalıdır.

Yaranın eken iyileşmesi halinde bu süreyi kısaltabilirsiniz ama, en doğru olanı süreyi tamamlamaktır. Belirtilen süre içerisinde her hangi bir değişim görülmüyorsa, doktorunuza bu durumu bildirmeniz gerekmektedir. Durumu kontrol ederek, başka bir reçete uygulamak, tabii ki de işinde uzman olan bir doktorun işidir. Günümüzde hastahaneye gitmek oldukça kolaylaşmış durumdadır. Size en yakın olan hastahaneden telefonla cildiye bölümü için randevü almak, olası ilerlemelerin önüne geçmek için hiçte zor bir şey değildir. Söz konusu sağlık olunca, hiç erinme mek gerektiğini burada da belirtmek isteriz.

Dextrocin Kullanımı?

dextrocin krem kullanımı

Dextrocin kullanımı genel olarak sivilce ve uçuk için yaygın bir şekilde bilinmektedir. Vücudun hemen hemen her yerine uygulanabilmektedir. Dudak, burun, yüz, el, ayak ve diğer bölgelerde oluşan yaralara karşı kullanılabilir. Burada dikkat edilmesi gerekenlerden birisi, dudaktaki uçuk veya yaralar için kullanımında oluşacak sorunlardır. Bunu daha açacak olursak, dudağa sürüldüğü zaman ağız içerisine girmesiyle mideye ulaşmasını kastetmekteyiz. Bundan dolayıdır ki dekxtrocin uygulandıktan sonra, yıkanmaz dan önce yeme ve içme işlemlerine biraz ara vermek çok mantıklı olacaktır. Bunun dışında dil ile temas etmesini de engellemek gerekmektedir. Ani bir refleks ile dudakları yalama gibi bir harekette bulunursanız hemen ağzınızı çalkalamanız gerekmektedir.

Dextrocin Krem Fiyatı

Dextrocin krem fiyatı, zamanına göre değişiklik gösterebilmektedir. İlaçlar konusunda seneden seneye çok bir fiyat fark etmemekle beraber şuan için bu kremin belirtilen ücreti 19.33 TL’ dir. Reçete ile alım fiyatı üzerinden alımı ise bizler tarafından bilinmemektedir. Sağlık güvenceniz in tabii olduğu yere ve kısıma göre değişiklik gösterebilir. Reçetesiz olarak ta satılan bu ürünü, doktor eliyle yazılmış bir reçete ile almak hem daha uygun fiyata gelecektir, hemde sağlık açısından daha faydalı olacaktır.

Çocuklarda ve Bebeklerde Dextroin Kullanımı

Genel olarak tüm kitleye hitap etse de dextrocin kullanımı 1 yaş altı için kulanı mı na uygun olmadığı belirtilmektedir.Bir yaş üzeri çocuklar için ise uygulanacak olan dozun miktarını ve gününü bir uzman bilgisi dahilinde yapmak gerekmektedir. Özellikle dudak bölgesine uygulanacağı zaman dikkat edilmesi gerekmektedir. Çocukların kremin zararı olabileceği konusunda hiç bir bilgileri olmayabilir. Bundan dolayı dudaklarını yalama, emme gibi hareketleri tekrar tekrar yaparak bu kremin miğde içine gitmesine sebebiyet verebileceklerdir. Tavsiye niteliğinde şunu söylemek mantıklı gelecek ki oda, gece yatınca sürülmesidir. Bu şekilde uygulama çok mantıklı olabileceği gibi, bu durumu doktorlarda göz ardı etmeyeceklerdir.

Dextrocin Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dextrocin kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bilinen yanlışlardan birisi, pişik için kullanımıdır. Bu merhem pişik için kullanıma uygun değildir. Ayrıca Hamileler ve emziren annelerin kullanımına uygun olup olmadığına ise uzmanın karar vermesi gerekmektedir. Vajina bölgesine kullanımında doktor kontrolü altında olmalıdır. Açık yaralar konusunda da bir uzmana danışılması oldukça yararlı olacaktır ve gereklidir. Her ne kadar genel bir tabirle ciltte oluşan bakterilere ve yaralara-yanıklara kullanımı söz konusu olsa da bu durum kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Bu merhemi kullanır ken, diğer hastalıklarınıza da  göz önünde bulundurmalısınız ve doktorunuza diğer kullandığınız ilaçları belirtmelisiniz. Deri hastalıklarından olan egzama içinde kullanımı söz konusu değildir.

Genital bölgelerde kullanım söz konusu olduğunda ise sürülen miktar ve süre değişebilmektedir. Ameliyat yaraları (doğum vs.) içinde kullanılmaktadır. Söz konusu genital bölgeler olunca bu durumun seyri oldukça değişik olabilir. Kullanmazdan önce doktorunuzla bu konuyu özel olarak konuşmanız, süresini ve miktarını detaylı bir şekilde konuşmanız oldukça mantıklı bir işlem olacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise, uygulanacak bölgenin daha önceden temizlenmesidir. El ile temasında kaçınılmaz olduğunu hesap edersek, ellerin iyice yıkanıp dezenfekte edildikten sonra sürmeye başlanması ise olası başka kötü sonuçları engelleyecektir.

Dextrocin Kullananların Yorumları

Dextrocin kullananların yorumlarını sizler için diğer internet sitelerinden araştırarak buraya yazmak istedik. Kullanıcıların yorumlarına burada yer vermemizin sebebi ise, google arama motorlarında insanların bu anahtar kelimeyle etkileşim kurmalarıdır. Bir internet sitesinde Entr isimli kullanıcı demiş ki; çok mükemmel bir ilaçtır. El ve ayaklarımda sürekli çıkan yaraları yok etti. Uçuklarda daha kendisine yer bulamadan tekmeyi yiyor, iyi ki varsınız.

Copque isimli bir kullanıcı ise bir kadın sitesinde başka bir ilaçla birlikte kullandığını, yaranın kabuk bağladığını ama etrafının tahriş olduğunu belirtmiştir. Buradan anlaşılan ilaç işe yarıyor ama uygulanan bölgenin dışına taşırılmaması gerekiyor. Uyguladığınız yara iyileşirken etrafını tahriş etmek daha başka bir soruna yol açabilmektedir. Genel olarak kullananlar memnun kalmış gözükmektedir. Kullanıcı talimatlarına uyarak doktor bilgisi dahilinde kullanmak ise en yararlı olanıdır.

Dextrocin Krem Sivilce İçin Kullanılır mı?

Evet, dextrocin kremi sivilce için kullanılmaktadır. Uçuklamalara ve sivilcelere iyi geldiği bilinse de, cildinize uygunluğu konusunda bir doktor tavsiyesi olmadan kullanmak doğru değildir. Gençlerin baş belası olan ve genel olarak yüz kısımlarında çıkan bu tomurcuk kırmızı şişkinlikler, çok rahatsız edici olmasından dolayı gençlerin gözüne perde indirmekte ve bilinçsiz bir şekilde kullanmaktadır. Bunu fark eden büyükler olaya müdahale ederek gençleri bir muayeneye teşvik etmelilerdir.

Dextrocin Krem Basur için Kullanır mı?

Dextrocin kremi genel bir tabir ile cilt yaralanmaları için kullanılır denilince insanlar, bu konuyu çok farklı şekilde anlaya biliyorlar. Basur hastalığı bu anlattıklarımızdan daha farklı bir hastalık olup, sadece bir cilt hastalığı değildir. Konuya bahis olan kremin ise basur tedavisinde kullanımı söz konusu değildir. Kulaktan duyma sözlere itibar etmeyerek, doktorun verdiği merhemi veya ilacı kullanmak gerekmektedir.

Dextroin Krem Mantar İçin Kullanılır mı?

Mantar hastalığında bir deri hastalığı olmasına rağmen Dextrocin kremi mantar tedavisinde kullanılmamaktadır. Mantar hastalarının kullanması gereken ilaç başkadır. 2 Günlük bir kullanımda bile etkisini gösteren etkili bir başka kremi vardır. Burada sadece dextrocin kremi bu hastalığa kullanımının uygun olmadığını belirtmek yerinde olacaktır. Mantar tedavisi için bilgiyi başka ilgili makalelerde bulabilirsiniz.

Dextrocin Krem Zararları (Yan etkileri)

Bu kremin doktor muayenesi sonrasında kullanılması gerektiğini unutmamak gerekmektedir. Bunun dışında ileri derecede kötü sonuçlar doğurabilecek yan etkileri bulunmamaktadır. Dikkat edilmesi gerekenlerden birkaçını sizler için belirteceğiz. Nadir olarak, bu ilacı kullananların karşılaştığı sorunlardan birisi ciddi yanma sorunudur. Krem sürüldükten sonra aşırı derecede yanma söz konusu olabilir. Bu durum oldukça nadir olsa da sizlere hatırlatma mahiyetinde burada belirtiyoruz. Diğer nadir karşılaşılan yan etkisi ise, acı veya tahriş hissidir. Reçete ve muayene ile kullanılsa da, şiddetli acı veya tahriş olma hissi olursa ilacın kullanımını hemen terk ederek doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. Hafif kaşıntı ve acı olması halinde paniğe kapılmaya gerek yoktur.

Bakterilerle mücadele eden bu ilaç, kuvvetli bakterilerle karşı karşıya gelebilmektedir. Bunun akabinde ishal ve bağırsak rahatsızlıkları meydana gelebilmektedir. Bu hal, tedavinin uygulandığı zaman diliminde veya haftalar sonra meydana gelebilir. Durmadan ishal, sürekli karın ağrısı ve kramp, dışkıda kan olması durumunda hemen doktorunuza görünmelisiniz. Bu kremin uzun süre kullanılması veya tekrar tekrar kullanılması sonucunda cildinizde farklı hastalıklar meydana gelebilir. Bundan dolayı mantar veya maya gibi başka deri hastalıkları baş gösterebilir. Kullandığınız krem yarayı iyileştirmiyor veya daha kötüleştiriyor ise uygulamayı terk edip derhal doktora başvurmanız da fayda var.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu ilacın çok aşırı yan etkileri görülmemektedir. Diğer başlık altında saydıklarımız dışında kaşıntı, döküntü, boğazda şişlik, şiddetli olarak baş dönmesi ve solunum zorluğu gibi durumlarda hemen tıbbi bir yardım almanız gerekecektir. Küçük kaşıntı ve yanmalar da korkmamak gerektiği gibi, duyarsız da kalınmamalı ve takip edilmelidir.

Dextrocin Krem Eşdeğeri Kremler

Eskiden ilaçları doktorların yaptığını ve ticari bir faaliyet girişiminde olanların pazar haline getirdiğini hiç bilmiyorduk. Teknolojinin gelişmesiyle insanlar daha fazla bilgi edinir ve sorgular oldu. Bilinçli insan topluluğunun oluşmasından dolayı artık farkına varabiliyoruz ki ilaçlar, firmaların bir yatırım kaynağı haline gelmiştir. İnsan sağlığına zarar veren bir durum olmadığı taktirde bu işte bir sorun olmaz. Burada değinmek istediğimiz şey, aynı ilacın bir çok marka tarafından üretiliyor olmasıdır. Dextrocin kremi de kendisine eş değer farklı markalar barındırmaktadır. Marka haricinde isimlerde değişebilmektedir. Bunlar; Boco derm krem, Mupiron merhem ve mupigen kremidir. İçeriklerinde ne kadar değişiklik var olduğu bizim alanımız değildir.

Bu internet sitesi bilgi verme üzerine kurulu bir yer olması hasebiyle makalelerimiz de, doktorların ve uzmanların bilmesi gereken konular hakkında asla yorum yapılmamaktadır. Kimileri için ise ön bilgi edinmek için uğrak noktası haline gelmektedir. Unutmamamız gereken noktalardan birisi şudur ki; internet doktor değildir! Doktor hastahanede ve işinin başındadır. İlaçların kullanımından süresine kadar uzmanlar belirlemekte ve bizde bu bilgilerden istifade edilen yazıları özgünleştirmekteyiz.

Dextrocin Krem Nerelerde Kullanılır?

Yukarıda geniş açıklamasında bulunduğumuz bu krem, sadece cilt üzerinde kullanılmaktadır. Derinin-cildin üzerinden harici bir yerde kullanıma uygun değildir. Örnek verecek olursak ağız içi, burun içi ve gözlerin en diplerini sayabiliriz. Cinsel organlara yakın kısımlarda kullanımında ise dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu konu hakkında mutlaka doktorunuzdan bilgi almalı ve ona göre hareket etmelisiniz. Bakterilerden kaynaklı enfeksiyonları iyileştirmeye yarayan bu ilaç, antibiyotik kremdir.

Bu makalemizde Dextrocin nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, kullanım alanları ve kullanıcı yorumları ile birlikte güncel fiyatlarına değinildi. Bilgi amaçlı bir kuruluş olduğumuz ve yorum katılmaksızın bilgi aktarılmaya çalışıldığı anlatıldı. Sizlerin sağlığını düşünerek gereken yerlerde uzman kontrollü hareket etmenin önemine değindik. Yapay bilgi internet sitesi ailesi olarak sağlıklı günler dileriz…

Dextrocin Krem Hakkında Diğer Merak Edilenler

 • Dextrocin Krem Prospektüs nasıl ulaşırım?
  Dextrocin kremin prospektüs hakkında detaylı bilgi almak istiyor iseniz https://www.ilacweb.com/ sitesinden detaylı bulabilirsiniz.
 • Dextrocin Krem için Doktor Şart mı ?
  Bu Kremi Kullanmanız için öncelikle aile hekimizden veya yönlendirdiği doktorun verdiği reçete eşliğinde kullanınız.
 • Dextrocin Krem Göze Sürülür mü ?
  Bu krem cilt de kullanılan bir ilaçtır. Ondan dolayı göz ve ya yakın yerlerine sürülmesi kesinlikle doğru değildir.

İlginizi Çekebilir: Furacin Krem Nedir?, Trosyd Krem Nedir


8 Yorumlar
 1. Ziyaretçi diyor

  Dextrocin kremi hakkında tüm bilgilerin bulunduğu güzel bir yazı, teşekkürler.

 2. Fatih diyor

  Bu kremi gerçekten severek kullanıyorum çok faydasını gördüm gayet güzel ve detaylı bşr şekilde anlatılmış telekkürler

 3. Dextrocinci diyor

  Bu kremi uzun süre kullandım çok faydasını gördüm ama admin beyin de dediği gibi doktor kremi olmadan Dextrocin Krem kullanmayı ” ASLA ” önermem .

 4. Asli diyor

  Arkadaşlar bunu pişik için bebekler de kullanabilirmiyim

  1. sabri ilkay diyor

   Merhabalar. Dextrocin Kremi Pişin için Asla ” Uygun değildir.”

 5. Hasta diyor

  Arkadaşlar doktor bu kremi verdi bana ama önce buradan tüm bilgileri öğrendim. ÇOk teşekkürler çokd eğerli bilgileriniz için. Diğer kremler hakkında bol bol konularınızı bekliyoruz

 6. nadide diyor

  dextrocin krem nedir dıye dıye sonunda bulduk. uzun soluklu cok acıklayıcı makale yazmıssınzı cok tsk ederım

 7. Beren diyor

  Bi dönem kullandım arkadaşlar doktor tavsiyesi ve prospektüs olmadan kullanmayın ayrıca detaylı makale için teşekkür ederim..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.