Peaky Blinders Konusu ve Oyuncuları

0 3.200

Netflix Dizileri arasında en çok tercih edilen Peaky Blinders Konusu ve Oyuncuları ile ilgili tüm detaylar haberimizde yer alıyor. Son zamanların en çok tercih edilen online film ve dizi içeriği platformu olan Netflix de yayımlanan Peaky Blinders dizisi, internet dizileri arasında en çok sevilen diziler arasında yer almıştır.

Peaky Blinders Konusu ve Oyuncuları

İngiltere de meydana gelen savaş dönemindeki olayları konu edinen Peaky Blinders konusu, tüm dünya genelinde izlenme rekorları kıran diziler arasında yer almıştır. Diğer dizilere oranla daha akıcı olduğundan ötürü izlerken sıkılmayacağınızın garantisini sizlere verebiliriz. Daha önce BBC Kanalında yayımlanmış olan bu diziyi şimdi istediğimiz an Netflix platformu üzerinden izleyebiliriz. Diziyi izlemeyen ve izlemeyi düşünen kişiler tarafından Peaky Blinders Konusu merak edilmiştir. Sizde bu dizi hakkında bir takım araştırmalar yapıyorsanız doğru yerdesiniz.

Peaky Blinders Konusu

Hani bazı film veya dizilerde “Tamamen hayal ürünüdür, gerçeklikle hiç bir bağlantısı yoktur.” yazısını görürüz ya, o zaman biz de hayal kurmaya başlarız. Peaky Blinders Dizi konusu tamamen gerçek hayattan kurgulanmış bir dizidir. İngiltere’de savaş zamanında gerçek hayatta olan bir çeteyi ele almıştır. Suç ve Drama konulu olan bu dizinin konusu genel olarak, çete liderleri ile yeni görevlendirilmiş olan dedektifin arasında olan maceralardır. Çete üyeleri halkın üzerinden para kazanmaya çalışırken, şehirde yeni göreve başlayan dedektif, çetenin tüm oyunlarını bozuyor. Dedektif geldikten sonra çetenin aldığı tüm rüşvetler azalıyor. Bu şekilde halk bir nebze de olsa rahat ediyor.

Peaky Blinders Ne Zaman Çekildi?

İlk sezonu 12 Eylül 2013 tarihinde çekilen Peaky Blinders, toplamda 5 sezondan oluşmakta, 6. sezonu da hazırlanmaktadır. İngiltere’nin Birmingham şehrinde geçen bu dizinin tüm sezonlarını soluksuz bir şekilde izleyebilirsiniz. Dizinin konusunda yer alan çete, bizim bildiğimiz çeteler gibi değil. Daha da kötüsü. Çetenin her bir üyesi birbirine bağlı olduğu için, herhangi bir üye yanlış yaptığı an tüm çetenin işi zorlaşıyor.

Peaky Blinders 1. Sezon Özeti

Tüm dünya genelinde en beğenilen internet dizileri arasında önemli bir yere sahip olan Peaky Blinders 1. Sezonu 2013 yılında yayımlanmıştır. Bu yıldan itibaren pek çok kişi tarafından beğenilen dizi, akıcı sahneleriyle dikkat çekmeyi başarmıştır. 19. Yüzyılın sonu ile 20. Yüzyılın başlarında geçen dizi dram türünün en iyi örneklerinden biridir. Toplamda 6 bölümden oluşan ve her bölümü 55 dakika süren Peaky Blinders’i ilk izlediğinizde “acaba bundan sonra ne olacak” sorusunu kendinize sorabilirsiniz.  İngiltere yapımı bir dizi olan Peaky Blinders’i izleyecekseniz eğer 1. sezondan itibaren izlediğinizde dizinin ne anlatmak istediğini daha kolay anlayabileceksiniz.

Peaky Blinders 1. Sezon Fragmanı

Peaky Blinders 2. Sezon Özeti

Bütün izleyiciler ve eleştirmenlerden aldığı eleştirilere baktığımızda oldukça beğenilen Peaky Blinders, 2. sezon ile karşımıza çıkıyor. İlk sezonda bizi oldukça ilgi çekici sahneler karşılaşmıştı. Çete üyesi Grace bir çatışmanın içerisinde dedektifi yaralayarak kendi hayatını kurtardı. Bu sezonda, çete üyeleri arasında bazı anlaşmazlıklarla karşılaşıyoruz. Yaşanan bazı olaylar çetenin başına çeşitli sorunlar açacaktır. Acımasız olaylarla karşılaşacağımız bu sezonun finalinde, bize göre 3. sezonun geleceği zaten apaçık bildirilmiş.

Peaky Blinders 2. Sezon Fragmanı

Peaky Blinders 3. Sezon Özeti

2016 yılında sevenlerinin karşısına çıkan ve yine merak uyandırmayı başaran Peaky Blinders 3. Sezonunda çete üyelerinin değişik maceralarıyla karşılaşacağız. Rusya’da meydana gelen devrim olaylarını konu edinen 3. sezon da, İngiltere’nin şehirlerinden medet uman Rus ailelerini görüyoruz. Çetenin gaddar lideri Tommy, çeşitli olaylar yaşayacak ve çeşitli ikilemler arasında kalacaktır. İzleyicilerin yorumlarına baktığımızda en çok beğenilen sezonlardan biri olarak karşımıza çıkan 3. sezonu izlerken nefeslerinizi tutabilirsiniz.

Peaky Blinders 3. Sezon Fragmanı

Peaky Blinders 4. Sezon Özeti

En çok beğenilen sezon olan 3. sezondan sonra 4. sezon da dizinin sevenleri tarafından merak içinde beklenmektedir. Dizinin yeni sezonunda yeni oyuncular bizi karşılayacak. 3. Sezonda, Çete liderinin başı beladayken, bu sezonda da Shelby ailesinin başı dertten kurtulmamaktadır. Yaşanılan çeşitli kavgalardan sonra Luca, 3. sezonda tüm ailesini kaybetmişti. Luca bu sezonda intikamını almak için elinden gelen her şeyi yapıyor.

Peaky Blinders 4. Sezon Fragmanı

Peaky Blinders 5. Sezon Özeti

Her yeni sezonda beklentiler daha da artmıştır. Diğer sezonler gibi Peaky Blinders 5. Sezon da toplamda 6 bölümden oluşmaktadır. Altıncı sezonuyla alakalı henüz net bilgi bilgi bulunmadığından ötürü 5. sezonu şimdilik final sezonu kabul edebiliriz. Elbette filmin 6. sezonu yayınlanacak. Fakat bu sezonda ne yaşanır ne olur henüz bilgimiz bulunmamaktadır.

Peaky Blinders 5. Sezon Fragmanı

Peaky Blinders 6. Sezonu Ne Zaman?

Dünya genelinde büyük yankı uyandırmayı başaran bu Netflix dizisi pek çok kitleye hitap etmeyi başarmıştır. Dizinin hayranları tarafından 6. sezon yayın tarihi merak konusu olmuştur. Türkiye’de de sık sık araştırması yapılan Peaky Blinders dizisinin 6. sezonunun ne zaman yayınlanacağı hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Şimdiye dek 5 sezondan oluşan ve 30 bölüm olarak yayımlanan dizinin yeni sezonuyla alakalı yeni bilgi edindiğimiz takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Peaky Blinders Oyuncuları

Dizinin sevilmesinin asıl nedeninin ben oyuncu kadrosu olduğunu düşünüyorum. Birbirinden başarılı oyunculardan oluşan Peaky Blinders dizisinde öne çıkan detay aslında çeteler ve müfettiştir. Şimdi sizlere Peaky Blinders Oyuncularının Kadrosundan bahsedelim.

Thomas Shelby

Peaky Blinders dizisinde çetenin en güçlü ikinci adamıdır. Çete içinde sözü dinlenen karakterimiz başrolde oynamaktadır. Dizide oldukça karizmatik bir rol üstlenen Thomas Shelby, BAFTA Yükselen yıldız ödülüne ve Altın Küreye aday gösterilmiş başarılı bir oyuncudur.

Arthur Shelby

Filmde yer alan çete lideridir. Aslında Çete lideri olarak bilinse dahi yetenekleri ve yetkileri diğerlerine göre oldukça sınırlıdır. Kardeşi Thomas Shelby’den sonra sözü geçen çete üyesi Arthur Shelby olmaktadır.

Polly Gray

Çetenin mensup olduğu ailenin en yetişkin üyesidir. Çeteye dahil değildir. Fakat çete üzerinde verilecek kararlarda yön verici karakteriyle tanınır. Poll Gray’ın çete içinde karar verme yetkisi olduğunu söylesek yanlış olmayacaktır. Yılın kadın tiyatro oyuncusu ödülüne sahip olan Poll Gray, Peaky Blinders kadrosuna ayrı bir hava katmaktadır.

Grace Burgess

Yeteneklerini keşfetmeyi başaran genç kızımız bir barda çalışmayı ister. Bu eşsiz yetenekleri sebebiyle bar sahibi Grace Burgess’i barda çalışması için işe almıştır. Kötü bir ortamda olan Grace Burgess, Peaky Blinders’e renk katmıştır. En iyi korkutucu sahne dalında ödül almış olan oyuncumuz, yeni filmle karşımıza kısa sürede çıkacaktır.

Peaky Blinders Hakkında Bilgiler

Peaky Blinders dizisi şu ana dek 5 sezon olmakla beraber toplamda 30 bölümle seyircisinin karşısına çıkmıştır. 6. sezonuyla alakalı çalışmalar yapıldığı söylentiler arasında yer alsa da henüz net bir açıklama yapılmamıştır. İngiltere de bulunan bir çete ile müfettiş arasında geçen olaylar konu edilmiştir. Bakalım filmin finalinde ne gibi olaylar yaşanacak.

Peaky Blinders Anlamı Nedir?

Dünya genelinde büyük beğeni almayı başarmış olan Peaky Blinders dizisi, Birinci dünya savaşının hemen ardından yaşanan olayları konu edinmektedir. Diziyi ilk kez duyan biri hemen araştırma yapmaya başlamaktadır. Peaky Blinders adı eski zamanda olan bir çetenin adıdır. Dizinin de adını bu çeteden aldığı düşünülmektedir.

Peaky Blinders Diye Bir Çete Var Mı?

 

Dizinin yönetmeni olan Steven Knight bu diziyi yazarken, aslında babasının anlattığı hikayeden esinlenerek yazmış. Dizide, çeteyi oluşturan Shelby adı ise yazarın amcası Sheldon adının uyarlanması. Tarihe baktığımızda İngiltere de Peaky Blinders adında bir çete 1890 ile 1900’lü yıllarda kısa süre var olmuş. Bu çete dizide anlatılan gibi büyük bir çete de değil. Küçük kendi çapında hırsızlık yapan bir çete. Yani aslında böyle bir çete var, ama bu çetenin varlığından pek kimsenin haberi yok.

 • Peaky Blinders Kaç Sezon Kaç Bölüm: 5 sezon – 30 bölüm
 • Peaky Blinders Hangi Yıllarda Geçiyor: 1919 yılında, Birmingham’da geçiyor.
 • Peaky Blinders Nereden izlenir: 4 Ekim itibari ile dizi netflix de yayınlandı.
 • Peaky Blinders 5.Sezon Kaç Bölüm: 5.sezon 6 bölümden oluşmaktadır.
 • Peaky Blinders Devam Edecek mi: Peaky Blinders 5.sezon ile Netflix de yayınlandı. 6.sezon şu an çekilip çekilmeyeceği belli değil.
 • Peaky Blinders Kaç yaşında: 25 Mayıs 1976 doğumlu yani 42 yaşında.
 • Cillian Murphy evli mi: Yvonne Mcguinness ile 2004 yılında evlendi.
 • Peaky Blinders Ne Kadar izlendi: ilk sezon 2.4 milyon izlenirlen 5.sezonda 2.3 milyon kişi izledi.

  Peaky Blinders Müzikleri

  • Nick Cave And The Bad Seeds – Red Right Hand
  • Black Rebel Motorcycle Club – Beat the Devil’s Tattoo
  • Johnny Cash – Further On Up The Road
  • Arctic Monkeys – R U Mine
  • Laura Marling – What He Wrote
  • Tom Waits – Time
  • The White Stripes-Hardest Button To Button
  • Queens Of The Stone Age – Burn The Witch
  • PJ Harvey – Long Snake Moan

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: See 2. Sezon Ne Zaman? 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.