Ezel Dizi Konusu Ve Oyuncuları

3 8.496

Ezel Dizisinin Konusu Nedir?

Ezel dizi konusu ve oyuncuları, 2010 yılında yayınlanan Ömer’in hikayesini konu alan drama dizisinde Ramiz Karaeski rolü de oldukça beğenilmiştir. Ömer, Ali ve Cengiz çok yakın üç arkadaştır. Aynı mahallede otururlar. Mahalleye sonradan bir kız taşınır:  Eyşan Ömer’e, Ömer de Eyşan’a aşık olur. Ömer evlilik teklif etme düşüncesindedir. Eyşan, Ali ve Cengiz bir soygun yaparlar. Soygunun suçunu Ömer’in üstüne atarlar. Ömer suçsuz olduğu halde, hapse girer. En yakın arkadaşları ve sevdiği kız, onu sırtından vurmuştur.

Hapishane de, hep sebebini düşünür ama bulamaz. Psikolojisi bozuk, yıkılmış bir halde olan Ömer, Ramiz Karaeski ile taşınır. Ramiz dayı Ömer’i bir öğrenci gibi yetiştirir. İntikam ateşi ile yanıp, kavrulmaya başlayan Ömer yeni planlar kurar.Gardiyan Ömer’e işkenceler eder. Bu işkenceler, dayaklar sonucunda Ömer’in yüzü bir hayli tahrip olur. Hapishanede çıkan yangında da yüzü yanar. Ramiz dayı ona yüz nakli yaptırır. Yeni Ömer’in eski Ömer ile alakası yoktur. Çünkü o artık Ezel’dir. Herkes Ömer’in öldüğünü düşünür.

ezel dizisi

Ezel, hapishaneden çıkar ve zenginleşir. Eyşan, Ali ve Cengiz soygun yaparak elde ettikleri para ile Kıbrıs’ta otel yaptırmışlardır. Bunu bilen Ezel, planına buradan başlar. Onların oteline gider ve onlarla tanışır. Cengiz ile evli olan Eyşan Ezel’e aşık olmaya başlar. Ezel’in istediği de budur. Zamanında Ömer’e ihanet eden Eyşan’ın şimdi Cengiz’e ihanet etmesini ister. Hikaye böyle başlar.

Ezel Dizisi Oyuncuları

Ömer – Ezel

ezel kimdir

Diziye de ismini veren Ezel’i, Kenan İmirzalıoğlu canlandırır. Ezel karakteri ile bir bütün haline gelmiş Kenan İmirzalıoğlu, bu dizi ile oyunculuktaki başarısını tüm Türkiye’ye göstermiştir. Ömer ve Ezel aynı kişi olmasına rağmen, Ömer daha saf daha toy bir kişiliktir. Ezel ise acı çekmiş, intikama yemin etmiş bir kişiliktir. Fakat Ezel ne kadar acımasız görünse de içinde hâlâ bir Ömer yatar.

Ramiz Karaeski – Ramiz Dayı

ramiz karaeski kimdir

Ömer’in en zor zamanında yanında olmuş, tutup elinden kaldırmış, Ezel olmasını sağlamış Ramiz dayı ise Tuncel Kurtiz ile hayat bulmuştur. Ramiz dayının gençliğini ise Ufuk Bayraktar canlandırır. Ömer’in Ezel yapan, eğiten, öğreten kişidir. Hapishane de Ömer’e kol kanat germiş, onu korumaya çalışmıştır.

Eyşan

ezel eyşan kimdir

Ezel’in ve Ömer’in sevdiği kız rolünde ise Cansu Dere vardır, yani Eyşan. Cansu Dere de Eyşan rolünü ekranlara, etkileyici bir biçimde yansıtmıştır. Eyşan, Ömer’in sevdiği kişidir. Ömer’e ihanet etmiş olsa da Ömer, Ezel olduktan sonra da Eyşan’a hâlâ aşıktır. Ekranda Eyşan ne kadar kötü gözüküyor olsa da, o da acılar çekmiştir.

Cengiz

ezel cengiz kimdir

Gözünü para hırsı bürümüş Cengiz, dizinin kötü karakterlerindendir. Para ve Eyşan’a olan aşkı uğruna, en yakın arkadaşına bile ihanet edecek biridir.

Ali

ezel ali kimdir

Kerpeten Ali rolünde Barış Falay, Cengiz rolünde ise Yiğit Özşener vardır. Kenan Birkan rolünü ise usta oyuncu Haluk Bilginer vardır. Kenan Birkan’ın gençliğini de Cahit Gök canlandırmıştır.

Ezel Dizisi Akılda Kalanlar

 • Ramiz Karaeski Sözleri: Bence Ramiz Dayımızın sözleri her zaman akıllarda kalacak. “Unuttum demek bile hatırlamaktır.” En sevdiğim sözlerinden birisidir.
 • Hapishanede Ömer Eyşan’a seslenir: “Sakın tek bir yalan daha söyleme! Çünkü inanırım!..”
 • Ezel En Sevilen Müzikleri : Aslında Hepsi çok güzeldi ama giriş müziği ve dram müziği bence en iyisi idi.
 • Ezel Ne Zaman Oynadı: 28 Eylül’de başlayan dizi 20 Haziran da Final Yaptı.
 • Ezel Dizisi Kaç Bölüm Oynadı: Dizi 2 sezon ile toplamda 71 bölüm oynadı.

Dikkatinizi Çekebilir: Yeni Başlayan DizilerMert Kılıç Kimdir


3 Yorumlar
 1. ezel diyor

  Vay be ne dizi idi. Askerde gece nöbeti ile değişirdim akşam 8 de izlemek için. Halen youtube de acıp ızlıyorum bazı sahneleri . Bence Kurtlar vadisinden sonra Türkiye deki en iyi dizi ” Ezel” dir.

  1. Ziyaretçi diyor

   Ezel dizi konusunu araştıranlar izlememiş demekki. Bazı sahnelerine bakardım arasıra okadar.

 2. Ramiz diyor

  Vay beee yıllar geçsede üzerinden unutulmayacak çok güzel bir dizi .ömer ağlattı ezel güldürdü ramız dayı teselli etti

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.