Furacin Krem (Merhem) Nedir? Ne işe Yarar?

1 16.850

Furacin Krem

Furacin Krem bir cilt kremidir ve ciltteki bakterilerin artmasını engeller. Furacin merhemi doktor tavsiyesi ile özellikle  ameliyat ve mikrop kapmış yaralar için kullanabilirsiniz.

Furacin Krem içerik olarak son dere güçlü bir yapısı bulunmaktadır. etken madde olarak ilaç da Nitrofurazon bulunmaktadır. Furacin merhem olarak da piyasada bilinmektedir. Kullanım maksadı olarak cilt üzerinde gelişmekte olan bakterilerin engellenmesi maksadıyla kullanılmaktadır. Ameliyat ile oluşmakta olan yaraların korunmasında da aktif bir şekilde kullanılır. Mikropların bu yaralar üzerindeki etkisiyle ciltte meydana gelebilecek olan hasar, enfeksiyon, zedelenme ile meydana gelmekte olan yırtıkların tedavi edilmesi maksadıyla kullanılmaktadır. Deri ülseri olarak bilinmekte olan rahatsızlık ve ayrıca dış kulak enfeksiyonlarını da ayrıca tedavi etmektedir.

Furacin Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?

Furacin Krem nedir? Nasıl Kullanılır?

İçerisinde güçlü etken maddesi ile bilhassa doğum sonrası kadınlar tarafından kullanılmakta olan bir kremdir. Doğum sonrasında kullanılmasının sebebi bu esnada oluşan denin yaralar sonrasında mikroplar tarafından oluşturulabilecek enfeksiyonlardır. Furacin Krem Nedir? Sorusuna yanıt olarak ayrıca da dış kulak enfeksiyonlarında kullanılmakta olan bir merhemdir de denilebilir. Furacin nasıl kullanılır? Sorusuna da cevap verilmesi gerekir;

 • Öncelikle merhemin kullanım şeklini doktorunuzun sizlere verdiği reçetede yazan şartlara göre kullanmanız gerekmektedir.
 • Furacin kullanımı gazlı bez yardımı ile veya spatül uygulanmış bölgeye sürülerek uygulanmaktadır. Daha sonra bu bölge örtülmesi gerekmektedir.
 • Kullanımı ihtiyaca göre her gün olabilir.
 • Ortalama olarak doktor tavsiyesine göre en 7 gün en fazla ise 10 gün kullanılmaktadır.
 • Ameliyat sonrası kullanımın sağlanması durumunda yapışma durumunu önlemek için uygulamanın sağlanması ile birlikte vazelinli gazlı bez ile yaranın örtülmesi gerekmektedir.

Furacin Krem Ne İçin Kullanılır?

Furacin Krem ne için kullanılır

Furacin Krem Ne İçin Kullanılır? Kimler bu ürünü kullanmalıdır? Hangi maksatlar ile kullanılmaktadır? Gibi sorular sorulabilir. Bu borulara şu şekilde yanıt vermek doğru olacaktır;

 • Hamilelik sonrasında vücudunda enfeksiyon riski taşıyan bayanlar
 • Ameliyat sonrası vücudunda enfeksiyon riski bulunanlar
 • Zedelenme ile meydana gelen yırtıklar üzerinde

Kullanılmaktadır. Ürün deri üzerinde meydana gelmiş farklı türde hasarlarda da doktor tavsiyesi ile kullanılabilir.

Furacin Krem Fiyat 2020

Furacin Krem Fiyatı 2020

Furacin Krem Fiyat 2020 içinde bir önceki seneye yakın bir fiyat üzerinden satılmaktadır. Serbest piyasa koşullarında satılıyor olmasından dolayı piyasada farklı fiyatlara sunulmaktadır. Bu sebeple sizlere ürünü bulabileceğiniz en yüksek fiyat ve en düşük fiyat bilgileri verilecektir. Bu fiyat aralığında kremin temin edilmesi mümkündür.

 • En Yüksek 5.34 TL ile piyasada satışta bulunmaktadır.
 • En Düşük 4.34 TL tL ile piyasa içerisinde satışa sunulmaktadır.

Furacin Krem Prospektüs

Furacin Krem Prospektüs içeriğinde bir takım uyarılar bulunmaktadır. Doktorun tavsiye ettiği kişiler tarafından uygun görüldüğü gibi kullanılması gerekmektedir. Bunun dışında genel anlamda ürün ile ilgili genel bilgilendirme şu şekilde yapılmaktadır;

 • Nitrofurazona karşı duyarlılığı bulunanların kullanması uygun değildir.
 • Her hangi bir şekilde alerjik reaksiyonları bulunmakta olanların doktor tavsiyesi ile birlikte alması gerekmektedir.
 • Böbrek yetmezliği bulunanların ilacı dikkatli ve kontrollü kullanması gerekmektedir. İlaç içerisinde böbrek yetmezliği hususunda önemli içerikler bulunmaktadır.
 • Düzeleceği umuduyla kullandığınız bölgenin daha kötü olması durumunda doktora başvurulması gerekmektedir.
 • Tahriş gibi belirtilerin olması durumunda ilacın kullanılmasına son verilmesi gerekmektedir.
 • Hamilelik ile ilgili direk bir etkisi bulunmasa da kullanım noktasında doktorun fikrinin alınması uygun olacaktır.
 • Emzirme ile ilgili direk bir etkisi bulunmasa da kullanım noktasında doktorun fikrinin alınması uygun olacaktır.

Hususlarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Furacin Krem Prospektüs

Furacin Krem Muadili

Furacin Krem Muadili bulunmaktadır. Birçok ilaç muadili ile birlikte satışa sunulur. Bu şekilde Furacin Krem ile ilgili birçok muadil bulunmaktadır. Ecza-cı tarafından tavsiye edilebilecek içerik anlamında birçok ürün bulunmaktadır. Bunlardan en bilinen muadiller;

 • Furazol kulak damlası ürünün piyasadaki en kuvvetli muadili olarak bilinmektedir.
 • Nitrocin merhem piyasada bulunmakta olan diğer bir muadil ürün olarak satışa sunulmuştur.

Furacin Krem Uçuk İçin Kullanılır Mı?

Furacin krem uçuk için kullanılır mı? Sorusu sorulmaktadır. Uçuk için doktor tavsiyesi ile birlikte kullanılan bir üründür. Direk olarak ürünün uçuk noktasında kullanılması ile ilgili bir bilgi olmasa da içerisinde bulunmakta olan etken maddenin uçuk tedavisinde işe yaradığı görülmektedir.

Furacin Krem Sivilce

Furacin krem sivilce noktasında da faydaları bulunmaktadır. burada önemli olan cilt üzerinde meydana gelen zararlı bakterilerin ortadan kaldırılması konusudur. Böyle bir durum sivilce için de geçerlidir. Sivilcelerin oluşmasında zararlı bakterilerin etkisi bulunmaktadır. Bu sebeple krem sivilce tedavisinde etkin olarak kullanılabilmektedir.

Furacin Krem Kullananlar

Furacin Krem Kullananlar

Furacin Krem Kullananlar tecrübeleri ile konuya katkıda bulunmaktadır. Kullanım sonrasında ne gibi faydaların olduğu ve memnuniyet düzeyinin hangi aşamalarda olduğu ancak buradan anlaşılabilir. Ürünü kullanarak ürün ile ilgili yorum yapanlarda genel olarak şu ifadeler yer almaktadır;

 • Ameliyat sonrası yaraların iyileşmesinde ve yaranın enfeksiyon kapmasını önlemekte etkili olduğu,
 • Cilt üzerinde bulunan zararlı bakterilerden kurtulma noktasında faydalı olduğu (uçuk tedavisinde bu sebeple kullanılmaktadır),
 • Yanık gibi durumlarda kullanımı sonucunda faydalarının görüldüğü,
 • Zedelenme ve kesiklerde direk olarak kullanımı sonrasında faydalarının görülmekte olduğu,
 • Deri döküntüsü gibi yan etkilerinin olduğu,
 • Şişme gibi yan etkilerinin olduğu,
 • Karın ağrısı gibi yan etkilerinin olduğu,
 • Ödem gibi yan etkilerinin olduğu anlaşılmaktadır.
Furacin Krem kullanıcıları Şunları Sordu
 1. Furucain yan etkileri nelerdir?
  Karın ağrısı, kaşıntı, ödem veya şişme gibi yan etkileri bulunmaktadır. Ciddi anlamda sağlıklı bir kişiye aşırı bir yan etkisi görülmemektedir.
 2. Hamileler kullanabilir mi?
  Direk olarak hamillere yönelik bir yan etkisi bulunmamaktadır. Doktora danışarak kullanılması tavsiye edilmektedir.
 3. Emzirme döneminde kullanılır mı?
  Direk olarak emzirme dönemine yönelik bir yan etkisi bulunmamaktadır. Doktora danışarak kullanılması tavsiye edilmektedir.
 4. Kimlerin kullanması tavsiye edilmez?
  Böbrek yetmezliği bulunan kişilerin ürünü kullanması tavsiye edilmez. Ayrıca beklenmeyen bir etki görülmesi durumunda mutlaka doktora başvuru yapılması gerekmektedir.
 5. Uçuk tedavisinde kullanılır mı?
  Cilt üzerinde gelişmekte olan bakterilerin ortadan kaldırılması maksadıyla kullanılmakta olmasından uçuk tedavisinde kullanılmaktadır.
 6. Sivilce tedavisinde kullanılır mı?
  Cilt üzerinde gelişmekte olan bakterilerin ortadan kaldırılması maksadıyla kullanılmakta olmasından sivilce tedavisinde kullanılmaktadır.Dikkatinizi Çekebilir: Dextrocin Krem NedirTroysd Krem Nedir

1 yorum
 1. YONİSSİMO diyor

  Furacin krem hakkında çok güzel bilgiler verilmiş. Kullanmak isteyenlerin çok güzel bilgi edinecekleri bir yazı olmuş.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.