Riverdale Dizi Konusu ve Oyuncuları

0 1.456

Konudaki Alt Başlıklar →

Riverdale Dizisi

Riverdale dizi konusu ve oyuncuları hakkında merak edilenleri sizler için derledik. Dizinin takipçileri için merak edilenler ve yeni başlayacaklar için Riverdale hakkında bilgiler haberimizde yer alıyor.

Riverdale Konusu

Riverdale, Archie Comics karakterlerinin uyarlaması üzerine kurulu bir gençlik ve drama dizisidir. Riverdale konusu bakımından ilgi çekici içeriği ile seyircilerin beğenisini toplamıştır. Riverdale adlı gizemli bir kasabada gerçekleşen cinayet ile olaylar gelişmeye başlar. Kasabanın ileri gelen zengin bir ailesinin oğlu olan Jason’ın kaybolmasının ardından aslında bir cinayete kurban gittiği anlaşılır. Olay, basit bir cinayet olarak görülüp üstü kapatılsa da dizinin karakterlerinden Archie, Betty, Jughead ve Veronica bu cinayetin sıradan bir olay olmadığını düşünür ve araştırmaya başlarlar.

Riverdale Konusu

Dizi ilerledikçe aslında kasabanın içinde birçok sır barındırdığı ortaya çıkar. Bu sırada kahramanlarımız kendi iç dünyalarında yolculuğa çıkarak sosyal sosyal ilişkilerinde de birtakım değişiklikler yaşarlar. 2017 yılında The CW kanalında yayın hayatına başlayan dizinin yapımcılığını Berlanti Productions ve Archie Comics’le beraber Warner Bros Television üstleniyor. Yayına girdiğinden beri seyirciler tarafından olumlu eleştiriler alan Riverdale, birçok televizyon dizisi ödülünü de almayı başardı.

Riverdale Oyuncuları

Riverdale yayına girdiğinden bu yana özellikle gençler arasında oldukça popüler bir dizi. Özellikle genç oyuncu kadrosu dizinin ilgi çeken bir başka özelliğini oluşturuyor. Riverdale oyuncuları ve canlandırdıkları karakterleri sizin için yakından inceledik.

Riverdale Oyuncuları

Archie

Riverdale Archie

Archie ya da dizideki tam adıyla Archibald Andrews müzik tutkunu bir lise öğrencisi. Şarkı yazmak ve söylemek en büyük tutkusunu oluşturuyor ancak babasının istekleri ve futbol koçunun beklentileri arasında bu tutkusunu tam olarak yaşayamıyor. Bu yüzden kendi içinde de çelişkiler yaşayan Archie hayalleri ve ondan beklenenler arasında bir mücadele vermekle meşgul. Archie’ye Yeni Zelanda’lı şarkıcı ve oyuncu K.J. Apa hayat veriyor.

Betty

Riverdale Betty

Elizabeth Cooper ya da dizide kullanılan adıyla Betty, zeki, tatlı ve herkes tarafından sevilen bir kız. İnsanları mutlu etmeyi çok fazla önemsiyor ve herkesle iyi geçinmeye çalışıyor. Her zaman örnek bir öğrenci, iyi bir evlat ve kardeş olan Betty, en yakın arkadaşı olan Archie’ye aşık ancak bu konu hakkında ne yapabileceğine dair hiçbir fikri yok. Betty karakterini Amerikalı oyuncu Lili Pauline Reinhart canlandırıyor.

Jughead

Riverdale Jughead

Forsythe Jones III ya da namı diğer Jughead felsefeye ilgisi olan ve etkileyici hitabet gücüne sahip bir lise öğrencisi. Etrafında çekici biri olarak görülüyor. Bir zamanlar Archie ile çok yakın arkadaş olan Jughead aralarında geçenlerle yüzleşmeye çalışıyor. Ayrıca Jughead karşımıza dizinin anlatıcısı olarak da çıkıyor. Karakteri Amerikalı oyuncu Cole Mitchell Sprouse canlandırıyor.

Veronica

Riverdale Veronica

Veronica Lodge, özgüveni yüksek ve aklına geleni çekinmeden söyleyebilen bir karakter. Özellikle bilge tavırları etrafında fark edilmesini sağlıyor. Riverdale kasabasına New York’tan yeni gelerek kahramanlarımızla arkadaş olan Veronica Betty’e de Archie’ye olan duyguları konusunda nasıl hareket edebileceğine dair yol gösteriyor.

Riverdale Dizisi İçin Merak Edilenler

Yayın hayatına başlamasından itibaren dünya çapında önemli bir hayran kitlesi edinmiş dizi hakkında Riverdale dizisi için merak edilenler bölümünde akıllarda yer edinen soruları sizler için yanıtlamaya çalıştık.

  • Riverdale Ne Dizisi? Riverdale, karakterleri Archie Comics uyarlaması olan bir gençlik ve drama dizisidir. Berlanti Productions, Archie Comics ve Warner Bros Television tarafından ABD eğlence kanalı The CW için yapılmıştır.
  • Riverdale Hangi Ülkenin Dizisi? Riverdale bir Amerikan gençlik ve drama dizisidir. American The CW kanalı tarafından gösterilen dizinin bölümleri Netflix platformuna yüklenmesiyle beraber tüm dünyadan erişilebilir hale gelmiştir.
  • Riverdale Nerede Çekiliyor? Riverdale dizisi Kanada’nın batısında bulunan Britanya Kolumbiyası eyaletindeki Vancouver şehrinde çekilmektedir.
  • Riverdale Kaç Sezon? Riverdale dizisinin şu ana kadar yayınlanmış 4 sezonu bulunmaktadır.
  • Riverdale 5. Sezon Olacak Mı? Hayranları tarafından heyecanla beklenen dizinin 5. sezonu için Archie Comics ya da Warner Bros Television tarafından henüz yapılmış bir açıklama bulunmamaktadır. 4. sezonun ardından iyice merak uyandıran dizinin yeni sezonu için ABD televizyon kanalı The CW için görüşmeler devam etmektedir.
  • Riverdale Nereden İzlenebilir? Dünya çapında geniş hayran kitlesi bulunan dizinin The CW yayınlarından ziyade ilk 3 sezonuna Netflix üzerinden erişim sağlanabilmektedir.

    İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Elite Konusu


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.