Seksenler Dizi Oyuncuları, (2020) Yeni Gelen Oyuncular

0 15.068

Seksenler oyuncuları, birbirinden ünlü oyuncuların yetenekleri sergiledikleri seksenler dizisi özellikle o dönemi tam olarak yansıtan dekorları ve kıyafetleri ile de bir bütünlük oluşturuyor. Ülkemizin 30 yıllık geçmişine ışık tutan dizi her dönem yeni oyuncuların katılımı ile kadrosunu da zenginleştirmeye devam ediyor. Seksenler dizisinin de herkesin yakından tanıdığı birçok isim yer alıyor. Bu isimler arasında 2020 yılında yeni gelen oyuncuların yanı sıra en çok dikkat çeken, seksenler oyuncuları şu şekilde sıralayabiliriz;

Seksenler Oyuncuları

Rasim Öztekin (Fehmi)

seksenler fehmi

Dizi de aile babası Fehmi karakteri ile karşımıza çıkan Rasim Öztekin ailesine bağlı bir babayı canlandırıyor. Ağır başlı ve babacan tavırları ile herkesçe tam bir aile babası olarak görülen Fehmi bir yandan ülke gündemini yakından takip eden bir yandan ise oğullarını siyasal olayların dışında tutmaya çalışıyor. Fehmi aynı zamanda ekonomik zorlukların üstesinden gelmek içinde elinden geleni yapıyor.

1959 yılında İstanbul’da doğan Rasim Öztekin özellikle Kel Hasan Efendi’nin kavuğunu Ferhan Şensoy’dan alması ile ne kadar başarılı bir oyuncu olduğunu da herkese kanıtlamıştı. Birçok farklı film ve dizi de rol alan oyuncu özellikle Pardon, Gora ve Düğün Dernek filmleri ile bilinmektedir.

Özlem Türkad (Rukiye)

seksenler Rukiye

1971 İstanbul doğumlu olan ve bugüne kadar birçok farklı film veya dizi ile izleyenlerin karşısına çıkan Özlem Türkad seksenler dizisinde Fehmi’nin eşi Rukiye karakterini canlandırmaktadır. Uzun zaman boyunca İstanbul şehir tiyatroların da görev alan ve Müjdat Gezen Sanat Merkezinden mezun olan oyuncu dizinin ilk bölümünden bu yana ana karakterlerden biri olarak rolüne devam etmektedir.

Dizi de yumuşak kalpli ve özellikle çocuklarına çok düşkün bir anneyi canlandıran Türkad özellikle eşine olan saygısı ve sevgisi ile dikkatleri çekmektedir. O dönemin orta halli ailelerinin genelinde olduğu gibi evi her anlamda çekip çeviren, tüm aile üyelerini idare eden ve özellikle ekonomik anlamda tutumlu olmaya çalışan bir anne olarak izleyicinin beğenisini kazanmaktadır.

Ayşe Tolga (Gülden)

seksenler Gülden

1973 yılında İstanbul’da doğan Ayşe Tolga Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümünden mezun olduktan sonra program yapımcılığı ve sunuculuk gibi işler yapmıştır. Oyunculuk dünyasına ilk olarak Perran Kutman ve Erdal Özyağcılar’ın da tol aldığı şehnaz tango ile adım atan oyuncu seksenler dizisin de Ahmet’in sevdiği kız olan Gülden karakterine hayat vermektedir.

Ahmet’in ona olan ilgisine ilk zamanlar da karşılık vermemesine rağmen daha sonra aralarında oluşan bağlar ile evliliğe kadar ilerleyen bir ilişki yaşarlar. Ahmet’in kız kardeşi olan Nazlı’nın yakın arkadaşı olan Gülden iyi eğitimli, kültürlü ve aynı zamanda terbiyeli bir aile kızı olarak izleyenlerin karşısına çıkmaktadır.

Begüm Öner (Elvan)

Seksenler Elvan

1989 Almanya doğumlu olan Begüm Öner seksenler dizisin de pastacı Sami’nin kızı rolündedir. İlk olarak 2007 yılında bez bebek dizisi ile oyunculuğa adım atan öner daha sonra melekler korusun ve arka sıradakiler gibi yapımlar da yer almıştır. Seksenler dizisin de Fehmi’nin eşinin Almanya’dan gelen yeğeni şahin ile bir ilişki yaşamaktadır ancak son derece zor bir baba olan Sami kızına bu konuda asla rahat vermez.

Güzelliği ile dikkatleri çeken ve halen dizide ki rol arkadaşı Ceyhun Fersoy ile mutlu bir evliliği olan oyuncu dizinin en renkli ve en farklı karakterlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Şoray Uzun (Ahmet)

Seksenler Ahmet

1968 yılında Bulgaristan’da doğan ve 5 yaşında ailesi ile birlikte ülkemize göç eden Şoray Uzun dizi izleyicilerinin birçok yapımdan tanıdıkları isimlerden biridir. Özellikle kaygısızlar dizisi ile ismini geniş kitlelere duyurmayı başaran Uzun, daha sonra ki dönemler de ise yaptığı programlar ile sektör de ismini herkese kabul ettirmiştir.

Dizi de Fehmi’nin büyük oğlu Ahmet’i canlandırmaktadır. Ahmet son derece olgun, ağır başlı ve özellikle aile bağlarına çok önem veren bir gençtir. Kız kardeşinin arkadaşı olan Gülden’e sevdalıdır. Zamanının büyük bölümünü arkadaşı Ergun ile geçirmektedir. Toplumsal olaylara kayıtsız kalamadığı gibi aynı zamanda her zaman temkinli hareket edip olayların dışında kalmayı tercih etmektedir.

Yasemin Conka (Nazlı)

Seksenler Nazlı

1972 yılında İstanbul’da doğan Yasemin Conka Mimar Sinan Üniversitesi Devler Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Özellikle bizim ev ve ikinci bahar isimli diziler de aldığı roller ile ismini duyurmayı başarmıştır. Seksenler dizisin de ailenin kızı olarak karşımıza çıkan conka birçok kişinin de beğenisi kazanmaktadır.

Babasının ve erkek kardeşlerinin baskıları altında zorlu bir yaşam süren Nazlı özellikle abisinin yakın arkadaşı olan Ergun’un kendisine olan ilgisi ile zor zamanlar yaşamaktadır. Kendi içinde bir dünyası olan ve annesinin de sürekli olarak peşinde olmasından sıkılan Nazlı o zaman ki şartlar da bir genç kızın yaşadığı zorlukları çok başarılı bir şekilde izleyicilere yansıtmaktadır.

Ceyhun Fersoy (Şahin)

Seksenler Şahin

Ceyhun Fersoy hiç şüphe yok ki seksenler dizisinin en renkli ve en hareketli karakterlerinden biridir. Şahin karakteri ile insanların beğenilerini kazanan Fersoy o dönemler de Almanya’da doğup büyüyen ve daha sonra ülkemize gelen bir Türk gencini çok başarılı bir şekilde canlandırmaktadır.

Fevri hareketleri, bozuk Türkçesi, ilginç saç ve giyim tarzı ile dikkatleri çeken şahin Fehmi’nin eşi olan Rukiye hanımın yeğenidir. Birçok farklı yapımda da karşımıza çıkan Ceyhun Fersoy dizide ki rol arkadaşı Begüm Öner ile evlidir. Dizide de iki sevgiliyi canlandıran çift evliliklerinde ki mutluluğu ve uyumu dizide ki rollerinde de tam olarak izleyicilere aktarabilmektedirler.

Berat Yenilmez (Sami)

Seksenler Sami

Dizin en çok sevilen karakterlerinden biri olan pastacı Sami karakterine can veren Berat Yenilmez özellikle Trakya şivesinde ki başarısı ile dikkatleri çekiyor. 1970 yılında Sakarya’da dünyaya gelen yılmaz bugüne kadar birçok farklı dizi, film ve reklam filminde karşımıza çıkmış isimlerden biridir.

Dizi de eşini uzun zaman önce kaybeden ve kızı ile birlikte bir pastane işleten Sami karakterine hayat vermektedir. Özellikle kızının güzelliği sebebi ile erkeklerin ona olan ilgilerinden rahtsız olan Sami onu korumak için elinden geleni yapmaktadır. Mütevazı pastanesi ile ailesini geçindirmeye çalışan, kolay sinirlenebilen ve aynı zamanda komşuluk ilişkilerini seven bir karakter olarak ön plana çıkmaktadır.

İlker Ayrık (Çağatay)

Seksenler Çağatay

1979 yılında Balıkesir şehrinde dünyaya gelen İlker Ayrık izleyicilerin aşina oldukları seksenler oyuncularından biridir. Bugüne kadar birçok farklı sizi ve film ile izleyicilerin karşısına çıkan oyuncu dizi de ailenin küçük ve haşarı oğlunu canlandırmaktadır. Yaşı gereği asi bir yapısı olan ve bu özelliği ile kimi zaman ailesine zor anlar yaşatabilen Çağatay aynı zamanda ailesine bir zarar gelmemesi içinde hareketlerine her zaman dikkat etmektedir.

Abisi ile arası her zaman iyi olan ve zor da kaldığı zaman ilk olarak abisinden yardım isteyen Çağatay çoğu zaman attığı bilinçsiz adımlar sebebi ile hem kendisini hem de ailesini sıkıntıya sokabilen bir karakterdir.

Necmi Yapıcı (Mesut)

Seksenler Mesut

Dizi izleyicilerinin özellikle ayrılsak da beraberiz dizisi ile yakından tanıdıkları kişilerden biri olan Necmi Yapıcı özellikle komedi dizilerinin aranan isimlerinden biridir. Yüksek enerjisi, neşeli halleri ve her zaman rollerinin altında kalkabilmesi sebebi ile izleyiciler de kendisini girmekten her zaman mutlu olmaktadırlar. Seksenler dizisin de kahveci Mesut karakterini canlandıran Necmi Yapıcı’nın enerjisi bu diziye de ayrı bir hava katmaktadır.

Özellikle eşi Yıldız ile yaşadıkları tatlı atışmaları ve mahallenin diğer esnafları ile olan ilişkileri dizinin en önemli unsurları olarak ön plana çıkmaktadır. Genellikle dalavere işlere akıl yoran Mesut özellikle mahallenin tam ortasında yer alan kahvehanesi ile tüm mahalleye hakim bir isimdir.

Serhat Kılıç (Ergün)

Seksenler Ergün

1975 yılında Ankara’da doğan Serhat Kılıç dizi de mütevazı bir plakçı olarak karşımıza çıkmaktadır. O dönem de en popüler konulardan biri olan kaset doldurma işlemleri ile insanlara nostalji yaşatan Ergun zeki, kurnaz ve aynı zamanda yakışıklı biridir. En yakın arkadaşı olan Ahmet’in kız kardeşi olan Nazlı’ya aşıktır ancak bu durumu içinde yaşamak zorunda kalır.

Çünkü hem Nazlı’nın hem de Ahmet’in bu duruma nasıl tepki vereceğini bilemez. Bugüne kadar yapımda rol alan Serhat Kılıç’ın en önemli işleri arasında söz ve çember dizileri ön plana çıkmaktadır. Seksenler dizisinde ki performansı ise tüm izleyicilerden tam puan almayı başarmıştır.

Hacı Ali Konuk (Bekçi Bekir)

Seksenler Bekçi Bekir

Birçok kişi için dizinin en eğlenceli ve en renkli karakterlerinden biri olan bekçi o zamanların mahalle kültürünü tam olarak yansıtmaktadır. Başarılı oyuncu Hacı Ali Konuk büyük bir başarı ile can verdiği bekçi karakteri ile kısa zaman içinde izleyenlerin beğenilerini kazanmayı başardı. Özellikle Erzurum’lu olması ve bu şiveyi çok başarılı bir şekilde yansıtması beğeni ile karşılanmaktadır.

Zaten 1969 tarihinde Erzurum’da doğmuş olması da bu rol için onu en doğru isimlerden biri yapmaktadır. Dizi de mahallenin güvenliği sağlamak için elinden geleni yapan ve amirlerine her zaman saygı duyan görevine bağlı bir bekçi olarak yer almaya devam etmektedir.

Ayberk Atilla (Mehmet)

Seksenler Mehmet

Türk tiyatrosunun en önemli isimlerinden biri olan ve birçok yapımda gösterdiği başarılı performans ile hafızalar da yer edinmiş olan Ayberk Atilla seksenler dizisin de mahalle esnaflarından biri olarak rol alıyordu. Özellikle mütevazi yapısı, başarılı oyunculuğu ve aynı zamanda yeni oyunculara verdiği destekler ile tanınan bir isimdi.

Usta sanatçı uzun zamandan bu yana tedavi gördüğü mesane kanseri hastalığından dolayı 21 Ocak 2017 tarihinde vefat etmiştir. Her zaman için Türk sinemasına ve tiyatrosuna verdiği emekler ile hatırlanacak olan sanatçı dizi de canlandırdığı Mehmet karakteri ile de büyük beğeni toplamıştı. Ani ölümü izleyenleri olduğu kadar aynı zamanda dizi oyuncularını da derinden yaralamıştır.

Hakan Bulut (Butik Ali)

Seksenler Butik Ali

Dizinin en sevilen karakterlerinden biri olan butik Ali’yi canlandıran Hakan Bulut izleyicilerin hafızaların da “bana her şeyi de ama ……. deme abi” sözü ile yer edinmiştir. 1982 yılında İstanbul’da doğan oyuncu Kadıköy Halk Eğitim Merkezin de başlayan oyunculuk kariyerin de daha da ilerleyebilmek için Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünden mezun olmuştur.

Dizi de özellikle sürekli olarak ticari atılımlar yapan ve bunların çoğunda başarısız olan bir girişimciyi canlandıran Hakan Bulut artık dizi içinde en önemli karakterlerden biri olarak kabul ediliyor. Aşık olduğu Dilek ile kavuşabilmek için elinden geleni yapan Butik Ali karakteri ile ismini duyuran oyuncu son dönemler de farklı yapımlarda da yer almaya başladı.

Onur Dilber (Komiser Rıza)

Seksenler Laz Komiser Rıza

1982 yılında Trabzon’da dünyaya gelen ve seksenler dizisin de son derece sert bir komiseri canlandıran Onur Dilber bu karakterde ki başarısı ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Aynı zamanda Haliç Üniversitesin de ileri oyunculuk masteri yapmıştır.

5 şehir, kamil insan ve oflu hoca gibi sinema filmlerinde de rol almıştır. Dizi de özellikle yardımcısına sürekli olarak söylediği “kendine haritadan yer beğen” sözü ile tanınan oyuncu laz şivesini de oldukça başarılı bir şekilde yapmaktadır.

Suzan Kardeş (Fatma)

Seksenler Fatma

Rumeli şivesini mükemmel bir şekilde yapabilen ender oyunculardan biri olan Suzan Kardeş seksenler dizisinde de bu özelliği ile dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Dizi de pastacı Sami’nin annesi olarak yer alan oyuncu bu rolün altından da çok başarılı bir şekilde kalkmayı başarmıştır. Özellikle ses sanatçısı kimliği ile tanınan Suzan Kardeş genellikle Rumeli şarkıları seslendirmektedir. Eğlenceli yapısı ve yüksek yaşam enerjisi ile tanınan bir isimdir.

Özellikle arkadaşım hoş geldin isimli yapımda sürekli oyuna girip Tolga Çevik’in terini silen kişi olarak da bilinmektedir. 1960 yılında Kosova’da dünyaya gelen Suzan Kardeş 8 yaşında ailesinin ülkemize göç etmesi ile yeni bir yaşama başlamış ve bugünlere gelmiştir.

Haluk Özenç (Niyazi)

Seksenler Niyazi

1971 yılında Ankara’da doğan Haluk Özenç özellikle yıllar önce yayınlanan ana ve Avrupa yakası dizisin de canlandırdığı Kubilay karakteri ile tanınmıştır. Sadece oyunculuk değil aynı zamanda senaristlik özelliği ile de tanınan oyuncu bugüne kadar tatlı hayat, belalı baldız, çat kapı, yalancı yarim, aslı ile kerem ve sayın bakanım gibi dizilerin senaryolarını yazmıştır.

Seksenler dizisinde de en ilginç karakterlerden biri de Haluk Özenç’in canlandırdığı Niyazi karakteridir. Ahmet’in kız kardeşi Nazlı’ya aşık olan Niyazi duygularını açmakta zorlanan kendi halinde bir karakterdir. Çekingen ve korkak yapısının yanında bir anda parlaması ve karşısında ki kişilere tepki vermesi ile farklı bir kişi olan Niyazi birçok kişinin ilgisini çekmektedir.

Osman Büyükercan (Alper)

Seksenler Alper

1987 İstanbul doğumlu olan Osman Büyükercan Süleyman Demirel Üniversitesi Pazarlama Bölümü mezunu. İlk bölümlerden bu yana seksenler kadrosunda yer alan başarılı oyuncu dizi de özellikle siyasal olaylar sebebi ile bir türlü başı beladan kurtulmayan ancak ilerleyen yaşlar da durulan bir genci canlandırmaktadır. 32 yaşında ve 1,90 cm boyunda olan oyuncu o zamanın siyasi olaylarına karışan kişilerin neler yaşadıklarını ve aynı zamanda insanların bu olayların nelere mal olduğunu anlamalarını sağlamaktadır.

Aydın Sarman (Susmuş)

Seksenler Susmuş

1968 Sivas doğum olan Aydın Sarman İstanbul Teknik Üniversitesi Devler Konservatuarından mezun olmuştur. Asıl mesleği aranjörlük olan Sarman birçok sanatçının şarkıların da aranjörlük yapmıştır. Bestesini yaptığı sana ölürüm isimi şarkının şarkıcı Murat Başaran tarafından seslendirilmesi ile ismini duyurmuştur. Aynı zamanda birçok farklı filmin müziklerinde de emeği bulunmaktadır. Seksenler dizisinin en gizemli ve en çok merak edilen karakteri olan susmuş ile de beğeni toplamaktadır.

Seksenler Dizi Konusu

Seksenler dizisi konusu, oyuncuları ve nostaljik havası ile en çok sevilen dizilerden biri olmayı başardı. Özellikle 80’li yılları yaşamış olan kişileri o günlere götüren ve anıların canlanmasını sağlayan dizi de anne, baba ve 3 çocuktan oluşan bir ailenin o dönemler de yaşadıkları anlatılıyor.

O dönemin siyasal ve toplumsal olaylarına da yer verilen dizi de özellikle 1982 darbesi tüm açıklığı ile izleyicilere yeniden yaşatıldı. Aynı zamanda o dönemin ekonomik sorunları, aşkları, toplum içinde yaşanan siyasal gerilimler ve en önemlisi de komşuluk bağlarının anlatımı da oldukça beğeni topluyor. Bu sebeple dizinin daha uzun süre aynı ilgi ile izleneceği ve o dönemleri yaşamamış kişilerin dahi ilgisini çekmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Yeni Başlayan Diziler , Seksenler Yeni Sezon


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.