Seksenler Yeni Sezon (2020) Ne zaman Başlıyor?

0 611

Seksenler yeni sezon çekimlerinin başlaması ile dizinin takipçileri derin bir nefes aldılar. Uzun zamandır 2020-2021 sezonu devam edip etmeyeceği belli olmayan dizi de yeni katılan karakterler ve yeni hikâyeler ile 5 ekim pazartesi günü başlıyor. Son bölümler de Çınaraltı Mahallesin de başlayan inşaat mahalle sakinleri tarafından merak ediliyordu. Çevresi büyük bir örtü ile kapatılan bu inşaatın güvenliğini ise mahallenin bekçisi Bekir üstlenmişti. Özellikle sıcak aile ve komşuluk ilişkileri ile insanlara her zaman için o dönemin tadını veren seksenler dizisi bu sezon da büyük bir ilgi ile karşılaşacağa benziyor.

Seksenler Yeni Sezon (2020 -2021)

Uzun zamandan bu yana dizinin devam edip etmeyeceği veya çekimlerin ne zaman başlayacağı hakkında tartışmalar yapılması dizinin sürekli izleyicilerinde bir endişe yaratmıştı. TRT1’in en iddialı ve en çok ilgi çeken yapımlarından biri olan seksenler dizisinin yeni sezonda da var olacağı artık kesinleşti ve bu durum izleyenler de büyük bir mutluluk yarattı. Dizinin kalıplaşmış kadrosunun devam edecek olması ve aralarına da yeni isimlerin katılacak olması ile aynı tadı alacaklarını düşünen izleyiciler yeni bölümleri büyük bir sabırsızlıkla bekliyorlar.

Seksenler Yeni Sezon Geliyor

İlk bölümünden bu yana aldığı yüksek ratingler ve toplum içinde gördüğü takdir ile artık ülkemizin en önemli dizilerinden biri haline gelen seksenler o günleri yaşamış ve özleyen kişiler için artık vazgeçilmez bir hale geldi. Birçok kişinin kendilerinden bir şey buldukları hikâyesi, aile ilişkileri ve o günün toplumsal yaşamını en ince ayrıntısına kadar yansıtabilmesi de diziye olan ilginin artarak sürmesine neden olmaktadır.

TRT 1 Seksenler Ne Zaman Başlıyor 2020

Yeni sezonun başlamasından önce sürüp sürmeyeceği en çok merak edilen dizilerden biri olan seksenler hakkında olumlu duyumlar alan izleyiciler derin bir oh çektiler. Hem aynı kadrosunu koruması hem de aynı sıcaklığı izleyenlere yansıtacak olması diziye olan ilginin bu sezonda yüksek olacağını kanıtlıyor. Özellikle TRT 1 Seksenler ne zaman başlıyor 2020, kadroya yeni oyuncular dahil olacak mı veya hikaye de değişiklik olacak mı gibi konular hakkında araştırmalar yapan izleyiciler dizinin bitmesini kesinlikle istemiyorlar. Gerek yapımcılar gerekse kanal yönetimi de diziye olan bu ilginin farkında olacaklar ki devam kararı aldılar.

Seksenler (2021) Çekimleri Başladı

Dizinin çekimlerine başlandığı ve ilk bölümün 11 Ekim Cuma günü ekrana gelecek olması izleyicilerde de heyecan yarattı. Kaldığı yerden devam edecek olan dizi de özelikle mahalle halkı arasında ki sıcak ilişkiler ve aynı zamanda aile içinde yaşanan olaylar da kaldığı yerden devam edecek. Özellikle toplum içinde en önemli değerlerden biri olan aile bağlarını tüm sıcaklığı ile ekranlara getiren dizi de o dönemin toplumsal olaylarına da değinilmesi de o yılları yaşayan kişiler için her zaman ilgi çekici başka bir nokta olmuştur.

Seksenler Çekimleri Başladı

Dizi de dekorlardan kıyafetlere kadar her türlü detaya dikkat edilmesi, günümüz teknolojilerinin birçoğunun olmaması ve aynı zamanda oyuncuların rollerini mükemmel bir şekilde yapabilmeleri sebebi ile seksenler dizisi tam bir aile dizisi olarak görülmektedir. Bu özellikleri ile artık kalıplaşmış bir izleyici kitlesi edinmeyi başaran dizinin sadece bu sezon değil gelecek sezonlarda da yayına devam etmesine kesin bir gözle bakılıyor.

Seksenler Hangi Kanalda 2020

seksenler 5 ekimde başlıyor

Yayına girdiği ilk günden bu yana TRT’nin en çok izlenen ve en beğenilen yapımlarından biri olan seksenler yeni sezonda da aynı kanal da yayınlanmaya devam edecek. Birol Güven’in yapımcılığı ve Bora Tekay’ın yönetmenliğin de uzun zamandan bu yana dizi izleyicilerinin en çok ilgi gösterdikleri yapımlardan biri olması diziye olan ilginin her geçen gün artmasına neden olmaktadır. Birçok deneyimli ve başarılı oyuncuyu da kadrosunda barındıran dizi de ön plana çıkan ve hikâyenin ana karakterleri olan görülen isimler şunlardır;

  • Fehmi (Rasim Öztekin)
  • Ahmet (Şoray Uzun)
  • Çağatay (İlker Ayrık)
  • Rukiye (Özlem Türkad)
  • Şahin (Ceyhun Fersoy)
  • Sami (Berat Yenilmez)
  • Ergun (Serhat Kılıç)

Her bir karakteri ile çok ayrı hayat hikâyelerini bir arada toplayan yapım bu özelliği ile insanların her zaman kendilerinden bir şey bulmalarını sağlıyor. Birçok kişi bu dizi sayesinde şiddet, cinsellik veya argo konuşmalar olmadan da kaliteli diziler yapılabileceğini öğrendikleri hakkında yorumlar yapmaktadırlar. Genel olarak bu sayılan içerikleri olmadığı yapımlar ile izleyicilerin karşısına çıkan TRT yöneticileri seksenler dizisinde de bu kurala uymaya devam ediyorlar.

Seksenler Dizisi Neden Yok

Sadece ülkemizi değil aynı zamanda tüm dünyayı etki altına alan pandemik süreç her alanda olduğu gibi dizi sektöründe de önemli bir durgunluğa neden oldu. Birçok dizi yayın hayatına son verirken bazıları da çekimlerine ara verdi. Ancak bazı diziler uzun süreli ayrılıklar yerine oyucuların kendi evlerinde katıldıkları çekimler ile özel bölümler çekme yoluna gitti. Seksenler dizisi de bunlardan biri oldu. Set şartlarının korona virüsün izin vermemesinden dolayı kuramayan dizi yapımcıları ev yapımı dizi formatı ile çektikleri bölümlerin ardından artık gelen yoğun talepler daha fazla dayanamayarak normal set şartlarını oluşturdular ve yeni sezon çekimlerine başladılar.

Seksenler Dizisi  Ne Zaman Başlayacak

Bu sürecin uzun sürmesi dizinin sadık izleyicileri arasında seksenler dizisi neden yok, yayından kalktı mı veya bu ara neden bu kadar uzadı gibi soruların sorulmasına neden oldu. Endişelenen insanlar yapımcılardan dizinin çekimlerine yeniden başlandığı haberinin gelmesi ile derin bir oh çektiler. Aynı kadro ve aynı dekor ile ekranlara gelecek olan dizi de geniş oyuncu kadrosuna yeni oyuncuların da katılması bekleniyor. Özellikle insanların ilgilerini çekebilmek ve aynı zamanda dönemin şartlarını da gelişime uygun şekilde yansıtmak isteyen yapımcılar her konu hakkında ince eleyip sık dokuyorlar.

seksenler dizisi ne zaman başlayacak

Belli bir kalite standardını yakalayan seksenler dizisin de izleyiciler de yeniden aynı etkiyi yaratmak ve pandemi sürecinden dolayı yaşanan uzun arayı unutturmak isteyen senaristler de yazdıkları senaryolar hakkında çok titiz hareket ediyorlar. Yeni sezon da daha önce yayında olan diziler ile birlikte aynı zamanda birçok yeni dizinin de yayına girecek olması doğal olarak rekabetin daha üst düzeyde yaşanmasına neden olacak. Bu da diziler için farklılık yaratmanın ne kadar önemli olduğunu açık bir şekilde ortaya koyuyor. Hem dizinin yapımcıları hem de kanal yöneticiler de bunun farkında olduklarını belirtip yeni sezon için izleyicileri şaşkınlık içinde bırakacak veya kendilerini mutlu edecek birçok sürprize imza atacakların belirtiyorlar.

 

Dikkatinizi Çekebilir: Seksenler Dizi Oyuncuları 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.