Kanal 7 Kore Dizileri (En Çok İzlenen)

3 7.998

Kanal 7 Kore dizileri severleri göz ardı etmemiş ve birçok Kore dizisini kanalda yayınlamıştır. Bu yazımızda Kanal 7 Ekranlarında en çok izlenen Kore dizleri hakkında bazı bilgileri ve dizilerin konuları hakkında ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.

Kanal 7 Kore Dizileri

Ömre Bedel

Kanal 7’de yayınlanmış olan Kore dizisinin orijinal ismi “The Queen Of Seven Days” Kanal 7’de “Ömre Bedel” ismi ile yayınlanmıştır. Hikayesi aşk, hırs ve rekabet dolu olan dizi, her bölümü 1 saat olmak üzere toplam 20 bölüm şeklindedir. Adeta sizi geçmişte bir yolculuğa çıkaracak olan dizi taht yarışında olan iki kardeşin aynı kıza âşık olması ile gelişen bir hikâyeyi konu alır.

Kanal 7 Ömre Bedel

İlk bölümler de tahta geçtikten sonra sadece 7 gün kraliçe olarak kalan Shi’nin nasıl tahttan ve saraydan uzaklaştırıldığını anlatan flashbacklerle hikâye daha etkileyici ve yüreklere dokunan bir hale gelir. Devrik bir kraliçe olan Shi aslında sade ve sakin bir yaşam isterken kendini entrika, siyaset ve birçok kirli oyunun içinde bulur. Dizinin izleyenlere romantizm, dram ve entrika rüzgarları estireceği kesin.

Sev Beni

Orijinal adı “Weightlifting Fairy Kimbok Jooy” olan Kore’nin başarılı dizisi “Sev Beni” adıyla Kanal 7’de sevenleriyle buluşan diziler arasındadır. 16 bölümüyle izleyicileri bir gençlik serüvenine çıkaran dizi 20’li yaşlarında olan Halterci Kim Book Joo’nun spor akademisinde yaşadıklarını, ideallerini ve hiç beklemediği anda karşısına çıkan aşkı konu alır.

Kanal 7 Sev Beni

Kim Bok Joo sinirlendiğinde herkese kafa tutabilecek, asi ve güçlü görüntüsünün ardında aslında neşeli ve bir o kadar kırılgan bir kızdır. Tüm bunların yanında kendisini bulacağı aşk üçgeninde, hiç beklemediği şeyler yaşayacak, tüm heyecanını izleyicilere ortak edecek. Romantik komedi türünün başarılı bir örneği olan ve tüm dünyada ses getiren dizi, umut vadeden halterci genç bir kızın arkadaşlıktan doğan aşkını, neşesini ve gençlik anılarını anlatan hikayesiyle izleyenlerini şüphesiz yer yer güldürecek ve kalplerine dokunacak.

Sevda Masalı

Dizi Güney Kore’de büyük bir heyecan ve beğeni ile takip edilen diziler arasındadır. Dizi Güney Kore’de “The King Loves” adı ile bilinse de Kanal 7’de “Sevda Masalı” ismi ile yayınlanmıştır. Dizi geçmişte Goryeo Krallığı dönemini anlatmaktadır. Won isimli baş karakter Goryeo’nun veliaht prensidir. İçinde sürekli Goryeo’nun topraklarını büyütme isteği bulunmaktadır.

Kanal 7 Sevda Masalı

Rin isimli karakter ise prensin koruması ve aynı zamanda seçkin bir ailenin çocuğudur. Çok güzel olan San bir gün iki delikanlı ile tanışır. O da zengin ve soylu bir ailenin çocuğudur. Üçü bir süre en iyi arkadaş olarak vakit geçirirler fakat Won ve Rin ikisi birden San’a âşık olunca işler değişir. İki iyi arkadaş San’ı elde etmek için büyük bir mücadele içine girerler. Dizinin konusu ağırlıklı olarak romantizm içerse de içinde arkadaşlık hakkında çok güzel mesajlar barındırmaktadır.

Sonsuza Dek

Dizinin türü tarihi ve romantik bir dizidir. Dizinin orijinal adı “Moon Embracing Sun” olsa da Kanal 7’de “Sonsuza Dek” ismi ile yayınlanmıştır. Dizi Lee Hwon ve Heo Woo’nun birbirinden çok etkilenerek âşık olmaları ile başlar. Çiftimizin evlenmek istemesi ülke de ki üst düzey yöneticileri rahatsız edecek işte bu yüzden bu evliliği engellemek için türlü türlü oyunlar oynayacaklardır. Bu dönen entrikalar sırasında Lee Hwon sevgilisi Heo Woo’nun öldüğünü düşünecektir. Öldüğünü düşünmesine rağmen Heo Woo’yu unutamayacak günlerce aylarca kendine gelemeyecektir.

Kanal 7 Sonsuza Dek

Heo Woo’nun ölümüne sebep olduğunu düşünerek yıllarını geçirir. Lee Hwon kral olsa da onu hiçbir şey tatmin etmeyecek sürekli sevdiğini aklından çıkaramayacaktır. Heo Woo ile yıllar sonra inanılmaz bir şekilde tekrardan karşılaşırlar fakat Heo Woo tamamen farklı bir kimlikte saraya dönmüş ve kimliğini açıklamamıştır. Eğer romantik aşk hikayelerinden hoşlanıyorsanız bu diziyi kesinlikle izlemelisiniz.

Aşka Yolculuk

Kanal 7’de yayınlanmış olan dizilerden olan Aşka Yolculuk dizisi Kore de “Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo” adı ile anılmaktadır. Aslında dizi Çin kökenli bir yazar olan Tong Hua’nın “Bu Jing Xin” isimli romanından uyarlamadır. Türü Fantastiktir ve tarihi bir dizidir. Dizi toplamda 20 bölümden oluşmaktadır fakat sevilen bir dizi olmasından kaynaklıdır ki 2 adet özel bölüm çekilmiştir. Bölüm süreleri 1 saattir. Dizinin konusu güneş tutulması sebebi ile 21.yüzyıldan zamanda geriye doğru yolculuk eden Hae Soo ve Prens Wang So’nun aşkını ele almaktadır.

Kanal 7 Aşka Yolculuk

Hae Soo’nun bedenin de uyanan Ha jin’in bir anda adı ve tüm hayatı değişmiştir. Goryeo Hanedanlığının en cesur savaşçısı olan Prens Wang So ile birbirlerine ilk görüşte âşık olurlar. Bu durumda sadece Hae Soo’nun hayatı değişmemiş Wang So’nun da hayatı değişmiştir. Yüzündeki izden dolayı kardeşleri arasından dışlanan Wang So güven kazanır. Sevginin insanları nasıl değiştirebileceğine dair mesajları barındırır. Filmin ana konusu Wang So’nun aşkı olan Hae Soo ve Goryeo Hanedanlığı için değişimi ve savaşmasıdır. İzleyici soluk soluğa maceraya sürükleyen bir dizidir.

Kanal 7’de Yayınlanmış Diğer Kore Dizileri:

Bahsettiğimiz diziler dışında Kanal 7’de yayınlanan 3 adet daha Kore dizisi mevcuttur. Yayınlanan diğer Kore dizileri:

 • Bir Tutam Aşk
 • Sil Baştan
 • Feda

Dizi Bilgileri https://guneykoresinemasi.com sitesinden alınmıştır.
Dikkatinizi Çekebilir: Emanet Dizi Konusu  Stray Kids Üyeleri


3 Yorumlar
 1. YONİSSİMO diyor

  Kore dizileri izleyici kitlesi genelde bayanlardır bence. Yaş seviyeside oldukça yüksektir buyuk ihtimal. Bizim gençleri böyle filmler açmaz çünki

 2. Ziyaretçi diyor

  Kore dizileri izlemek için evde olmak ve uzun bir zamana ihtiyaç var 🙂 ondandır ev hanımlarının izlemesi

 3. Ziyaretçi diyor

  Peki bu diziler ne zaman yayınlanacak??? Birisi cevap verebilir mi?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.