Tomb Raider 2 Ne Zaman Çıkacak? (Konusu)

0 1.377

Tomb Raider 2 19 mart 2021 Mart ayında gösterime girilecek. Ancak üzücü olay ise Covid-19 nedeni ile film gösterimi 2022’ye uzayabilir. 2018’de ilk serisi yayınlanan Tomb Raider 2 konusu ve oyuncuları hakkında bilgileri sizler için derledik.

Tomb Raider 2

Tomb Raider , 2013 yılında bir video oyunundan esinlenen filmdir. Bu filmin asıl ismi ‘Dagger of Xian’ olarak bilinir. 2017 yılının ilk aylarında yapımına başlandı ve ilk filmi olan Tomb Raider 2018 yılında İngiltere’de beyaz perdede buluştu. Tomb Raider filmi USA’da 3D ve 4DX şeklinde gösterime girmişti. Dünya çapında iki yüz yetmiş beş milyon dolar kazanç elde etti. Film önceki yıllarda aynı adla gösterime giren filmlerden daha iyi olduğunu gösterdi. Tomb Raider yaptığı bu çıkışla bir seri haline geldi ve Tomb Raider 2 filminin çekilmesine karar verildi. Tomb Raider 2’de yine başrol oyuncusu Alicia Vikander olarak belirlendi.

Tomb Raider 2 Ne Zaman Vizyona Girecek

Tomb Raider 2 Ne Zaman Vizyona Girecek

Covid-19 salgını sebebi ile kapanan sinema salonları sinemaseverleri büyük bir üzüntüye soktu. 2020 yılında vizyona girmesi beklenen bir çok film ertelendi veya yayınlanması askıya alındı. Tomb Raider 2 de bu salgından etkilenenler arasında yerini aldı. Tomb Raider 2’inin yayınlanması 2021 yılına ertelendi. Devam Filminin daha önce 19 Mart 2021’de gösterime gireceği planlanmıştı. Ancak salgın sebebi ile filmin yayınlanma tarihi ertelendi.

Tomb Raider 2 Konusu

Lara dünyayı kurtardıktan ve mezardan kaçan ölümcül virüsü durdurduktan sonra Londra’ya dönüyor ve babasının şirketindeki yerini alıyor. Ancak çok geçmeden virüsü serbest bırakmak isteyen Trinity, ana şirketi Patna aracılığıyla Croft Holdings’e doğrudan bağlı olduğunu öğreniyor. Tomb Raider 2 Lara’nın babasının iş ortağı Ana Miller, Patna’nın başıdır ve Lara, Ana’nın tüm planları boyunca Trinity ile çalıştığını anlıyor.

Tomb Raider 2 Konusu

Bu yüzden kredi sahnesi Lara’nın, babasının Trinity’yi durdurmak için yaptığı işi sürdürmeye kararlıdır. Devam filmi olan Tomb Raider 2’de Lara’nın Trinity’ye karşı mücadelesinin devam edip etmediği görülecek, ancak devam filmi için Lara için orijinal filmden tamamen ayrı yeni bir mezar ve görev kurma fırsatı da olabilir. İlk filmin Crystal Dynamics 2013 oyun serisinin yeniden başlatılmasından büyük ilham aldığı göz önünde bulundurulduğunda, Rise of the Tomb Raider video oyunu devam filminden de ilham alınabilir.

Tomb Raider 2 Oyuncuları

Tomb Raider 2 Oyuncuları

32 yaşındaki Alicia Vikander ilk seride olduğu gibi Tomb Raider 2 filminde de tekrar Lara Croft karakteriyle karşımıza çıkıyor. Lara Croft, Tomb Raider 2’de de başrolünde oynayacak. İlk filmde çok tehlikeli bir yolculuğa çıkarak babasını bulmaya çalışmıştı. Bir diğer önemli isim de Ana Miller’e hayat veren Kristin Scott Thomas’dır. Henüz oyuncu kadrosu tam olarak bilinmediğinden şuana kadar var olan oyuncular bunlardır ayrıca son olarak mezardan kurtulmayı başaran Lu Ren’e tekrardan Daniel Wu can vermektedir. Tomb Raider 2 Oyuncuları;

  • Lara Croft (Alicia Vikander)

    Nepalde gerçekleşen uçak kazasında henüz 10 yaşındayken şans eseri olarak kurtulan Lara annesini bu uçak kazasında kaybetmiştir. Lara araştırmalarıyla anne ve babasının ölümlerini keşfetmeye çalışan bir karakterdir.
  • Ana Miller (Kristin Scott)

    Lara’nın babasının iş ortağıdır. İlkinde Lara’nın koruyucusu iken daha sonra Trinity’nin beyni olarak kötü karakteri canlandırdı.
  • Lu Ren (Daniel Wu)

    Bu karakter filme sarhoş bir denizciyi canlandırmaktadır. Anne ve babasını Lara’nın ortak düşmanı tarafından öldürüldüğü için Lara’yla yakınlaşıp onun dostu olur.

Tomb Raider 2 İle İlgili Merak Edilenler

Tomb Raider 2’nin en çok merak edilen konuların başında ne zaman sinemaya gireceğidir. Tomb Raider 2 normal şartlarda 19 Mart 2021 tarihinde gösterime sunulması bekleniyordu ama son zamanlarda çıkan covid-19 salgını sebebi ile kapanan sinema salonları bu durumu olumsuz etkiledi ve filmin gösterime girmesi ertelendi. Bazı kaynaklara göre Tomb Raider 2’nin 2021’in sonlarına hatta 2022 yılında yayınlanacağı söz konusu olabilir.

Tomb Raider 2 Filmi

Tomb Raider 2’nin yönetmenin değişmesi filmin konusunu etkileyeceği konusu da gündemde yerini aldı. Bu konuyla ilgili medyaya yansıyan haberlere göre Roar Uthaug yerini Ben Wheatley’e bıraktı. Filmin konu elbette ufak tefek değişikler meydana gelebilir. Fakat film video oyunundan esinlendiği için Tomb Raider 1’in devamı niteliğinde olacağı söylentiler arasında yerini aldı. Ayrıca Tomb Raider 2 İmdb de bilgileri girmeye başladı.

Tomb Raider 1’de Neler Olmuştu

Tomb Raider 2 sezonundan önce Tomb Raider 1 filminde neler olduğunu kısaca özetlemek gerekirse 21 yaşındaki Lara Croft yedi sene önce kaybetmiş olduğu babasının kayboluş nedenini araştırmak için çıktığı yolla beraber macerası başlamış olur. Babası en son Japonya’da görüldüğü için Japonya’ya giderek babası ile ilgili bilgiler toplarken hayatta kalma mücadelesini verdi.

İşte Tomb Raider 2 Fragmanı

Vizyon Takip edenler için son zamanlarda oldukça çok fazla beklenen ” See 2.Sezon Ne ZamanMatrix 4 Ne Zaman Sessiz Bir Yer 2 Ne Zaman ” konulu makalelerimiz de dikkatinizi çekebilir.

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.