Şarkıcı Sıla Kimdir? Kaç Yaşında? ve Boyu Kaç?

1 1.556

Şarkıcı Sıla Kimdir? Kaç yaşında olduğu merak edilen ses sanatçısının ayrıca omuzları ve boyu kaç olduğuda merak ediliyor. Detaylı biyografi makalede.Aşk acısı çekenlerin, ağlayanların, hatta mutlu olanların şarkılarını dinlediği Şarkıcı Sıla Kimdir? Kaç Yaşında? ve Boyu Kaç? Oldukça güzel olan bu şarkıcımız, en son eski sevgilisi Ahmet Kural ile aralarında yaşanan sorunlardan dolayı magazin gündemlerinden düşmemekteydi. Şimdilerde ise Şarkıcı Sıla Biyografisi araştırma konusu olmuştur.

Şarkıcı Sıla Kimdir?

Şarkıcı Sıla Kimdir?

17 Haziran 1980 tarihinde Denizli’de dünyaya gelen Şarkıcı Sıla Kimdir? Asıl adı Sıla Gençoğlu olan şarkıcımız, ilkokulu Denizli’de okumuş, orta okul ve lise eğitimi için ise İzmir’de anneannesinin yanına yerleşmişti. Henüz lisedeyken, Türk Sanat Müziği korolarında korist ve solist olarak şarkıcılık serüvenine başladı.

Şarkıcı Sıla Biyografisi

Şarkıcı Sıla Biyografisi

Sesi gibi kendide güzel olan Şarkıcı Sıla Biyografisi sizler için araştırdık. Şarkıcımız, ilk sahne çalışmalarına İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi’nde başlamıştır. Lisede Türk Halk Müziği ile Türk Sanat Müziği korolarında korist ve solist olarak çalışma gösterdi. Lise iki ve üçüncü sınıftayken özel şan dersleri almaya başladı. İzmir Devlet Opera ve Balesi Sanatçıları arasında bulunan Sabahat Tekebaş’tan ders almıştır. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümünde bir yıl okudu ve daha sonra da İstanbul Bilgi Üniversitesi Caz Vokal Bölümünde eğitimine devam etti. Bu süreç içerisinde ise Afyon Caz Festivali’nde Neşet Ruacan, Nedim Ruacan ve Nezih Yeşilnil’in bulunduğu caz orkestrasında solistlik yaptı.

Nükhet Ruacan’la çalıştığı ses eğitiminden sonra müzik eğitimine önemli katkılarda bulunan müzisyen Efe Bahadır’la tanıştı. Kısa süre sonra da Kenan Doğulu ile tanışarak, yedi yıl onun vokalistliğini üstlendi.

Şarkıcı Sıla Yaşı 

Şarkıcı Sıla Yaşı merak konusu olmuştur. Şarkıcı Sıla 17 Haziran 1980 doğumludur. Yani Şarkıcı Sıla şuanda 40 yaşındadır. Yılların yaşlandıramadığı bu sanatçı, her geçen gün daha da gençleşmektedir.

Şarkıcı Sıla Boyu

Şarkıcı Sıla Boyu 1.71 cm, kilosu ise 57 dir.

Şarkıcı Sıla Eşi 

Şarkıcı Sıla Eşi, çoğu kişi tarafından Ahmet Kural olarak bilinse de, Sıla çok zaman önce Ahmet Kural ile yollarını ayırmıştır. Bir süredir beraber olduğu Şef Hazer Amani ile sade bir nikah töreniyle, Ocak ayında hayatını birleştirmiştir.

Sıla Gençoğlu Ailesi

Sıla Gençoğlu Ailesi de sevenleri tarafından merak edilmiştir. İzmirli bir annenin ve Denizlili bir babanın tek çocuğu olan Sıla Gençoğlu’nun annesi Ömür Gençoğlu eczacılık mesleğini üstlenirken, babası Şükrü Gençoğlu Siyasetçi ve Kimyagerdir.

Sıla Gençoğlu Alevi Mi? 

Biz Din, dil, ırk ayrımı yapmamakla beraber Sıla Gençoğlu Alevi Mi? sorunuzu de cevaplayamayacağız.

Sıla Gençoğlu Nasıl Ünlü Oldu? 

Sıla Gençoğlu, lise çağlarından itibaren müziğe olan ilgisinden ötürü bir çok eğitim almıştır. Aldığı eğitimlerde karşılıksız kalmamıştır. Babasının siyasi hayatı sebebiyle muhtemelen geniş çevresi, ünlü olmasına yardımcı etmiştir. Geniş kitlelerin tanıması ise ilk kez Sezen Aksu ile yaptıkları Sıla dizisinin şarkısı olan Sıla/Töre ile olmuştur diyebiliriz.

Sıla Albümleri

Sıla Albümleri

2007 yılında Sıla Albümleri sanat camiasına giriş yaptı. Kendi adını taşıyan ilk albümünü çıkaran Sıla’ya Ozan Doğulu da prodüktör olarak eşlik etmiştir. Dan Sonra şarkısının sözleri Sıla Gençoğlu imzasını taşırken, müziğini Ozan Doğulu geliştirmiştir. Albümün stüdyo aşamasında desteğini eksik etmeyen Kenan Doğulu da vokaliyle eşlik etti. Albümde bir tanesi Gözde Kansuyla diğeri de Sezen Aksuyla ortak olmak şartıyla tüm şarkının sözleri Sıla’ya aittir.

Kendine özgü sözlerin bulunduğu albümde 5 tane de beste eyr almakta. Bu albüm hazırlanırken Sezen Aksu, Ozan Doğulu, Yalın ve Efe Bahadır yardım etmiştir. Düzenlemeler yapılırken ize Ozan Doğulu, Murat Yeter, Nedim Ruacan, Mustafa Ceceli ve Efe Bahadır yardımcı olmuştur.

2008 yılının Mart ayında ise Kenar Süsü şarkısına klip çekmiştir. Çektiği klipte Murad Küçük ile çalışma göstermiştir.  İlk albümünde bulunan iki video klip yayınlayan sanatçı, bu albümden sonra Ciclom grubuyla beraber Shaker albümünden Yaz Geliyor Heyyo adlı parçayı kendisi belirlemiş ve klip çekmiştir.

 • 2009 yılında da ikinci albümünü piyasaya çıkaran Şarkıcı Sıla, Sevişmeden Uyumayalım şarkısını albümün ilk teklisi olarak çıkarmıştır. İkinci tekli olarak da İnşallah şarkısını seçmiştir. Üçüncü tekli olarak ise Yara Bende şarkısı ile klip çekmiştir.
 • 2010 yılının Haziran Ayında Ozan Doğulu’nun ilk albümü olan 130 Bpm’de Alain Delon adlı şarkıda yer alan Şarkıcı Sıla, Ozan Doğuluyla beraber video klip çekmiştir.
 • Sıla Albümlerinin dışında Yaban Gülü dizisinin de jenerik müziğini piyasaya çıkarmıştır.

Albümleri

 • Sıla (2007)
 • İmza (2009)
 • Konuşmadığımız Şeyler Var (2010)
 • Vaveyla (2012)
 • Yeni Ay (2014)
 • Mürekkep (2016)

Dikkatinizi Çekebilir: Ceren Yaldız Kimdir


1 yorum
 1. ylmz diyor

  Sılanın kaç yaşında olduğunu ve boyunu merak edenler hakkında hiçte iyi düşüncelere sahip değilim 🙂

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.