En iyi Lezbiyen Dizileri, (Netflix) Konusu Hikaye Odaklı

0 68.906

En iyi lezbiyen dizileri, başlıklı makalemizde sizlere teması ve konusu hikaye odaklı lezbiyen dizileri hakkında liste veriyoruz. Bir çok dizi Netflix de mevcut.

En iyi Lezbiyen Dizileri

Lip Service (2010-2012) İmdb: 7,4

Bir BBC dizisi olan Lip Service 2010-2012 yılları yapımı lezbiyen dizisidir. İskoçya Glasgow eyaletinde yaşayan bir grup lezbiyen gencin çok fazla sevişme sahnesi ile uyarlandığı bir dizidir. İngilizce aksanları yoğunlukla kullanılan dizide Frankie karakteri burada çok hoş tiplemeler ile ilgi çekici duruyor. Kendilerine Lipstick Lesbians (Ruj Lezbiyenleri) olarak tanımladıkları hayat konusu yer alınan dizide izleyecek olanlar için toplamda iki sezon 12 bölüm sürecek olan bir dizi. Ayrıca listemizde olan Netflix Dizileri özenle sizler için seçilmiştir.

Lip Service

Çocukluklarından birbirlerine hayran olan iki lezbiyen kadının hayatlarını Laura Fraser ve Ruta Gedmintas canlandırıyor. Geçmiş yıllarda Lip Service adlı dizi Harriet Barun tarafından proje haline getirilirken dizinin 3. sezonuyla ilgili açıklama uzun yıllardır yapılmadı.

Faking İt (2014-2016) İmdb: 7,4

Faking It 2014 başlangıçlı ve iki yıl süren içerisinde o yılların popüler şarkılarını barındıran lezbiyen kadın dizilerindendir. Çok yakın arkadaş olan Karma ile Amy okulda popülerleşerek daha çok ilgi çekmek için bir yola çıkmaya karar verirler. Aslında bunu isteyerek yapmasalar da okulda lezbiyen çift olarak yanlış anlaşılan bu iki yakın arkadaş, ünlü olmaları için artan popülerliğini korumak için lezbiyenmiş gibi hareket etmeyi bırakmak istemezler.

Faking İt

Şöhret olmanın kapılarını aralayan bu küçük sevimli oyuna devam eden Karma ve Amy lezbiyen olarak hayatlarını devam ettirirler. Duygusal ilişkileri fiziksel fanteziler ile devam dizinin baş rollerini Rita Volk ve Katie Stevens üstleniyor.

Pretty Little Liars (2010-2017) İmdb:7.4

İki kişi bir sırrı taşıyamazken birbirine bağlı lezbiyen olan dört yakın arkadaşın en bilinmeyen sırlarını ifşa etmemesi için mücadele etmesi gereken bilinmeyen bir düşmanı sunmaktadır. Pretty Little Liars dizisi kendini gizleyen bir düşmana ve ifşa tehdidine karşı koymalarını paylaştığı lezbiyen kadınları anlatır. Mücadele ederken ortalıktan kaybolan en iyi arkadaşlarını da bulmak zorunda olan liseli genç kızlara uyarlanmış olan maceralı eş cinsel dizisi en iyi lezbiyen dizisi listemizde yer almaktadır.

Pretty Little Liars

Sırların açığa çıkması kızları zor duruma sokarken Alison adlı karakterin cinayetinde Emily ve Maya adlı en yakın arkadaşları şüpheli konumundadırlar. Esrarengiz olayların olduğu dizinin ilk bölümü 8 Haziran 2010 tarihlidir. Zamanın gençleri tarafından en popüler olarak yabancı lezbiyen dizileri adı altında takip ediliyor olsa bile yeni sezonu ile ilgili henüz bir açıklama yoktur.

The L World (2004-2009) İmdb:7,6

En uzun süren Lezbiyen temalı diziler listesinde birinci sırada yer aldığını söylememiz mümkündür. LGBT eşcinsel dizileri izlemek isteyenlerin keyif alacağı bir dizidir. 42 dakikalık bölümleri ile 6 tane kadının Los Angeles şehrinde güçlü iş hayatı sonrası duygusal boşluklarını doldurduğu ABD yapımı dizidir.

The L World

The L World nasıl bir dizi diye soracak olursanız bir grup eşcinsel kadının hem eşcinsel kültürünü hem de birden farklı bir çok karakterleri olan lezbiyenlerin dünyalarını göreceksiniz. Hemcinse duyulan aşkları ile işlerinden arta kalan zamanlarda ateşli dakikalar geçirecekler. Ana karakterler Leisha haile, Jennifer Beals ve Katherine Moenning isimli oyuncular yer alıyor.

Sugar Rush (2005-2006) İmdb: 7,7

Sugar Rush, toplamda 20 bölüm ve iki sezondan oluşan lezbiyen temsili diziler arasında yer alır. Dizinin teması olarak şunları söyleyebiliriz ki Brighton’a yeni taşınan 15 yaşındaki bir genç kızın lezbiyenliğe olan duygu hikayesiyle başlıyor. Yeni şehrinde tanışmış olduğu en iyi arkadaşına olan tutkusu hormonlarını hayli yükseltmiş olan Sugar, Lenora Crichlow’a aşık olur. Sugar ile Lenora bir lise partisinde buluştular.

Sugar Rush

Burada uyuşturucu kullanan iki çılgın genç kız lezbiyen ilişkisi hayatına ilerleyen bölümlerde yaşamaya başlarlar. Karşı cinsten hoşnut olmayan kızların, duygularına hiçbir şekilde söz geçiremediği devasa sevişmelerinin fiziksel halini bulabileceğiniz hemcins dizisidir.

Tipping The Velvet (2002 – Mini Dizi) İmdb:7,7

Rachel Stirling ve Keeley Hawes’in başrolde yer aldığı dizidir. 3 bölümden oluşan 2002 yılı mini bir dizi serisidir. Nan Astley adlı karakterin o dönemlerde bulunduğu kasabada tepki alarak yaşadığı lezbiyen kadını canlandırmaktadır. Eski zamanları biliriz ki tiyatroya hayli ilgi fazlaydı burada tiyatrocu bir kadın ile tanışan başrolümüz ilişkisini ilerlettiği kadın ile bulunduğu kasabadan uzakta olan Londra’ya taşınır.

Tipping The Velvet

Taşındıktan bir süre sonra aşklarına nokta koyarak ayrılan lezbiyenler hayatlarına farklı şekilde devam eder. Nan, Londra’da geçimini zor yaparken yaşlı bir kadının evinde seks köleliği ve hizmetçiliğini yapmaya başlar. Hem dramın olduğu hem de gülümsemenin yüzünüzden eksik olmayacağı hikayede Nan yeni aşık olacağı kadını aramaya devam eder.

The Fosters  (2013-2018) İmdb: 7,9

The Fosters lezbiyen çift temalı hayli uzun süren ve ilgi gören ABC Family tarafından sunulan lezbiyen drama filmidir. İlk kısımda lezbiyen dizileri hakkında biyolojik konuların olabileceğine yer vermiştik. Biyolojik ve evlatlık çocuklarını büyütmenin en iyi anlarına şahit olacağınız yaşanmış anıların bu dizide birleştiğini görebileceksiniz.

The Fosters

Tüp bebek dediğimiz biyolojik evlat çocuklarından oluşan hem doğum teknolojisi hem de lezbiyenler için sahiplenmenin konusu ele alınmıştır. Onlara korunaklı bir alan sunarak paylaşımlarını izlediğimiz tam beş yıl süren dokunaklı bir dizi.

South Of Nowhere (2005-2008) İmdb:7,9

South Of Nowhere, lezbiyen kategorisi dizileri arasında en çok sevilen ve İmdb puanı yüksek olan hafife alınmayacak diziler arasında yer almaktadır. 2005-2008 yılında izleyici ile buluşturulan dizinin senaryosu Türk lezbiyen dizi severler tarafından ilgi görmektedir. 2005 yılının popüler oyuncularının yer aldığı dizide, çekirdek bir ailenin çocuğu olan Ohio, yaşadığı kentten uzak bir yerde olan Los Angeles’a taşınır.

South Of Nowhere

Los Angeles hızlı bir şehirdir bu şehre ayak uyduramayan aile kendini bir anda olayların içerisinde bulur. En iyi lezbiyen aşk ilişkisini anlatan dizi toplamda 3 sezon tutkuyla izlenmiştir. Dizide yer alan diğer oyuncuları özetler isek şöyle yer almaktadır; Danso Gordon, Maeve Quinlan ve Rob Moran gibi isimler yer alıyor.

Orange İs The New Black (2013-2019) İmdb:8,1

Jenji Kohan’ın yaratıcısı olan maceracı gençlik lezbiyen dizisi sevenlerin kesinlikle izlemesi tavsiye edilen dizidir. 10 yıl öncesinde üniversitedeyken tanışmış olduğu bir uyuşturucu satıcısı yüzünden tutuklanan Laura Prepon karakteri polislerden kaçarken yakalanır. Bu olay onu değiştirerek inandıklarını sorgulamaya başlayarak maceraya atılır.

Orange İs The New Black

Hapishane kültürünü öğrenmek isteyen ve burada değişik dostluklar kuran lezbiyen kadının hikayesi beklenmedik bir bakış açısıyla anlatılır. Laura Prepon, Taylor Schilling ve Natasha Lyonne gibi isimler bulunur. Günümüzde yeni sezonları çıkması beklenen beğenilen lezbiyen dizisidir.

Orphan Black (2013-2017) İmdb: 8,3

Kendisine benzeyen kızın intiharına tanık olan sokak dolandırıcısı, inanılmaz bir komplo ile karışı karşıyadır. Sarah isimli yetim zenci, zor koşullara sokaklarda yaşamasından adapte olan zenci bir kızdır. Ölen kadının yerine geçerek onun birikimlerini kullanmak isteyen zenci lezbiyen sorunlarının üstesinden geleceğine inanmaktadır. Durum bundan farklı olarak yeni bir akıl almaz hikayeye dönüşür ve kendisi de buna çok şaşırır.

Orphan Black

Ölen kadının ve kendisinin bir klon olduğunu öğrenir. Klonların yaratıcısını araştırırken peşinde olan suikastçiyi de bulmak zorundadır. Farklı koşullarda yetişen ve genetik olarak ailesinin olmadığı birçok kendisine benzeyen klonların olduğunu ölen lezbiyen kadın için önemli olan neden ona benzeyenlerin öldürüldüklerini bulmaktır.

En İyi Lezbiyen Teması İşlenmiş Diziler

Hemcins temalı diziler veya lezbiyen temalı diziler hemcins kültürünü anlatan ve biyolojik olarak kimyasında aynı cinsine karşı hissedilenleri fiziksel, duygusal ve haz duygusuna doyamayanlar için ağırlıklı şekilde izlenmektedir. Her döneme uyarlanabilen lezbiyen dizileri özellikle İngiltere aksanından anlayabileceğiniz üzere Amerika’da ve İngiltere’de daha çok işlenmektedir.

Bazı dizi ve film yorumcularına göre eleştiri alabilir olsa bile Lezbiyen dizisi izleyenlere farklı bakış açılarından anlatılmak istenen mesajlar vardır. Yani Gay ve lezbiyen olarak adlandırılan erkek hemcinse ve kadın hemcinsi lezbiyenlere toplumsal mesaj verilir. IMDB puanı yüksek olan lezbiyen dizileri sizler için bir birinden ayrı yapıtlar altında en değerli şekilde seçilmiştir.

lezbiyen dizileri netflix

Netflix’te Popüler

Gün geçmesinki netflix de yenilik olmasın. Listemizde çoğu filmi bünyesinde barındıran Netflix‘in bazı popüler dizileri de şu şekilde sıralanmıştır. Yapaybilgi.com herkese iyi seyirler diler.

  • You Me Her.
  • Grace and Frankie.
  • The Politician.
  • Teenage Bounty Hunters.
  • Gypsy.
  • Everything Sucks!
  • Bir Bilsen.
  • Please Like Me.

En iyi Lezbiyen Dizileri Listesi

Lezbiyen dizileri iki hem cinsin birbirine olan ilgisine konu edinmiş garip hikayeleri sizlere sunmaktadır. Lezbiyenlik duygusal hissiyatları ile fiziksel ve duygusal hormon salgısını aynı cinsine hissetmesiyle başlar. En iyi lezbiyen dizileri başta tüp bebek teknolojisi gibi doğum teknolojisini yansıtan ve gençlik lezbiyen dizileri ana konuları olabilen diziler olduğunu belirtmek isteriz. Bizler sizlere bu yazımızda Imdb tarafından en yüksek puan almış en iyi lezbiyen dizileri hakkında bilgilere yer verdik. Kişilerin yaratılışından farklı olarak cinsel kimliklerinden farklı davranışlarını sergileyerek uyuşmadığına şahit olduğumuz meraklarınızı giderecek ödüller almış en iyi lezbiyen dizisi listemizi sizler için derledik.Ayrıca En iyi Lezbiyen Filmleri listemize de göz atabilirsiniz. Film izle

İlginizi Çekebilir: Elite Konusu Baby KonusuGençlik Filmleri, erotik diziler


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.