Elite Konusu ve Oyuncuları (Netflix Dizisi)

4 20.337

Elite konusu, netflix gençlik dizisi yayınlandığı 3 sezon ile dikkat çekti. Oyuncuları ve sahneleri ile etkileyen dizinin 4.sezonu ne zaman?

2018 Yılı İspanyol yapımı olan Elite polisiye ve dram türlerinde sürükleyici bir gençlik dizisidir. Elite dizisi konusu, oyuncuları ve sürükleyici bir yapım olması ile Netlix’in öne çıkan projelerinden olmuştur. Yönetmenliğini Ramon Salazar ve Dani De La Orden’in üstlendiği dizi 3 sezon ve 24 bölümden oluşmaktadır. Elite dizisinin IMDb puanı da 7,6’dır. Bir gençlik dizisi olan Elite’ de lise hayatı anlatılmaktadır.

María Pedraza, Miguel Herrán ve Jaime Lorente’ gibi isimler de dizinin başrol oyuncularıdır. Eğlenceli, bol hareketli ve entrikalı olan dizi özellikle bu türler seven genç izleyiciler için tam olarak izlenmesi gereken bir dizi. Elite’in yine bir İspanyol dizisi olan tüm dünyayı ekrana kilitleyen La Casa de Papel’den sonra yayınlanmış olması yine İspanyol dizilerinin adını tüm dünyaya duyurmuştur. Şimdi hep birlikte tüm dünyada geniş bir izleyici kitlesine sahip Elite dizi konusu inceleyelim.

Elite Dizi Konusu

Elite dizi konusu alışılagelmişin dışında ve sürükleyici bir tarzdadır. İspanya’nın en kaliteli ve en iyi okulu olan Las Encinas’a okullarının yıkılması üzerine orta sınıftan üç öğrenci gelir. Bunun üzerine okulun düzeni sosyeteler için değişir. Üstelik yeni gelen üç öğrenciden biri müslüman bir kızdır. Okul da onu yaşadığı farklı zorluklar da Elite dizi konusunda anlatılmaktadır. Asıl konu ise bu üçlünün okula gelmesinden sonra okulda bir cinayet işlenmesi ile başlar. Marina adında genç bir kız okulun havuzunda ölü olarak bulunur. Elite dizi konusu da Marina’ yı ölüme sürükleyen olaylar sürecini de ele alır. Dizi de eşcinsellik, cinsellik, hırsızlık, uyuşturucu sınıf ayrımı gibi konular da işlenmektedir. Elite dizisi konu bakımı ve oyuncu kadrosu yönünden zengindir.

Elite Oyuncuları

elite oyuncuları

Elite dizi oyuncularını ünlü dizi La Casa Da Papel’den de tanıyanlarınız olabilir. Aynı zamanda geniş bir kadroya sahip olan Elite dizi oyuncularını ve dizideki karakterlerine şöyle bir göz atalım.

Oyuncular ve Karakterleri
 • İtzan Escamilla – Samuel
 • Miguel Herran – Christian
 • Maria Pedraza – Marina
 • Jaime Lorente – Nano
 • Miguel Bernardeau – Guzman
 • Mina El Hammani – Nadia
 • Ester Exposito – Carla
 • Danna Paola – Lu
 • Aron Piper – Ander
 • Gabriel Lopez – Valerio
 • Claudia Salas – Rebeca
 • Alvaro Rico – Polo
 • Omar Ayuso – Omar

Maria Pedraza – Marina

Maria Pedraza

Dizinin başkarakteri olan Marina zengin bir aileden gelmektedir. Asi ve başarılı bir genç kız olan Marina ailesinden memnun değildir. Okula gelen üç orta sınıfın çöken okullarını da müteahhit babası yaptırmıştır. Marina’ya daha önce birlikte olduğu orta sınıf birinde HIV hastalığı bulaşıyor. Bu durum ailesini ve Marina’yı çok sarsıyor. Okula gelen yeni gelen üç orta sınıfa da en yakın davranan kişi Marina’dır. Marina’nın erkek kardeşi Guzman bu üç öğrenciye yakın davranmasını desteklemese de, Marina ilk günden itibaren gösterdiği yakınlığa devam eder ve sonrasından okula yeni gelen Samuel’i kendine aşık eder.

İtzan Escamilla – Samuel

İtzan Escamilla

Samuel okullarının yıkılması üzerine okula yeni gelen öğrencilerden biridir. Marina’nın ilgisi üzerine ona aşık olur. Özünde çekingen ve sakin biridir. Okuldan arta kalan vaktinde sınıfındaki zenginlerin gittiği bir kafede garsonluk yapıyor. Abisi Nano  ve annesi ile yaşayan Samuel, Marina’ ya olan aşkı yüzünden Marina’nın abisi Guzman’dan baskı görür.

Jaime Lorente – Nano

Jaime Lorente

Samuel’in abisi ola Nano  hapishaneden şartlı tahliye ile çıkıp evine geri döner. Hapishanede çok borçlanmıştır ve peşinde adamlar vardır. Borçlarını ödemezse başı belaya girecek olan Nano’ya Marina yardım eder. Bu yardım Samuel’in abisi olduğu için değil. Marina’nın Nano’ya ilgi duymasından kaynaklanmaktadır. Nano da Marina’ya karşı bir şeyler hissetse de bunu kardeşi Samuel’e itiraf edemez. Bunun üzerine Marina ile aralarında yasak bir aşk başlar.

Miguel Herran – Christian

Miguel Herran

Christian da Las Encinas’a gelen orta sınıf öğrencilerden biridir. Amacı okumak değil zenginlerle arkadaş olmak, çevre edinmek ve kısa yoldan zengin ve şan şöhret sahibi olmaktır. Aynı zamanda Samuel’in abisi Nano ile de arkadaştır. Sınıf arkadaşı Carla ile de ararında bir yakınlık bulunmaktadır.

Miguel Bernardeau – Guzman

Miguel Bernardeau

Guzman Marina’nın erkek kardeşidir. Yeni gelen öğrencilerden başta çok hoşlanmasa da sonrasında onlardan biri olan Nadia’ya ilgi duymaya başlar Guzman’a aşık olan Lu bu durumdan hiç hoşlanmaz ve ikilinin arasını bozmak için elinden geleni yapar. Guzman kardeşi Marina’dan hoşlanmıyor gibi gözükse de onun için her şeyi göze almaktan kaçınmayacaktır.

Mina El Hammani – Nadia

Mina El Hammani

Okula yeni gelen üç öğrenciden biridir. Filistinli müslüman bir kız olan Nadia başörtüsünden dolayı okulda tepki görecektir. O gelene kadar sınıf birincisi olan Lu’yu tahtından eden Nadia aynı zamanda Lu’nun erkek arkadaşı Guzman’ın kafasını da karıştırır. Bu sebeple Lu’nun ona karşı öfkesi iyice artar.

Elite Dizisi Kaç Sezon

Ünlü Netflix dizisi Elite 3 sezon ve 24 bölümden oluşmaktadır.

Elite 1. Sezon

Elite 1. Sezonda okulları yıkılan orta sınıf üç genç İspanya’nın en elit lisesi Las Encinas’a transfer oluyorlar. Böylelikle yeni bir dünyaya adım atan bu üç genç zengin ve şatafatlı hayata sahip olan, birlikte büyümüş diğer okul arkadaşları ile kaynaşma sürecine giriyorlar.  Dizimizin önemli karakterlerinden Marina’nın okulun yüzme havuzunda ölü bulunması ile birlikte karmaşık olaylar gelişiyor. Elite 1.sezon boyunca katilin kim olduğu ve bu gizemli ölümün sebebi araştırılıyor. İzleyiciyi ekrana kilitleyen ve merakta bırakan Elite 1. Sezon ‘da yaşanan karmaşık olaylar silsilesi 2. Sezonu da merakla beklememize neden oluyor.

Elite 2. Sezon

İlk sezonda Marina’nın ölü bulunması ile birlikte katilin kim olduğuna dair soruşturmalar sürmüştür. Yine ilk sezon gibi 8 bölümden oluşan Elite 2. Sezonda farklı olaylar yaşanmaya devam etmektedir. Geçmişe takılıp kalınmadan hikayenin akışının devam etmesi 2. sezonun olumlu özelliklerindendir. Mekanlarda ve karakterlerde artan çeşitlilik dizininin devamınını da izlenebilir kılıyor. Elite 2. sezon da yine 1.sezon gibi bir solukta izleniyor ve olaylar silsilesi devam ediyor. Dizinin izleyenlerinin 3. Sezonu sabırsızlıkla beklemesine neden oluyor.

Elite 3. Sezon

Elite 3. Sezon da yine ilk 2 sezon gibi 8 bölümden oluşmaktadır. 3. Sezonda yaşananlar ve özellikle son bölümde izleyenlerin karşılaştığı sürprizler şaşırtmaya yol açıyor. 3. Sezon fragmanının bir mezuniyet partisinde geçmesi de dizinin yavaş yavaş Las Encinas’tan uzaklaştığı anlamına mı geliyor sorularını izleyenlerin akıllarında uyandırmış olsa da bu ünlü dizi bütün izleyenleri de ters köşe edebilir. Geniş bir izleyici kitlesine sahip olan bu ünlü İspanyol dizisinin de herkesin merakla beklediği tabii ki de 4. Sezon. Peki Elite dizisi 4. Sezon ne zaman?

Elite 4.Sezon Ne Zaman

Elite yönetmenliğini  Salazar ve Dani De La Orden’in üstlendiği ve yayınladığı 3 başarılı sezonun ardından adından söz ettirmeyi başaran bir dizidir. Merakla bekleyen hayranları tarafından“Elite 4. Sezon ne zaman yayınlanacak?“ ifadesi 4. Sezon için web sayfalarında sıkça aratılan ifadeler arasındadır. Netflix tarafından henüz net bir açıklama gelmemişken Elite 4.sezonun, dizi için yepyeni bir dönem olacağı konuşulanlar arasında.

elite 4.sezon ne zaman

Böylece İspanyol yapımı olan ünlü dizi Elite’i tüm yönleri ile ele aldık. Sürükleyici ve heyecan uyandıran 3 sezonun ardından 4. Sezonda merakla beklenmektedir. Siz de polisiye dram türlerinde gençlik dizilerini seviyorsanız Elite dizisini izlemenizi öneririz. Geniş oyuncu kadrosu ve farklı hikayesi ile izleyenlerin hafızasından asla silinmeyeceğine emin olduğumuz bir dizidir Elite. İzlediğiniz zaman sürükleyici ve heyecanlı yönüyle bir solukta bitireceğinize eminiz. Netflix’in sevilen geçlik dizisi Elite konusu ve oyuncuları hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: See 2. Sezon Ne Zaman? Baby Konusu
You Konusu

Admin Önerisi: Arkadaşlar Dizi severler için sizlere geçenler de denk geldiğim bir siteden bahsetmekten istiyorum. Netflix Dizileri paylaşılan en güncel merak ettikleriniz dizi konu ve oyuncularına erişebilirsiniz.
Adres: https://netflixdizileri.net


4 Yorumlar
 1. konu diyor

  bu elite dizi konusu oldukça değişik ne kadar izlemiyeyim desemde izledim buy erglenleri . 4.sezon ne zaman gelecek admin

 2. Abdullah diyor

  Elite dizi konusundan önce resimlere bakınca filmin gençlik filmlerinden olduğu belli oluyor. Bizim gençlik dizileri gibi değildir bence 🙂

 3. elite oyuncu diyor

  Elite oyuncuları gercekten oldukca basarılı zaten bır cogu La casa de papale de de oynuyor. Ayrıca İspanyol dizileri gerek konusu gerek oyuncu kadrosu ile cok ama cok ıyı oluyor tavsiye ederim.

 4. Elitem diyor

  Ne diziydi be gerçekten oyuncu kadrosu çok iyi herkes izlemeli bence

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.