Matrix 4 Ne Zaman Çıkacak? (Filmin Konusu)

1 1.300

Matrix 4, 22 Aralık 2021 yılında vizyona girecek. Covid-19 malesef 21 Mayıs 2021 yayınlanması beklenen filmi öteledi. Matrix 4’de iki ölümcül adam karşı karşıya gelecektir. Konusu ve oyuncuları merak edilen filmin tüm detayları makalemizde.

Matrix 4 Ne Zaman

Son dönemlerde vizyona girmesi beklenen filmlerin gecikmesinden dolayı Matrix serisini bekleyen izleyicilerin kafasında Matrix 4 ne zaman vizyona gireceği soruları sorulmaya başlandı. Büyük bir hayran kitlesine sahip olan serinin son filmi büyük merak ile beklenmektedir. Cezbedici konusu, merakla bekleyen hayran kitlesine müjdeli haber geldi.

Bir aksilik olması durumundan dolayı Matrix 4 21 Mayıs 2021 tarihinde vizyona girmesi beklenen filmin 4 Nisan 20222’de vizyona girmesi beklenmektedir. Oyuncuların çekim için Berlin’e gittiğini çekimlerin başlandığı bilinse de tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgınında Matrix 4 etkilenmiş görünüyor.

Maxrix 4 Konusu

Matrix 4 iki ölümcül adamın karşı karşıya gelmesini konu almaktadır. Vizona girdiği tarihte John Wick 4 ile aynı tarihte vizyona girmesi iki film arasında büyük bir kapışma olacağının habercisi. Sinema tarihinin efsanevi filmleri arasında yer alan filmin konusu hakkında ise çeşitli senaryolar ortaya atılmaktadır.

Matrix 4 Konusu

Lana Wachowski’nin senaryosunu Cloud Atlas kitabinin yazarı David Mitchell ve Aleksander Hemon ile birlikte kaleme aldığını biliyor. Filmin konusu ile ilgili olarak bilgi kurgunun aşk ile buluşacağına dair söylentiler de mevcuttur. Tahminlere göre Matrix 4 bu sezonda insanlar artık robotlar ile mutlu mesut yaşamaktadır.

Neo barış günlerinin tadını çıkartmadır. Fakat bu barış günleri ve insanlar- robotlar arasındaki savaşın sona ermesi hiçte uzun sürmeyecektir. Birben bire kurulan bu barış ortamı tekrar bozulacaktır. Diğer bir söylentiye göre ise insanlar ve robotların tek bir düşman ile beraber savaşacağıdır.

Matrix 4 Oyuncuları

İlk çıktığı film ile dünyayı sarsan Matrix serisi bu sefer salgından dolayı tekrar büyük etki getirmesi bekleniyor. İlk çıktığı filmde insanların kıyamet ve yok oluş senaryoları ile kitleleri etkisi altına filmde yeni karakter mevcuttur. Matrix 4 oyunuları filmi iki yeni karakter olan Neo ve Trinity karakterleri ile sezona girecek.

Bu karakterlere Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss hayat verecekler. Çok beklenen ve merak edilen karakter ise Morpheus filmde olacak mı? Morpheus karakterinin filmde olması beklense de bu karakterin bildiğimiz Morpheus olmayacağı bilinmektedir. Daha genç olarak karşımıza çıkan karakteri ise Yahya Abdul-Mateen’dır.

Matrix 4 Oyuncuları

Yönetmen koltuğunda Lana Wachowski’nin oturduğu Matrix 4 filminde How I Met Your Mother  dizisinden tanıdığımız Neil Patrick Harris olduğu bilinmektedir. Fakat hangi karakteri canlandıracağı bilinmemektedir. Oyuncular film hakkında bilgileri ise sır gibi saklamaktadır.

 • Morpheus (Lauren Fishburne)Morpheus karakterini daha öncesinde canlandıran oyunca Laurence Fishburne’dır. Bu karakterin amacı seçilmiş Matrix bularak ona yardımcı olmaktır. Kırmızı ve mavi hap esprisi başlatan karakterdir. Bilge, kahin ve sakin bir karakterdir.
 • Neo (Keau Reeves)
  Neo veya diğer adıyla Thomas Anderson, Keanu Reeves’in canlandırdığı baş karakterdir. Eski bir bilgisayar yazılımcısı olan Neo,seçilmiş Matrixtir. Bir şirkette yazılımcı olarak çalışırken biryandan hackerlik yapar. Matrix yazılımcı olan Neo birgün Morpheus ile karşılaşır ve hayatı ondan sonra değişir. Meraklı bir karakter olan Neo hayatın gerçeklerini öğrenmek isteyince bir savaşta bulur kendini.
 • Trinity (Carrie- Anne Moss)
  Trinity, kurgusal bir karakter olarak ilk kez Matrix 3 filminde görüldü. Neo’nun eşi olan Trinity canlandıran oyuncu ise Jennifer Hale tarafından seslendirilmiştir. Karakteri canlandıran oyuncu ise Carrie- Anne Moss’dur.
 • Mimar (Helmur Bakaitlis)
  Mimar, insanların içerisindeki yaşadığı sanal gerçeklik ortamının baş tasarımcısıdır. Helmut Bakaitlis tarafından canlandırmıştır. Karakterin asıl amacı insanlara cennete yakın bir ortam sunmaktı. İnsanlar mutlu olursa yaşam sürelerinin uzun olacağını düşündü.Ama yanıldı herkesi mutlu ettiği zaman dilediğinin olmadığını anlayan Mimar, insanlığa mücadele edecek bir şeyler vermesi gerektiğini anladı. Daha sonra bu dünyayı ve ajanları tasarladı. Amaç insanlığın ne kadar uzun yaşayabileceğini bulmaktı.
 • Ajan Smith (Hugo Weaving)
  Ajan Smith Matrix’ten insanları yöneten Neo’nun baş düşmanıdır. İkisinin de amacı birbirilerini öldürmektir. Ajan Smith makinalar şehrini yok etmek isteyen biridir.

Matrix 3 Konusu

Matrix 3 Konusu

The Matrix serinin 3 filmi olan Matrix Revolutions, tarihindeki en büyük makine saldırı olan Zina’a istilayı konu almaktadır. Filmde Mimar, Matrix ile ilgili bütün gerçekleri Neo’ya anlatmaktadır. Seçimler ve döngüleri farklı yapmak için kaynağa gider ve döngüyü bozmaya çalışır. Neo’nun düşmanlarının çoğalması ve Zion’a yapılan büyük saldırı sırasında çeşitli döngüler dener. Ajan Smith ve makinalar ile uğraşan Neo iki taraftaki tehditle ile baş etmeye çalışır.

Matrix 2 Konusu

Matrix 2 Konusu

Matrix 2 yani Matrix Reloaded filmi 2000 yılların efsanevi unutulmaz bilim kurgu filmleri arasındadır. Çıktığı andan itibaren bilim kurgu filmlerini geçerek damga vurmuştur. Ana karakter olan Neo kendini bulmaya çabalarken insanlık tarihinin karanlık sırlarını ortaya çıkartmaktadır. Bu karanlık sırlar yeni olaylar meydana getirir. Seçilmiş kişi Matrix’teki kurtarıcı rolü ile Neo’dur. Kimse tarafından durulamayan Neo’nun başı ajanlar ile derttedir. Neo’nun karşısına gerçek bir rakip çıkar beklediğimiz karakter Morpheus bu filmde ekran ile buluşur.

Maxrix 1 Konusu

Gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu serisinin başlangıcı olan ilk film 3 Eylül 1999 yılında vizyona girmiştir. İnsanlık milenyum çağı yani 2000 yıllar hakkında ilginç teorilerinin olduğu dönemde konusu ile büyük ses getiren bir filmdir. Serimizin başlangıcı ise söyle olur bir bilgisayar programcısı olan Thomas Anderson Neo nickname yani sanal takma adı ile hackerlik yapar.

Matrix 1 Konusu

Ancak Neo yakın takibe alınmış ve esrarengiz adamların dikkatini çekmiştir. İçinde yaşadığı dünyanın tamamen aldatıcı olduğunu öğrenen ve güven sorunu yaşayan Neo’nun en büyük destekçisi ise Morpheus karakteridir. Uzaylılar, sanal dünya derken Neo kendini birden sana bir dünyada savaşırken bulur.

Matrix 4 Merak Edilenler

 • İzleyiciler tarafından Morpheus karakterinin genç halı merak edilmektedir.,
 • Seyircileri serinin 5 filminin çelip çekilmeyeceğini merak etmektedir.
 • Konusu ile şaşırtacak mı yoksa hayret verici bir filmi olacak merak bekleniyor.
 • Çekimleri ertelenen film yeni vizyon tarihinde yayınlanabilecek mi merak ediliyor.
 • Yaşanan zorlu süreçlerden dolayı Matrix 4 filmi sinemalarda mı yoksa bir platformda mı yayınlanacak merak ile bekleniyor.
   

  Sizler en Güzel Filmlerin ne zaman çıkacağını (See 2.Sezon Ne Zaman, Tomb Raider 2) merak ediyorsanız sayfalarımıza göz atabilirsiniz.


1 yorum
 1. Matrix diyor

  Şu film çıksa da izlesek ya

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.